Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 68

Subiect: Romania si politicienii ei

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit Romania si politicienii ei

Daca nu era de plans, m-ar fi umflat rasul.

Cea mai "tare" faza:

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Filmul complet :

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.205
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Daca nu era de plans, m-ar fi umflat rasul.

Cea mai "tare" faza:
    imagini de la adunarea handicapatilor din cartier..

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Si cand te gandesti ca astia sunt "alesii neamului" ... si tin fraiele la tarisoara aia...

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Am avut rabdarea sa urmaresc si io cu atentie "Filmul complet" ...si "rumegand la rece" si judecand dupa logica mea imi exprim si eu opinia!

1- Intalnirea asta a fost inutila, doar ca o alta ocazie de conflict/atac politic si in nici un caz cu o miza comuna de ambele tabere sa se ajunga la un rezultat pozitiv pentru RO
    2- Ponta stia deja de opinia lui Basescu si rezultatul negativ al intalnirii, dar s-a prezentat doar de ochii lumii ca o dovada de coabitare!
    3- La randul lui si Basescu stia deja ca nu vor ajunge la nici o intelegere dar premeditat s-a pregatit cum sa arate cine e "cel mai tare din parcare" in fata mediei!
    4- Din pacate Preseditele Romaniei nu s-a abtinut nici de data asta sa aduca jigniri la adresa "opozitiei" ...aroganta si jignirile lui "subtile" au fost ca de obicei pe agenda zilnica a lui Basescu!
    5- Un act teatral prost regizat de "regizorul" Basescu ..."act" premeditat "bagat in media" ca o ultima unda de creditibilitate ipotetica asupra "po****tiei"
    6- Si Basescu si Ponta au bine stiut de aceste aspecte prin care de fapt a luat avantaj Basescu prin difuzarea premeditate a filmarii conversatiei!
    7- Dupa ce Ponta a capitulat cu discutia contradictorie cu nea Base ..."Ministra Harvard" a incercat in sa explice pertinent cate ceva ... dar "badaranul" a intrerupt-o de fiecare data cand incerca sa expilice ceva bazandu-se pe intimidarea "lastarilor hibrid" care ne fac mandrii ca suntem ROMANI!

...ma opresc aici ca ma aprind prea tare!

p.s. ...n-a fost sa fie! ...dar daca as fi terminat studiile pe "felie" la Harvard ...si daca as fi fost confruntat si/sau injosit chiar si de presedintele unui stat, fie el si cel din tara din care am radacininile ...a'pai as fi reactionat ferm ca Aramis13 ...chiar daca nu asta am anticipat fu'n conflict plauzibil!
    p.s.2 ...liviuto! ...daca cineva face o intrebare (reala) ironica aici in US cu referire la ...unde ai facut "masteratu'" ...sau alte "scoli" absolvite ...mie personal mi-ar "defecta procesoru" si as da subit in apoplexie!
    ...unde ai cam 2 optiuni plauzibile reale! ...ori te comporti ca un adevarat ca un "absolvent" de "iteligenta deplina dovedita" ori ...dai in patima specimenelor frustrate care din pacate ne inatalnim nu numai virtual ...dar uneori si ocazional indiferent unde ne gasim "linistea sufleteasca"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Am avut rabdarea sa urmaresc si io cu atentie "Filmul complet" ...si "rumegand la rece" si judecand dupa logica mea imi exprim si eu opinia.
    Cred ca daca taceai, filosof ramaneai, sau ai pierdut o buna ocazie sa taci
    Rumegatura ta suna exact ca aberatiile unui antenist infocat din pacate. Spune drept, te uiti des la Antena3?
    Ultima modificare făcută de sorin; 15.07.2014 la 21:26.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.054
    Putere Rep
    32

Implicit

Filme cu prosti. Tind sa-i dau dreptate lui Pisoi dar toti 3 sunt cum i-a descris Fidel. Cand il auzi pe chioru cum zice cu foc ca daca voia sa-si bata joc de Romania, promulga ..te inrosesti in obraji. Dar are si el dreptatea lui cand cere ceva concret ..aia au venit cu degetul in ass precum Dorel la interviu la Walmart.
    Place de tanti cum da ochii peste cap cand aude de 11 miliarde..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.359
    Putere Rep
    34

Implicit

cică scorpionu' vroia să treacă râu', da' era apa prea iute și lui îi era frică. vede o broască și se roagă de ea ”hai dragă trece-mă și pe mine dincolo”. broasca zice ” nu te trec, că mă înțepi și mor” scorpionu' zice ”hai că nu te înțep, mă jur pe ce vrei tu” și tot așa până broasca zice ”bine, dacă te juri te trec”
    scorpionu' se jură, broasca-l ia în spate și începe să înoate. pe la jumătatea râului, scorpionu' țac, o înțeapă. broasca cu ultimele puteri îl întreabă ”de ce ai făcut asta, doar ai promis? acum o să murim amândoi!” scorpionu' zice ” așa-i, da' n-am avut ce face. asta mi-e firea!”

motănel, ai dreptate (nu întru totul). da' cine-i de vină dacă ăia doi i-au ridicat mingea la fileu? ce, era s-o lase să cadă la el în ogradă? în stilul caracteristic, le-a dat-o înapoi. direct în goarnă.

știți cum arată tărășenia asta cu bugetu'? ca povestea cu păcală, vaca și copacul. păcală către copac ”și când zici că-mi dai banii? marți? ori miercuri? deci când să vin? miercuri? ori marți?” partea nasoală pentru copilașii ăștia doi a fost că păcăliciul de băsescu avea deja toporișca la el...

PS tanti ministru prin unele locuri zici că mai avea puțin și plânge. iar victoraș... cât de tâmpit poți să fi să te duci în fața lui băsescu așa de prost pregătit și să-i ceri ăluia să semneze ca primaru', pe principiul ”până iese bugetul om găsi noi și surse”? nu și-a luat-o de destule ori în bot până acum? se vede treaba că nu...

PS2 știți ce rol au miniștrii ăștia aduși cu câteva luni înainte de sfârșitul mandatului primului ministru? de țapi ispășitori...

PS3 motăne, ai dreptate, dacă ai fi fost absolvent de harvard, i-ai fi ținut piept poate oricărui bădăran ca băsescu. no, ce concluzie tragem de aici?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.205
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Filme cu prosti. Tind sa-i dau dreptate lui Pisoi dar toti 3 sunt cum i-a descris Fidel. Cand il auzi pe chioru cum zice cu foc ca daca voia sa-si bata joc de Romania, promulga ..te inrosesti in obraji. Dar are si el dreptatea lui cand cere ceva concret ..aia au venit cu degetul in ass precum Dorel la interviu la Walmart.
    Place de tanti cum da ochii peste cap cand aude de 11 miliarde..
    nu te lasa derutat de analiza profunda a lui Pisoi,pina la urma o sa crezi ca si participantii la conferinta sunt inzestrati cu inteligenta lui..
    tipa si-a dat ochii peste cap pentru-ca nu a fost sigura daca 6+5=11.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Cred ca daca taceai, filosof ramaneai, sau ai pierdut o buna ocazie sa taci
    Rumegatura ta suna exact ca aberatiile unui antenist infocat din pacate. Spune drept, te uiti des la Antena3?
    ...nici nu stiu ce post a dat integral intalnirea! ...dupa cate am inteles fiecare post a dat franturi ...alea care i-au interesat ca sa comenteze pro sau contra!
    ...io am urmarit clipul postat de livia si mi-am exprimat opinia strict la ce am vazut acolo si ce perle a scos fiecare dintre ei!

p.s. "filosof" raman indiferent daca tac sau nu ...sau ce opinie inclin sa am! ...tu insa e clar ca ti cu "Faru' Constanta!"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •