Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: emigrare SUA

Data înscrierii
    17.05.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Post emigrare SUA

poate cineva sami explice cum pot obtine viza pt munca am gasit sponsor in auto body repair ce trebuie sa faca angajatoru si ce trebuie sa fac eu trebuie sa platesc pe cineva in SUA pt documente.Daca ma puteti ajuta e-mail lemnaru81@yahoo.it .ce documente trebuie mai precis acum eu sant in ITALIA multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nu prea văd cum o să poți obține așa ceva în domeniul ăsta.
    dar... trebuie mai întâi ca viitorul angajator să obțină autorizație de la departamentul de muncă ca să angajeze din afara SUA. după aia trimite un I-129 la USCIS. după ce și acesta este aprobat, tu aplici pentru viză.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

am mutat acest topic la secţiunea Emigrare, vize de muncă SUA deoarece cred că îniţiatorul din greşeală a postat la vize pentru Canada. Aramis a răspuns deja şi cred că pe acest subforum, iniţiatorul acestui topic şi alţi cititori vor găsi trimiteri la link-uri oficiale care pot confirma răspunsul lui Aramis sau poate vor primi mai multe răspunsuri de la cei care cunosc situaţia.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

fifișor, păi chiar așa!?!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    fifișor, păi chiar așa!?!
    Aramis, poate am formulat greşit şi s-a înţeles altceva, îmi cer scuze, nu am vrut să se înţeleagă că răspunsul tău nu e bun. m-am„ băga”t să mut topicul aici deoarece la secţiunea de emigrări în Canada nu se potrivea. Am spus că aici poate primi mai multe răspunsuri care pot confirma ceea ce ai spus tu, cu linkuri sau cazuri, experienţe cunoscute.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •