Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 28

Subiect: Iowa

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

Asa am pierdut-o pe biata Olga,ne-am ingramadit sa ii dam sfaturi..
    In gandurile noastre o sa fim cu tine Aramis,nu te lasa descurajat..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

bre pisoi uitași? deci povestea e așa:
    mi-am băgat picioarele în ea de slujbă și mi-am dat demisia. io le-am tot spus că mi-s din Transilvania, da' or fi crezut că glumesc. or poate că nu știu de ce îi în stare ardeleanu'. că pe noi ne urnești greu. da' și când ne urnim... și nouă nu ni se cacă nimeni în farfurie!
    bun, o picat prost de vreo 4 săptămâni am început să-mi caut serios de muncă. am găsit la o altă divizie a companiei dinaintea celei din urmă, da' ghinionu e că e unde e. așa că mă mut da' nu mă mut, că junioru' mai are o vreo 3 semestre și gată și el. o să fac o navetă săptămânală, cât de mult o să pot.
    slujba e bună, e pe domeniu, am făcut exact asta la penultimele două contracte, remunerația e pe dos de cum zice Pristanda (poate ajung și eu să fac 6 cifre single anul ăsta), overtimu' overtime, asta e.
    de pescuit nu m-apuc că nu-mi place. am pescuit în viața mea de două ori: o dată cu mâna și o dată cu găleata.
    nene fidele, io nu-s tanti olga. deși și ea tot din Transilvania îi.
    melina, nu-mi place să mă iau după review-urile de pe net. am io așa o păsărică la bibilică căruia nu-i place. de aia căutam f'un românaș neoaș care-a dat pe acolo. nu că aș fi avut mari speranțe să găsesc...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 20.04.2014 la 21:44.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.220
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    .. (poate ajung și eu să fac 6 cifre single anul ăsta), overtimu' overtime,...
    Foarte bine, cum spuneam asa altfel suporti plictiseala ..in cazul asta te duci acolo si le explici din start cine e tatal lor.

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Asa am pierdut-o pe biata Olga,ne-am ingramadit sa ii dam sfaturi...
    Asa este mi-aduc aminte ca si pe Sauzimdebine nu l-am lasat pana ce nu s-a internat la nebuni..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

iti place sa te joci cu rani deschise..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

ar fi bine să fie așa măi nea jiji, da' știi care-i baiu'? 'ricanii ăștia cu care am avut eu de a face până acuma (și nu mă refer la pălmași, ci la de ăia care-s cică cu carte) joacă jocu' cu cârtița/hârciogu'. cum scoate unu' capu', pac cu lopata peste devlă. să mai fi și imigrant și mai deștept ca ei, ai pus-o. puțini ajung să te înghită. mai ales șefii, cărora parcă le e frică că le iei locu'.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

bre pisoi uitași?
    ...
    ...n-am uitat! ...dar am crezut ca te-au chemat inapoi sa-ti recunoasca "stelele" si te-au detasat cu fo stea in plus pe epoleti!

...cu multi ani in urma am facut si io naveta saptamanal vreo 6 luni la SLAC (Menlo Park) ...dar dupa ce s-a terminat proiectul m-am intors la baza chiar daca mi s-a oferit post acolo!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

acolo nu e nici o șansă să mă întorc. nu cu același director de calitate. sau cu același patron. că nici ăla nu e mai bun... hai că directoru' zici că nu e firma lui, îl doare-n cur, da' patronu' se bate cu cărămida-n piept că el o ridicat firma de la zero. joi dimineața mi-o zis că ce-o făcut ăla e de neacceptat și l-or dat afară ca să-l reangajeze vineri dimineața...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.220
    Putere Rep
    32

Implicit

ar fi bine să fie așa măi nea jiji, da' știi care-i baiu'? 'ricanii ăștia cu care am avut eu de a face până acuma (și nu mă refer la pălmași, ci la de ăia care-s cică cu carte) joacă jocu' cu cârtița/hârciogu'. cum scoate unu' capu', pac cu lopata peste devlă. să mai fi și imigrant și mai deștept ca ei, ai pus-o. puțini ajung să te înghită. mai ales șefii, cărora parcă le e frică că le iei locu'.
    Nu-mi spune ca sunt satul ..mai ales daca esti si mai tanar.

Fidele, am crezut sincer ca s-a cicatrizat.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

mai grav e cand sefu te vrea prost, asa patesc eu acum, moare de oftica ca ma descurc in orice situatie si persoana pe care el o lauda e varza, intr-un fel e bine ca "timpu trece, leafa merge'' si muncesc si mai putin, dar asa prostie n-am vazut in viata mea...
    sper sa-mi gasesc ceva curand ca o iau razna cu capul...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

melina, nu-mi place să mă iau după review-urile de pe net. am io așa o păsărică la bibilică căruia nu-i place. de aia căutam f'un românaș neoaș care-a dat pe acolo. nu că aș fi avut mari speranțe să găsesc...
    Eu una am gasit informatii foarte pretioase care uneori chiar m-au salvat , pe boarduri sau forumuri americane. Am inteles ce vrei sa spui , cum spui este pasarea ta , mie una nu imi place sa gandesc la un nivel individual cand vine vorba de viata de aici . Sanatate multa !
    free your mind before your mind will set you free

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •