Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Anunţuri, firme care angajează muncitori cu contract n Canada

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Anunţuri, firme care angajează muncitori cu contract n Canada

Am observat că din ce n ce mai mulţi oameni ntreabă despre posibilitatea de a veni n Canada cu contract de muncă. Majoritatea mi cer ajutorul n ce priveşte găsirea firmelor sau agenţiilor care facilitează astfel de contracte şi vize de muncă, creznd că dacă eu sunt n Canada deja, cunosc astfel de firme. Din păcate, eu nefiind interesată direct de aşa ceva şi din lipsa timpului nu pot căuta pe internet sau la cunoscuţi dar totuşi cteodată mi ies n cale astfel de informaţii.

De aceea m-am gndit că ar fi bun acest topic, să postăm aici firme sau agenţii de care am auzit că sunt de ncredere, firme prin care au reuşit şi alţii să ajungă aici. Invit pe oricine aude sau citeşte despre o firmă de ncredere să posteze aici detaliile şi eventual contextul prin care au aflat de acele firme.

O firmă de recrutare internaţională care colaborează şi cu Canada, mai specific provincia Alberta este Trade Skills Global

Recent răsfoind o revistă a constructorilor de case din provincia Saskatchewan am găsit un articol publicat de o agenţie de acolo care promitea contractorilor ajutor n a găsi forţe de muncă din afara Canadei, ei fiind cei mai dornici de a accepta locuri de muncă din acea provincie nu ndeajuns de populată. Agenţia se numeşte: Imagine Immigration & Consulting
    Revista se numeşte Canadian Home Builders' Association SK , puteţi să căutaţi la ei pe website diverşti contractori şi aplica direct la ei, nu neapărat prin agenţii.

am mai postat din ziar n alt topic, o să ncerc să mut postarea aici.

Mult succes tuturor!

Anunturi din ziarul romanesc din Toronto Faptu' Divers.

Avocati de emigrari care spun ca faciliteaza tot felul de vize, turist, studii, munca si emigrare prin procesul nominal pe provincii:

RODICA TOMA 146-574-4543 (rodica01@hotmail.ca)
    RAMONA DUMITRESCU 416-698-7421 (canadaemigration.com)
    JUDI SIMMS 905-737-9747 (expertointl.com)

Tot din ziarul romnesc, anunţ de angajare, citez aici exact cum era scris anuntul:
    "Cautam zidari cu experienta Stucco, cu angajare imediata, cu sau fara acte.
    Sunati la 416-578-8226"

Edit: Menţionez că nu sunt angajata acestor firme, nu sunt deţinătoarea şi nu am nicio legătură cu niciuna firmele sau website-urile postate de mine aici.
    Ultima modificare făcută de fifi; 06.06.2014 la 13:49. Motiv: Adăugat menţiune

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Webiste-ul guvernului cu oferte de muncă din Canada

Job Bank: http://www.jobbank.gc.ca/home-eng.do
    site-ul este bine conceput, puteti alege provinciile sau domeniile n care să faceţi căutarea.

alte website-uri de ncredere cu oferte de muncă n Canada:
    http://www.workopolis.com/EN/Common/HomePage.aspx

http://www.monster.ca/
    Ultima modificare făcută de fifi; 30.11.2014 la 16:04.

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Anunţuri din ziarul romnesc din Toronto/ Canada

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte