Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 68

Subiect: Romania si politicienii ei

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.361
    Putere Rep
    34

Implicit

Ultima modificare făcută de aramis_13; 28.05.2018 la 16:32.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Poate sa-mi explice si mie cineva ce dk vor astia de la USR?

Dupa cum se vede, in afara de circ si instigari in masa ...si la "certuri", nu realizez ce vor de fapt si cum planuiesc ei sa "Salveze Romania" ...si de cine si de ce!
    "Mucusor Dan" o fi avut el ceva idei, dar din nefericire pt el ...a fost eliminat subit din "echipa circului USR"
    p.s. ...ciacaru-le I count on you!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.361
    Putere Rep
    34

Implicit

am răspuns în altă parte: vor la ciolan...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    am răspuns în altă parte: vor la ciolan...
    ...cu circ total oriune si oricand?...cum salveaza ei Romania? ...doar daca au ciolan?
    ...am inteles ca maine o sa fie o "motiune de cenzura" fara sanse reale sa treaca! ...si tot cu circ!

p.s. ...stie cineva daca "Circul de Stat" mai exista? ...poate acolo USR si-ar stabili sediul permanent!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

shogule, esti in drum spre RO la "mitingu' secolului de un milion de romani" din diaspora?
    De sorin nu-mi fac probleme ca e deja p'acolo!
    jiji, tu ce faci? ...te duci cu "biju", faci autostop sau iti vezi de treaba ta!

p.s. ...pe la "fake news" se speculeaza ca o parte din diaspora de p'aici nu mai gasesc bilete de avion!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.055
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    jiji, tu ce faci? ...te duci cu "biju", faci autostop sau iti vezi de treaba ta!
    Eu nu ma confund cu diaspora, am mai zis-o.
    Nu sunt infumurat doar ca eu vad Romania altfel. Nu o vad nici furata si nici sluga. Mi-o imaginez independenta si prospera.
    Asta nu inseamna ca nu sunt solidar cu milioanele de romani care muncesc si traiesc decent in afara granitelor romaniei.
    Doar sirienii au mai plecat din tara lor asa cum o facem noi. Si n-am avut razboi.
    E trist si e si mai trist ca le dam ocazia sa ne imparta in doua. Iohanisti sau pesedisti, sunt aceeasi o apa si un pamant numai pt ei. Mie in fine mi-e scarba de toti si asa ar trebui sa simta toata diaspora. Sunt toti aceeasi din cauza carora lumea pleaca spre o viata mai buna. Nu exista macar un singur om altruist in tara aia sa faca pt semenii lui, sa-si respecte functia, nu sa fure pentru el si ai lui.
    Fac parte din generatia celor tineri dar totusi plecat de 14 ani. Si acum vad ca se pleaca mai mult ca pe vremea aia. Unde o sa ajungem?
    Eu pe toti romanii care muncesc in strainatate i-as sfatui asa. Cumparati pamant in Romania. Doar asa va luati tara inapoi.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    shogule, esti in drum spre RO la "mitingu' secolului de un milion de romani" din diaspora?

Din pacate nu sunt, tocmai acum e sezonul de munca la noi si n-am avut cum sa plec. M-as fi dus ca trebuie facut ceva si scapat tara aia de mizeriile alea.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Nici nu asteptam de la voi alte raspunsuri in conjunctura actuala!

jiji, bine punctat!

shogule, ai dat un raspuns evaziv in stilul tau aparte care te caracterizeaza! ...cu alte cuvinte, finesc ..."nu dau vrabia din mana pentru cioara de pe gard"!

sorinescu, cred ca e bagat in butoi cu spriturile ...ca nicusor tractoristul ...si nu risca iar sa mai alunece iar pe o coaja de banana doar de dragul de a nu schimba nimic!

p.s. Parerea mea este ca este o manipulare inutila "de turma"! ...cu alte cuvinte "chemam diaspora, dar daca nu vin, hai sa iesim noi astia de p'aici" ...si ne "destrabalam in stil revolutionar"!
    ...daca n-au reusit sa adune cu success "gloata" in demonstratiile precedente au apelat la (si manipulat) diaspora!
    S-a instigat vehement la violenta cu sange si foc! ...cica o noua revolutie! ...iar daca asa o sa se intample ...vina o sa fie a "diasporei" ...iar daca acest miting o sa fie dezamagitor, tot "diaspora" o sa fie de vina ca nu au raspuns la apel!

p.s.2 ...sunt tare curios daca indifferent de "evenimentele de maine" va mai luati raspunderea ca faceti parte din diaspora!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Gata! ...s-a terminat calvarul! ...chipurile "diaspora a esuat sa "salveze Romania" si nu se mai pomeneste nimic de milionul scontat!
    ...noroc cu "suporterii nimanui" din RO care au completat cu success "gaurile" cauzate de diaspora!
    Cum era de asteptat trebuia sa se gaseasca un "tap ispasitor" ...a'pai participantii au fost "mielusei" si au demonstrat pasnic! ...asa ca jandarmeria e de vina!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Aaalllooo! diaspora!
    Nu va mai inghesuiti asa tare sa comentati evenimentele meeting-ului neautorizat din August 10 ...ca sunteti "achitati de opozitie"!
    Gata, Jandarmii sunt de vina! ...si mai ales "fetele" din actualul govern!
    ...io propun sa se desfiinteze acest department de stat, ca ie prea violent impotriva violentei!

p.s. ...e de rasul curcilor ce se intampla in RO si mai ales cum media speculeaza exagerat interesele politice!

Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •