Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Romani Brisbane

Data înscrierii
    21.04.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Romani Brisbane

Buna,
    as dori cateva pareri de la romani stabiliti prin zona. Momentan, nu sunt inca in zona, dar intentionez sa incerc sa vin in zona in 1-2 ani. Intrucat nu dispun de sumele de emigrare, voi incerca sa vin pe usa din spate. Un stagiu postdoctoral in cercetare. Dupa cam un an de cautari am identificat un laborator interesat de munca mea si dispus sa ma sustina. Urmeaza greul, sa castig un astfel de contract.
    Wish me luck!

Stima, D

Eventual daca mai sunt cercetatori romani pe forum, as fi interesat de un dialog.

Data înscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Salut.

Nu stiu ce inseamna pt tine "usa din spate" insa daca te gandesti la ceva ilegal acea usa nu va da decat spre incaperile din immigration detention centre. Australia nu e tigania din Europa unde face fiecare ce vrea .Legile de emigratie sunt f clare si precise.
    Daca nu te califici la puncte pt usa din fata poti incerca o usa laterala adica prin NZ.Te faci mai intai cetatean kiwi dupa care vei avea privilegiul sa traiesti liber si in AU.

Bafta maxima

Ps. Mare atentie si la acel asa zis contract de munca. Procedurile sunt extreme de complicate pt cetatenii romani,ei neavand acces la visa de lucru.
    Ultima modificare făcută de danref; 10.05.2014 la 19:28.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •