Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: editare mesaje

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit editare mesaje

în topicul israelianului nu pot să-mi editez mesajele. o pot face în alte topice, dar nu acolo.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

la mine merge, chiar mi-am editat acum mesajul de acolo.
    P.S. mă bucur să văd că postezi din nou pe forum.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

ceacare! ...la anumite topice sunt ceva setari care nu da drept de editare, banuiesc ca in functie de subiect si/sau de cum decurge discutia!

...poti intreba jupanu' aici sau in privat pt ca nu ma pot pronunta in acest sens!

fifi! ...credeam ca sti! ...TU care esti "de mult timp pe aici" ai dreptul de moderare chiar daca ti-ai schimbat "pozitia"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Pisoi, din curiozitate întreb, cine stabileşte setările anumitor topice ca să nu fie opţiunea de editare a mesajelor căci eu ca moderator nu văd această setare sau posibilitatea de a o schimba.
    În legătură cu mine la ce „poziţie” te referi, la faptul că mi-am schimbat titlul la „de mult timp pe aici” în loc de "moderator" ?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

motane, am și io ceva experiență de moderare în spate. poți restricționa accesul pe sub-forumuri, dar încă nu am întâlnit posibilitatea de a restricționa funcția doar pe un topic. sau poți restricționa perioada de editare la un anumit interval de timp (dincolo noi avem funcția edit activă 15 minute după postarea mesajului)
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 06.08.2014 la 19:15.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Se pare ca unele topice au fost setate diferit. Nu ma intreba cum, ca nu am acces la butoanele respective. De ceva vreme au mai aparut useri care au semnalat problema, vezi topicul lui Dorel.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Se pare ca unele topice au fost setate diferit. Nu ma intreba cum, ca nu am acces la butoanele respective. De ceva vreme au mai aparut useri care au semnalat problema, vezi topicul lui Dorel.
    livia, userii noi nu au drept de editare pana nu ajung la un anumit numar de postari, cred ca 100!

aramis, fiecare Forum cu reguli si setari proprii! ...unele mai smechere decat altele!

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Pisoi, daca nu ma insel, Melina a raportat, nu ma refer la userii noi, stiu asta ca la inceput nu pot edita.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

pisoi, cât de șmechere or fi ele (și m-am dat cu barca pe mai multe platforme, nu doar pe vBulletin) nicăieri nu poți bloca editarea doar pe un topic.
    cel mai degrabă e un bug apărut odată cu schimbarea ultimă, pentru că au mai dispărut și alte funcții: nu pot vedea cine e online.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    pisoi, cât de șmechere or fi ele (și m-am dat cu barca pe mai multe platforme, nu doar pe vBulletin) nicăieri nu poți bloca editarea doar pe un topic.
    cel mai degrabă e un bug apărut odată cu schimbarea ultimă, pentru că au mai dispărut și alte funcții: nu pot vedea cine e online.
    ...io cred, ca spre deosebire de tine imi "fac cumparaturile de la un singur supermarket" ...si nu ma intereseaza alte "produse cu risc de a fi alterabile"
    p.s. ...cu "boabele" pt catei m-am hotarat doar la "eagle"!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •