Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Interviu reusit

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Olga, inceteaza sa mai scrii tampenii la chestii care nu te pricepi. Stai mai bine pe topicul de retete culinare, decat sa dai sfaturi in legatura cu loteria vizelor sau imigrare in general.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    inceteaza sa mai scrii tampenii
    Deloc nu sint tampenii, am cunoscut aici persoanele despre care scriu, doar ca tu n-ai auzit un caz la fel nu inseamna ca exclusiv opinia ta este reala!!! Judecata foarta saraca ai despre toate in general, nici exprimarea nu duce lipsa de dovezi ... despre cei care repeta bucataria am si eu opinie!!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Sa treci pe application si numele tatalui tau dar si dansul sa depuna un application si numele tau sa fie pe lista membrilor de familie, sa vedem ce se intampla.
    Mda, hai sa vedem ce se intampla, adica ne descalifica.
    A fost un roman care mai demult a castigat loteria cu parintii foarte batrini insa numai el a fost admis si l-au fortat sa-si caute o nevasta cu care va pleca, avea deja peste 45 de ani. Desi femeia cu care rapid s-a casatorit nu era pe application, au venit impreuna.
    Mare-i gradina!!! Inceteaza sa te umpli de ridicol.
    Deloc nu sint tampenii, am cunoscut aici persoanele despre care scriu, doar ca tu n-ai auzit un caz la fel nu inseamna ca exclusiv opinia ta este reala!!! Judecata foarta saraca ai despre toate in general, nici exprimarea nu duce lipsa de dovezi ... despre cei care repeta bucataria am si eu opinie!!!
    Fiecare are dreptul la opinii, dar sa fie cat de cat aproape de adevar, nu aiureli care sa induca lumea in eroare si sa faca greseli care-i pot costa. Lasa-i pe altii pe aceasta sectiune, sunt atatea altele unde poti scrie.
    Ultima modificare făcută de sorin; 01.02.2014 la 23:57.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Mda, hai sa vedem ce se intampla, adica ne descalifica.

- Oricare adult are drept o singura data pe an sa completeze un formular, iar ca persoane din imediata familie care l-ar insoti trebuiesc enumerate. In cazul de fata numai tatal. Insa si tatal are drept cu numele lui sa depuna un application si sa fie fiul ca membru de familie mentionat. Mai intereseaza-te!

Mare-i gradina!!! Inceteaza sa te umpli de ridicol.

- Pe acesti oameni i-am cunoscut aici in Phoenix inca traiesc si ei mi-au povestit cum au ajuns aici amandoi cu prima serie de immigranti cu loteria.

Fiecare are dreptul la opinii, dar sa fie cat de cat aproape de adevar, nu aiureli care sa induca lumea in eroare si sa faca greseli care-i pot costa. Lasa-i pe altii pe aceasta sectiune, sunt atatea altele unde poti scrie.

- Nici gand sa duc pe cineva in eroare, nu ma mai mir ca unii se sinucid dupa o convorbire amicala pe aici!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

I rest my case, adica ma las pagubas.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    I rest my case, adica ma las pagubas.
    ar trebui să zici mersi că nu îţi dă lecţii de cum să-ţi conduci propriul forum.

tanti olga, sorin ţi-a spus-o frumos că e admin şi trebuie să dea exemplu. io unul nu am asemenea restricţii aşa că o să-ţi traduc ce-a zis el (chiar cu riscul unei suspendări): madam (ca să mă exprim civilizat) fă bine şi taci naibii din gură. treci şi fă joc de glezne la cratiţă, că acolo te pricepi (aşa zic unii pe aici, io personal am ceva dubii în privinţa asta). lasă politica, fotbalul şi emigrarea în seama ălora care ştiu cu ce se mănâncă chestiile astea.
    pentru cultura ta generală, în programul DV pot fi dependeţi doar soţul/soţia (nu şi common law spouse) şi copiii minori din punctul de vedere al legislaţiei americane. atât. nici un fel de altă rudă, nici cosangvină ori prin alianţă, nici asdendenţii ori colateralii (sau descendenţii majori) nu pot primi acest status derivat.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

- Oricare adult are drept o singura data pe an sa completeze un formular, iar ca persoane din imediata familie care l-ar insoti trebuiesc enumerate. In cazul de fata numai tatal. Insa si tatal are drept cu numele lui sa depuna un application si sa fie fiul ca membru de familie mentionat. Mai intereseaza-te!

- Nici gand sa duc pe cineva in eroare, nu ma mai mir ca unii se sinucid dupa o convorbire amicala pe aici!
    Eligible Children Should Also Apply

There is no limit on how many eligible members of the same family may apply. If you have any children who have met the educational or work experience requirements (which usually requires them to be at least 16 to 18 years of age), those children should also enter the lottery. They won’t, if they win, be able to bring you to the U.S. immediately; but they will start a path to helping you and other family members immigrate in the future.
    For example: You and your 20-year-old son are eligible for diversity visas, and you both apply. Your son wins, but you do not. Your son enters the United States and becomes a lawful permanent resident. After five years of living in the U.S., your son can become a U.S. citizen. As a U.S. citizen, he can petition for you (considered his “immediate relative”) to become a resident of the United States.

Sursa: http://www.green-card-dv-lottery.com/faq/#gcl4

Daca tu gasesti undeva ceea ce sustii cu tarie, vin-o si posteaza textul de pe un site legal de emigrari. Altfel nu te mai aventura in a posta aici informatii eronate.

Partea de final din postarea ta e o gluma de foarte prost gust ca sa nu o cataloghez ca o lipsa de bun simt la adresa unui fost forumist.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •