Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 24

Subiect: Ultimul mesaj al forumistului si prietenului Florin :((((

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Am citit postarea lui Sorin ieri inainte sa plec de la job chiar cand a deschis acest topic.
    E socant! ...si in astfel de momente triste imi este foarte greu sa-mi aleg cuvintele si sa-mi exprim sentimentele.
    Am fost tentat sa postez de cateva ori dar parca cuvintele nu imi ieseau asa cum as fi vrut.
    E trist sa afli ca cineva din anturaj (fie el si virtual) ne-a parasit si mai ales circumstantele in care s-a intamplat.
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.
    Sincere condoleante familiei indoliate si din partea mea.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Păcat de el dar şi de copilul lui şi acum dar şi când se va face mare :(
    Să se odihnească-n pace şi sper să găsească în lumea în care a ales să plece ceea ce n-a găsit aici.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Am ramas interzis... Il stiam bine pe florin din discutiile de pe topicul cu tematica religioasa. A fost alegerea lui la care probabil s-a gandit mult timp, greu insa inteleasa de cei care i-au fost aproape.
    Dormi in pace florine, nu spun nimic de Dumnezeu pentru ca stiu ca era ateu.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Sincere condoleanţe familiei îndurerate!
    Tutuşi, din puţinele spuse ale maestrului Sorin nu putem trage nici o conluzie referitoare la motivele care l-au îndemnat să facă acest pas. Putem însă presupune, pentru a-i acorda "prezumţia nevinovăţiei" că poate pentru Florin a fost o eliberare. Nu ştim, de xemplu, dacă a fost bolnav incurabil sau nu. La vârsta mea, trecută niţel de adolescenţă, am avut ocazia să văd câteva cazuri când moartea putea însemna o reală salvare de la suferinţe incredibile. Morala noastră creştină ne interzice să decidem asupra vieţii, proprii sau a altcuiva, şi este pe deplin justificată. Faptul că speranţa nu moare niciodată şi convingerea că pot exista minuni susţin ideea de neamestec în treburile providenţei. Dar... mi-aş dori să am şi eu puterea unui astfel de gest când şi dacă viaţa m-ar reduce la situaţia de legumă inertă sau de suferinţă fără scăpare.
    Aşadar, fie-i ţărâna uşoară şi (mai) mult noroc celor rămaşi în urmă.
    Cu stimă,
    Nicuşor
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Coane Nicusor, bine ai revenit, chiar daca ocazia e una trista!
    Asa cum spuneam, nu am vrut sa intreb cum s-a intamplat, pentru ca am preferat sa nu stiu. In plus, am inteles ideea e ca sa nu ramana pe net informatii prea detaliate, pentru ca fetita lui Florin sa nu dea de ele mai tarziu, cand va creste mai mare. In ceea ce priveste acest forum, dorinta familiei este respectata.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Zbor lin, Florin.

Sincere condoleanţe familiei.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Imi pare rau sa aud , tin minte ca printre altele ii placeu desenele animate a deschis or rubrica aici pe forum si mai adaugam si eu did cand in cand cate ceva.
    Odihneasca-se in pace.

free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    27

Implicit

Sincer am ramas socata cand am primit un mesaj privat de la Sorin si am auzit despre moartea sa.Vreau sa mi exprim gandul de parare de rau,a transmite condoleante familiei sale si fie ca acolo unde esti Florin sa ti fie tarana usoara si drumul spre iertarea pacatelor lin.Odihneste te in pace!Condoleante!

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Unhappy pacat!

Nu am cuvinte! Am avut placerea sa stau cu el la o bere acum vreo 3 ani in Bucuresti... :-(((

Condoleante familiei!
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Imi pare tare rau de vestea trista. Eu nu am avut ocazia sa-l cunosc personal pe Florin; numai virtual prin dezbaterile noastre pe teme de religie. Sincere condoleante familei!!!
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •