Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 111

Subiect: Topicul purcelusului de sosea - varu' lu' Petrica Razboinicu'

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit Topicul purcelusului de sosea - varu' lu' Petrica Razboinicu'

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    N-am idee de unde scrii, dar pe la noi in Phoenix n-a mai plouat de 4 luni nimic masurabil si e mai uscat totul decat patrunjelul din borcan.
    Michigan Olga, pe langa Detroit. Citand un "clasic" in viata, vara nu-i ca iarna pe aici. Zilele astea a fost vreme perfecta.Aveam planuri de mers la pescuit dar au picat. Asa ca am petrecut pe la prieteni sau la noi, in spatele casei, sub artar.

editat de sorin (ce e cu albastru): Scuza-ma Livia ca am intrat pe postarea ta, dar daca omu' a fost politicos si s-a cerut afara, iar prima lui postare a fost cu trimitere la postarea ta .....
    Citat Postat în original de roadhog Vezi post
    Daca au chef de caterinca cu mine, sa faca o sectiune noua pe forum, sa le arat eu imaginatie...

PS: VanDerGigel cu capul chel, ma trag din daci si te "lovesc" mereu, ca un adevarat stangaci...nu ai ce sa-mi faci, cu asta o sa te impaci.
    Omu' a vrut sectiune noua, sa ne arate ce poate, sa ne cocalareasca, asa ca l-am ajutat ;)
    Ultima modificare făcută de sorin; 09.07.2014 la 20:34. Motiv: toata aceasta poveste minunata a inceput ca raspuns nevinovat la postarea Liviei :)

Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit

lasa Livio ca e cel mai frumos stat...99,99% fug de frig )) sa se duca in Florida sau in altul...unde-i arde soarele mai mereu...sa le transpire si banii in portofel...
    si in Michigan vara e ca iarna...la fel de frumoasa, nu conteaza temperatura ca distractie gasesti mereu

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

lasa Livio ca e cel mai frumos stat...99,99% fug de frig )) sa se duca in Florida sau in altul...unde-i arde soarele mai mereu...sa le transpire si banii in portofel...
    si in Michigan vara e ca iarna...la fel de frumoasa, nu conteaza temperatura ca distractie gasesti mereu
    Observ ca vorbesti ca un fin cunoscator, de cat timp locuiesti in Michigan? Ai terminat macar sa-ti aranjezi hainele in sertare?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit

VanDerGigi...eu cred ca voi suferiti de superamatie...a dat hegemonia in voi de imi vorbesti in pamflet...crezi ca scrisul dedesubt de nickname te face mai destept? sau ai puteri magice?
    Nu conteaza daca am terminat de aranjat hainele (app...e munca femeii ca d-aia primeste merite in pat,pe masa...etc) , eu nu-s ca divele alea ce le vezi tu la TV pe plaje...
    eu de mic am crescut intr-o zona de relief cu temperaturi mult sub 0° C...asa ca nu ma voi plange niciodata la -25 -35 grade...un fleac...i-am ciuruit.

poti sa-mi dai ban...sa imi dezactivezi contul, poti sa faci ce vrei...ca nu stau sa plang dupa un forum in care toti se dau SEFI...si se baga in discutii cu persoane pe care nu le cunosc...
    PS: d-aia a ajuns Romania o tara care se scufunda treptat, asta la figurat...prea multi se urca sus ca sa dea ordine...ca pe vremea raposatului erati toti mielusei...

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

rodele nu mai fi suparat, aia vechi se cred cocoshi aia noi se supara repede si pleaca... tre sa-l intelegi pe nea JiJi, e dinamovist si dadaca pe deasupra, are nopti nedormite...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    25.06.2014
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit

)) asa se explica faptul ca lumea ii tare in gura ca patentul? pfff decat sa fiu dadaca mai bine ma arunc in lacul Michigan )))
    sau decat sa fiu dinamovist, sa nu aud eu imnul Champions League niciodata cand sunt pe stadion )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))) mai bine ma arunc in lacul Huron =)))))))))
    aiiii doamneeeee cum se pot impaca unii cu locul 2-3 in viata asta, cand avem doar una...si aia nu asa de lunga ca a lu` Matusalem )))
    PS: Doamne ocroteste-i pe romani!!!!!!!!!!!!!!! =)))))))))))))))))))))))))))))

Data înscrierii
    16.10.2010
    Posturi
    25
    Putere Rep
    0

Implicit

...un forum in care toti se dau SEFI...si se baga in discutii cu persoane pe care nu le cunosc...
    iti inteleg "saturatia" dar sa umbli ca un Don Quijote calare pe un cal troian intepand cu lancea absolut pe toti... hm.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.303
    Putere Rep
    40

Implicit

poti sa-mi dai ban...sa imi dezactivezi contul, poti sa faci ce vrei...ca nu stau sa plang dupa un forum in care toti se dau SEFI...si se baga in discutii cu persoane pe care nu le cunosc...
    o sa ti se implineasca dorinta mai repede dacat crezi.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 11.07.2014 la 03:48.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

PS: d-aia a ajuns Romania o tara care se scufunda treptat, asta la figurat...prea multi se urca sus ca sa dea ordine...ca pe vremea raposatului erati toti mielusei...
    Nu cred ca ne-am imbarcat pe acelasi vas insa tu ai inceput sa suni ca aia care se arunca peste bord. Vad ca trecutul te-a zdruncinat rau de te ascunzi si arunci cu bile negre din umbra.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

VanDerGigi...eu cred ca voi suferiti de superamatie...a dat hegemonia in voi de imi vorbesti in pamflet...crezi ca scrisul dedesubt de nickname te face mai destept? sau ai puteri magice?
    Nu conteaza daca am terminat de aranjat hainele (app...e munca femeii ca d-aia primeste merite in pat,pe masa...etc) , eu nu-s ca divele alea ce le vezi tu la TV pe plaje...
    eu de mic am crescut intr-o zona de relief cu temperaturi mult sub 0° C...asa ca nu ma voi plange niciodata la -25 -35 grade...un fleac...i-am ciuruit.

Dorele! pardon.. Rodele! Pai bine mai daca la tine in pasaport nici nu s-a uscat stampila si in miezul verii ne povesteste cum e iarna in Michigan, nu e pishu lumii, eu cum vrei sa ma abtin sa nu rad? As spune mai degraba ca hotzul striga hotzii. Am remarcat la tine inca din primele postari aerul de superioritate, dar este pe undeva normal pentru ca esti za best! Ma feresc sa generalizez, dar voi cei tineri din romania, fete si baieti, aveti de obicei o atitudine de superioritate, le stiti pe toate cel mai bine, sunteti foarte intepati si smecheriti parca ati facut scoala generala cu Bercea Mondialu'. Asta in timp ce bacalaureatul ne-a creat mari dificultati, un servici nu prea reusim sa tinem si stomacul se lipeste de sira spinarii. De cele mai multe ori daca nu se intampla ceva iesit din comun, locuim cu mama si cu tata pana la 50 de ani, iar la acea varsta incepem sa locuim singuri nu pentru ca ne-am mutat ci pentru ca au murit parintii.

Ai si tu dreptate, aici pe forum suntem ai dracu si ne dam foarte destepti. Vezi tu dupa ce traim multi ani prin occident incepem sa devenim rasisti, rasisti la balcanism.
    Manolica imi sopteste in casca ca are sentimentul ca nu vei face multi pureci la Michigan. Atitudinea romanashului smecherit care crede ca daca are maciuca sau vagina nu trebuie sa faca nimic si totul i se cuvine, este arhicunoscuta. De aceea tara aia este asa cum este, pentru ca e plina de d-astia ca tine, nu ca noi. Daca erau toti ca Manolica de exemplu, toata lumea o ducea bine, mancau ca la restaurant si Romania arata ca o imensa gradina cu flori! Va rog, poate sa ma contrazica cineva? Mai lipseste sa ridici putin mana la fata aia si te impacheteaza astia intr-o cutie de 6 inchi si te trimit urgent inapoi acasa.

Dar oare cine poate ca sa stie? Sa lasam visu' sa puna mana pe tine si poate reuseste sa te vindece. Nu trebuie neaaparat sa ma crezi pe cuvant, dar daca vrei sa-mi testezi aptitudinele de ghicitoare, te voi lasa sa determini singur .. aleg aleatoriu o intamplare din viitorul tau si-ti spun cum va decurge de exemplu prima ta vizita la dentist pe taram american. Dentistul va rade de tine si te va intreba cand ai fost ultima data sa-ti cureti dintii la dentist. Tu te vei rusina si vei spune ca anul trecut, desi noi doi stim ca de fapt nu s-a intamplat niciodata. Timpul iti va demonstra daca am sau nu dreptate.

Dar hai sa lasam astea, acum ca am lamurit lucrurile si m-ai convins ca esti nitzel cocalar, ia spune-mi manelile place la tine? Vezi ca aici la Yaounde e misto tare si e la moda vara sa pui o manea d-aia misto de-a lui Salam la maxim si sa lasi geamurile jos. Ochelarii la ochi si stai relaxat asa pe spate in zeflemea cu o mana pe geam in sictir, ca sa vada toata lumea asta cat de norocoasa este ca te are!
    Ps. Observ si ca ai o atitudine de mare campion, nu te multumesti decat cu locul 1! Auzi da' cand Steloaia nu a terminat pe primul loc vreo 7 ani la rand, atunci cu cine te asociai?

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    rodele nu mai fi suparat, aia vechi se cred cocoshi aia noi se supara repede si pleaca... tre sa-l intelegi pe nea JiJi, e dinamovist si dadaca pe deasupra, are nopti nedormite...
    Manolica, bine ca nu ie toti stelistii ca Rodel ..numai vreo 90%, ca ce ne faceam? Ca si magraonii de altfel, nu ie toti infractori..
    Uite noi doi convietuim pasnic precum doua pisici bagaboante in curtea lui Fidel fara sa ne intindem capcane. Tu imi amintesti de un mai vechi amic, ..daca nu ai tine cu Steloaia, nu ai avea farmec.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •