Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Obtinere viza de turist din Anglia pentru Canada, montreal

Data înscrierii
    03.11.2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Obtinere viza de turist din Anglia pentru Canada, montreal

Buna seara,

Elian este numele meu , locuiesc in Anglia, Londra. Momentan lucrez printr o agentie de recrutare care imi ofera joburi ( legal, adica imi pot furniza acte si asa mai departe ) si la o firma de amenajari interioare unde nu am un contract cu ei.(dar sunt platit cash si destul de bine )
    Intrebarea mea este daca a mai fost cineva pus in situatia de a cere viza de turist , ca cetatean roman stabilit in Anglia , pentru Canada si daca da , care au fost formalitatile si cum are trebui sa procedez cel mai bine, care au fost cerintele lor .
    Eu nu vreau sa ajung decat pentru maxim 7 zile in Montreal , la cineva pentru a i face o surpriza(este mai complicat , si nici scrisoare de chemare nu vreau sa ii cer )

Va multumesc din suflet ,

Sarbatori fericite ,

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Abia acum am văzut acest mesaj al tău, după ce ţi-am răspuns deja pe celălalt topic. Chestia cu surpriza n-o să meargă, chiar dacă te califici din toate celelalte puncte de vedere. Surprizele la uşa omului nu sunt deloc acceptate aici, chiar şi dacă eşti membru de familie şi locuieşti la 2 străzi, tot trebuie să suni înainte să-ţi anunţi şi confirmi vizita, nu e ca-n România, baţi la uşă, „vecină, am venit să bem o cafea”. Pot să confirme şi alţi forumişti din Canada sau state.

Mai mult chiar, dacă le spui aşa ceva la ambasadă, că vrei să faci o surpriză cuiva, ar putea interpreta că ai gânduri rele, răfuieli personale sau mai ştiu eu ce şi s-ar putea să-ţi pună chiar interdicţie pentru Canada pentru mult timp, ai mare grijă!
    Ultima modificare făcută de fifi; 29.12.2013 la 08:09.

Data înscrierii
    26.01.2011
    Locație
    Tenerife/Costa del Silencio
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Elian Vezi post
    Buna seara,

Elian este numele meu , locuiesc in Anglia, Londra. Momentan lucrez printr o agentie de recrutare care imi ofera joburi ( legal, adica imi pot furniza acte si asa mai departe ) si la o firma de amenajari interioare unde nu am un contract cu ei.(dar sunt platit cash si destul de bine )
    Intrebarea mea este daca a mai fost cineva pus in situatia de a cere viza de turist , ca cetatean roman stabilit in Anglia , pentru Canada si daca da , care au fost formalitatile si cum are trebui sa procedez cel mai bine, care au fost cerintele lor .
    Eu nu vreau sa ajung decat pentru maxim 7 zile in Montreal , la cineva pentru a i face o surpriza(este mai complicat , si nici scrisoare de chemare nu vreau sa ii cer )

Va multumesc din suflet ,

Sarbatori fericite ,
    pana la urma ai ajuns in Canada?
    si daca da cum ai obtinut viza in Londra?
    "Nimeni nu s-a nascut invatzat."

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •