Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 68

Subiect: Romania si politicienii ei

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.356
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...meeting-ului neautorizat din August 10 ...
    care meeting, bre? a fostără f'unu paralel și nu știm noi?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    care meeting, bre? a fostără f'unu paralel și nu știm noi?
    E clar! ...tu nu urmaresti Realitatea TV asa ca Shogunelu!

p.s. ...bre! ...au trecut 2 saptamani de la asa zisul "meeting al diasporei" si aia inca "rumega subectu'" deja apus!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Sa fie sincer shogunelu, nu se prea mai uita la niciun post romanesc, nu numai Realitatea.
    Informatii trunchiate rau sau denaturate si mai rau.
    Un singur lucru stiu: cancerul ala de PSD trebuie extirpat cat mai curand. Nu ca alternativa ar fi cine stie ce binecuvantare, ca nu cred ca e, insa hotia, marlania si imbecilismul celor din PSD au atins cote incredibile si incepe sa fie o adevarata amenintare la adresa romanilor.

Ceea ce a facut jandarmeria la miting este incredibil, este halucinant si inadmisibil.
    Pot sa vina dansii si sa fabrice scuze si scenarii cat vor insa au pierdut cu totul din vedere ca nu mai suntem in anii '90 cu o singura televiziune, acu sunt o droaie, plus cele straine, plus mii de telefoane performante care pozeaza si filmeaza aproape profesional.
    Nu sunt eu in masura sa dau verdicte, o s-o faca Parchetul Militar si m-ar mira sa nu fie chiar ceva condamnari cu executare chiar din randul fortelor de ordine.
    Jandarmii au intervenit cu o salbaticie extraordinara si absolut de neinteles asupra unor sectoare unde erau copii, oameni in varsta nicio amenintare sau potential pericol. In schimb n-au facut nimic impotriva huliganilor profesionisti pe care aveau DATORIA sa-i extraga din multime si sa-i retina. Au lovit in cap cu bastoanele - strict interzis. Cu atat mai mult cu cat erau oameni cu mainile ridicate. Au pulverizat spray iritant de la mica distanta direct in fata - strict interzis. Au batut in stanga si-n dreapta pe oricine au prins, turisti straini jurnalisti etc. Si-au lasat colegii in urma sa fie calcati in picioare de huligani - strict interzis ! Culmea e ca tot manifestantii i-au scos de acolo...

Una peste alta, o prestatie mizerabila.
    Asta se intampla cand la comanda jandarmeriei sunt oameni numiti politic care sunt datori vanduti stapanilor lor. Probabil ca nici foarte competenti nu sunt pt ca s-a vazut calitatea comenzii.
    Jandarmi mintiti, dezinformati, indarjiti, prost pregatiti profesional si ca urmare total terifiati in unele secvente, cu reactii de fiara incoltita.

Imi pare rau pt ca aveam respect pt jandarmerie, am prieteni ofiteri acolo, oameni ca lumea, insa cu episodul asta si-a patat imaginea grav si va trebui sa faca fata la multa ostilitate. Va trece multa vreme si va trebui sa faca mari eforturi pt a-si restabili reputatia.
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 24.08.2018 la 22:01.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Nu cred ca m-ati auzit spunand asta prea des dar in momentul asta in asa hal ma dezgusta toata tigania din politica romaneasca si cu osebire cancerul asta numit PSD, ca nici nu-mi mai vine sa ma duc pe acolo. Si spun asta cu multa multa amaraciune. De fapt uneori imi vine sa ma duc acolo si sa extirp chirurgical din cancerul ala, ca slava Domnului, stiu si cum si am si cu ce, D-zeu sa ma ierte...Nu se poate atata ticalosie si hotie...Ar merita sa li se transmita clar si raspicat:" Prin actiunile d-voastra
    v-ati definit ca entitati ostile Romaniei si poporului roman, fiti pregatiti sa suportati consecintele".

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    914
    Putere Rep
    12

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    ....
    De bun simt, 100 %.
    De-aia nu mai merg pe colo. Fica-mea a vrut sa mearga anul asta, dar s-a speriat si se intreaba cum o fi acum tara din care a plecat de copil?

Puterea nu are nici un interes sa informeze si educe populatia, cu atat mai putin jandarmii care o pazesc!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    De bun simt, 100 %.
    De-aia nu mai merg pe colo. Fica-mea a vrut sa mearga anul asta, dar s-a speriat!
    Doamne fereste. Din nefericire in ziua de azi cred ca are sanse mai mari sa fie violata in Germania fara sa se deplaseze. La fel la furatul unui portofel. In rest de ce ii e teama?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.203
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Doamne fereste. Din nefericire in ziua de azi cred ca are sanse mai mari sa fie violata in Germania fara sa se deplaseze. La fel la furatul unui portofel. In rest de ce ii e teama?
    aici ai dreptate,in oraselul de linga mine este o fabrica de produse din carne. este plin de romani ,dar si magraoni sunt tot mai multi. ma indoiesc ca au venit sa lucreze in fabrica.
    in fine,visul de veacuri al poporului nostru sa dam peste bot mujicului rus,este pe cale de implinire.

https://www.defensenews.com/air/2018...nian-air-base/

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    aici ai dreptate,in oraselul de linga mine este o fabrica de produse din carne. este plin de romani ,dar si magraoni sunt tot mai multi. ma indoiesc ca au venit sa lucreze in fabrica.
    in fine,visul de veacuri al poporului nostru sa dam peste bot mujicului rus,este pe cale de implinire.

https://www.defensenews.com/air/2018...nian-air-base/
    Pai aia e ..decand s-a umplut vestul de neamuri proaste, nu prea se mai poate spune ca e mult mai cu motz. In Suedia si Germania auzi mai mereu de violuri. In Franta se fura ca in codru.
    Noi aici am cerut sa ridicam coletele de la posta ca ni le fura direct din cutia postala. Si vecinii la fel. E un caz pe rol cu jandarmeria si sunt pe cale sa mai instalez o camera video. Lumea a 15-a din punctul asta de vedere ce sa zic ma gandesc cu melancolie cum in state imi stateau coletele la usa cu aspirator, telefoane ..pana ajungeam acasa seara si nu se atingea nici dracu de ele.

In Geneva unei colege i-a luat i-phone-ul nou din mana de pe strada si a fugit. Unui client i-au shutit portofelul cu 7 mii de franci din haina in cabina de proba la un magazin de costume. Si vorbim naiba de Elvetia.

Deci niste bastoane pe carca de la niste jandarmi prosti ca noaptea e aperitiv in comparatie cu atentate teroriste, autoturisme incendiate pe strada, etc.
    De aceea sa zici ca iti e frica sa vizitezi Romania, mi se pare rautacios. Shit happens everywhere daca nu te feresti de probleme dar nu sunt romanii si Romania chiar sursa tuturor relelor pe lumea asta.
    Mie de exemplu mi-ar fii frica sa merg in Venezuala si aia da, cred ca e legitim.

Ps. Americanii nu fac altceva decat sa investeasca in protectia Europei, iar noi ca niste nerecunoscatori nu prea ii credem pe cuvant.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 27.08.2018 la 07:53.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.356
    Putere Rep
    34

Implicit

dupe pe cum ar zice nea Mitică, filozofu' amator al cartierului, de profesie drojdier la La Țâța Dulce, o c

destinația inițială nu e politică, da' se potrivește pentru 99,99 % din clasa politică românească. de la dreapta la stânga și de la stânga la dreapta.

mesaj de transmis la urne, nu la meetinguri...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 30.08.2018 la 19:36.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.419
    Putere Rep
    10

Implicit

Ii dau dreptate lui Gigi, Romania e mult mai sigura de vizitat decat unele tari din vestul Europei, pacat de politicienii de kkt care fac varza totul.

In legatura cu mitingul, parerea mea e ca jandarmii nu s-au deosebit cu nimic de minerii lui Ilici si ar trebui bagati multi la puscarie pentru ca au batut oameni nevinovati. Cu toate astea, idiotul care a coordonat jandarmii, a fost avansat in functie.

PS. Nu poate decat sa ma bucure dihonia din PSD, dintre Firea si Dragnea, poate se afla multe detalii subterane.

Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •