Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Interviul DV 2014 in februarie la Napoli

Data înscrierii
    15.01.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Interviul DV 2014 in februarie la Napoli

Buna ziua. Ma numesc DARIUS si vreau sa va intreb ceva..de fapt o rugaminte. Am interviul pentru D.V. 2014 in februarie la Napoli dar sigur imi v-a cere o adresa de corespondenta unde sa-mi trimita Green Card-urile in cazul in care totul este O.K. Acum as dori sa discut cu voi sa vad daca pot avea norocul sa ma ajute cineva in aceasta privinta. Dupa care voi aprofunda mai mult subiectul cu voi sa mai aflu cate ceva care ma v-a putea ajuta in continuare. De exemplu costuri de chirie locuri de munca s.a.m.d Precizez ca sunt impreuna cu sotia mea eu 45 de ani si ea 41 ( ISABELLE) .Eu va multumesc anticipat si poate imi v-a raspunde cineva. Va urez toate cele bune si LA MULTI ANI!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Darius, mi se pare foarte putin probabil sa nu ai pe cineva cunoscut, daca nu prieten direct, macar un prieten al unui prieten care locuieste in State. Cu necunoscutii e mai dificil, pentru ca e mai greu ca cineva sa aiba incredere in cineva "cunoscut" pe net, dar nu imposibil.

Ar trebui macar sa precizezi in ce zona/stat ai vrea sa va stabiliti daca primiti viza, pentru ca forumistii nostri sunt imprastiati prin toate statele.

Similar, costurile la chirii si piata muncii sunt diferite de la stat la stat.

Cu limba engleza cum stati amandoi?

Data înscrierii
    15.01.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

stam bine . chiar ca nu cunosc pe nimeni in State. e ochestie doar de adresa sa pot primi cardurile ...atita tot. dar daca e asa greu sa obtii o manuta de ajutor ce sa te mai miri de restul problemelor care nu se vor rezolva niciodata intre romani. stau in Italia de ani de zile si singurii cu care nu trebuie sa ai deaface sunt....ROMANII. Aici am o firma de constructii...rigips coverings, poate reusesc dupa o perioada sa initiez aceeiasi chestie si in state...ca ma pricep. Dar daca nu se poate nu se poate..asta e. Suntem obisnuiti sa se intimple chestii din astea ...imi pare rau ca trebuie sa ajung la mana unui roman. inima nu mai exista...doar interese. Oricum eu iti multumesc ptr tot ...asa ca de la roman la roman!!!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •