Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: Ultimul mesaj al forumistului si prietenului Florin :((((

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Unhappy Ultimul mesaj al forumistului si prietenului Florin :((((

12-12-2013, 12:15 PM
    Citat Postat în original de fl%rin Vezi post
    La multi ani forumului! Ce discutii furtunoase au avut loc aici, ce aberatii si lucruri interesante s-au spus!
    Chiar ma intrebam de ce nu mai scrie Florin in ultimul timp. Nu prea scria el mult, dar macar intra destul de des si citea pe ici, pe colo.
    Imi faceam autocritica pentru faptul ca nu am apucat sa-i trimit pe email niste fotografii pe care le facusem cand fusesem cu el si cu forumistul nostru Marian la bere in Bucuresti, in august 2013 si tot incercam sa-mi aduc aminte. Apoi m-am intalnit cu el, cu sotia lui si cu copilul lor in octombrie 2013 in Chicago. Ei au locuit o perioada in Chicago, apoi s-au intors in Romania. De fiecare data cand ma intalneam cu el in Romania spunea ca ii este dor de Chicago si ca-i lipseste. Cand au venit anul trecut in vizita, ma gandeam ca vin in recunoastere si apoi se vor muta aici. De atunci, nu prea am mai avut multe ocazii sa discut cu el, in afara de replici pe forum, ceva emailuri si cam atat.

In aceasta seara, am aflat din surse de incredere (prieten comun) ca Florin s-a suparat pe aceasta lume si a horarat sa-si ia singur viata la nici 42 de ani, asta intamplandu-se joia trecuta. Nu am intrebat de alte detalii, cum s-a intamplat si asa mai departe, iar daca nu am aflat, prefer nici sa nu aflu si sa raman doar cu imaginile lui de cand era in viata.

Odihneste-te in pace Florine!
    Ultima modificare făcută de sorin; 14.01.2014 la 20:26.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.133
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu imi vine sa cred..
    Florin mi-a parut mereu un baiat puternic psihic. Intamplarea face sa mai stiu pe cineva ce s-a sinucis acum nici doua saptamani aparent din depresie. Nu stiu ce se intampla cu lumea asta de ne aduce in asa hal incat unii dintre noi nu mai vad nici un motiv sa traiasca.
    Dumnezeu sa-l ierte.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.639
    Putere Rep
    23

Implicit

Pacat, mare pacat...
    Era un tip deosebit, echilibrat in opinii si exprimare. Numai el stie ce probleme il macinau...Dumnezeu sa-l ierte.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Dumnezeu sa-l ierte.
    Pare-se ca lumea asta nu mai are loc pentru oamenii buni...

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.247
    Putere Rep
    40

Implicit

Odihneasca-se in pace.!
    a fost unul din forumistii pe care merita sa ii citesti.un om inteligent cu mult bun simt.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Nu stiu ce se intampla cu lumea asta de ne aduce in asa hal incat ...
    Nesiguranta zilei de maine este deajuns pentru unii sa piarda echilibrul din pacate. Efectele secundare de la niste medicamente mai duc omul la depresie si alte stari iesite din comun care neobservate si netratate la timp conduc la fapte din astea. E mare pacat ca a fost foarte tanar si nimeni n-a dat seama ca el duce o lupta cu el insusi. Nu-mi vine sa cred ca a facut intentionat, precis a fost un accident.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

Florin odihna sa iti fie in pace.
    Ai ales sa pleci prea devreme ...
    Omul in fata caruia imi aplec capul,regrete ca nu iti vom citi cuvintele scrise , ne-ai pus des pe ganduri ,"obligandu-ne" sa vedem in prisma logicului.
    Lumea mediocritatii a pierdut .Pacat!
    Condoleante familiei.
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Sa te odihnesti în pace Florin, vorbele au apus, sentimentele nu apun niciodata. Chiar daca Dumnezeu nu exista, iubirea ramâne tu esti în mintea si sufletul celor care te-au iubit si respectat. Penru unii dintre noi ramâne aici spiritul iubirii tale de adevar!
    tonita=toni42

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Odihneasca-se in pace.

Condoleante familiei.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Pacat, prea tanar sa plece dintre noi. Imi e greu sa ma gandesc ce-o fi fost in sufletul lui de a ajuns la asemenea decizie.
    Odihneasca-se in pace!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •