Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Pozitii de munca ca farmacist in Australia

Data înscrierii
    11.05.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Pozitii de munca ca farmacist in Australia

Salutare la toata lumea! Am absolvit facultatea de farmacie in Romania in urma cu un an si ma intrebam daca ma puteti ajuta cu sugestii/sfaturi despre site-uri unde as putea cauta un loc de munca in domeniu.Si totodata in ce masura se cauta farmacisti romani in Australia.Multumesc si numai bine!

Data înscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Salutare.
    Cel mai popular site de joburi in Au este
    http://www.seek.com.au/
    Nu stiu in ce masura te poti bucura de ofertele de acolo atat timp cat nu ai Australian registration (licente care-ti da dreptul sa profesezi aceasta meserie) si visa de resident ce iti ofera privilegiul de a avea un job in Au.
    Succese !

Data înscrierii
    11.05.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc de mesaj,apreciez!
    Totusi,as mai avea nevoie de ceva sfaturi/sugestii.In ce masura este cunoscuta agentia ce imigrare SYNCH si cat de seriosi sunt?Si daca sunt cazuri de farmacisti care au apelat la ei si au avut un succes de imigrare si ulterior au profesat profesia de famracist?
    Multumec inca o data,numai bine!

Data înscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Ca regula generala ,mare atentie la agentii de emigrare in special cei romani.Am auzit pe multi pe alte forumuri injurandu-i.Si tot ca regula generala,majoritatea viitorilor emigranti aplica si se descurc singuri prin hatisul procesului de emigrare.Informatie este din plin pe net ,engleza cunoastem la ce nevoie mai ai de agent
    Succese!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •