Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Te ustură Victoraș ? Te ustură ? Sex și servicii secrete

Data nscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    22

Implicit

...............
    Ultima modificare făcută de manolica1; 09.02.2014 la 13:44. Motiv: bad post
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data nscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat n original de manolica1 Vezi post
    ...............
    Sa inteleg ca ti-e frica sa faci comentarii pe aceasta tema?

Data nscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    22

Implicit

trebuie sa-mi fie frica? m-am razgandit, e vb aia cu ursul si cainii...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.323
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat n original de livia Vezi post
    Am mai citit scrisoarea asta, are mai mult de un an de cand a fost datata, ceva rezultate?
    ce poti sa raspunzi la astfel de intrebari..?

"Dacă aţi locuit ulterior la un anume Marin Bobeică, ofiţer acoperit al SIE la Paris, cunoscut ca homosexual, şi dacă aţi ntreţinut relaţii nefireşti cu acesta?"

exista dovezi la acuzatiile din articol,sau este vorba de afirmatii mincinoase cu rolul de a discredita onoarea sau reputatia cuiva.? cred ca pe omul de rand nu il intereseaza la care gard isi tin in privat parlamentarii fundul, daca in tinerete au dormit in gari sau au lucrat la Mc Donald..in orice caz ,nu ne putem plange ca ne lipseste autenticitatea cand este vorba sa imprastiem gunoi.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 10.02.2014 la 03:06.

Data nscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Sa fie pura intamplare ca e urmasul lui Nastase la acelasi fotoliu? Sau sunt zvonuri fara fundament cele despre Bombo?

Data nscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Nu-i sufar pe nici-unul din astia doi dar nici nu cad in extrema cealalta. Cand am intrebat de "ceva rezultate" ma refeream daca au mai aparut altii sa sustina acuzele din scrisoare sau ceva dovezi concrete. La cate tampenii face zilnic sunt convinsa ca daca cineva avea dovezi clare le dadea in vileag. Daca dupa un an nu a avut nici-un ecou, ce sa inteleg? La fel au circulat si despre Bombo, dar doar la nivelul asta, nu am vazut nici-o dovada concreta.

Tonul in care e redactata aceasta scrisoare, stilul, seamana perfect cu cele care circulau si despre Bombo. Parca ar fi scrise de aceeasi mana.

Data nscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Livia, dar in legatura cu plagiatul crezi ca sunt suficiente dovezi? Daca da, spune-mi te rog la ce a ajutat ecoul? In alta ordine de idei, eu sunt doar mesager pentru unele din aceste vesti. Cine vrea sa sape mai profund, e liber sa vina cu rezultate suplimentare.
    Ultima modificare făcută de sorin; 10.02.2014 la 08:43.

Data nscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat n original de sorin Vezi post
    Livia, dar in legatura cu plagiatul crezi ca sunt suficiente dovezi? Daca da, spune-mi te rog la ce a ajutat ecoul? In alta ordine de idei, eu sunt doar mesager pentru unele din aceste vesti. Cine vrea sa sape mai profund, e liber sa vina cu rezultate suplimentare.

Cu plagitul s-au adus dovezi publice, clare. In final parca din 3 , 1 comisie a zis ca e plagiat si 2 ca nu iar Ponta normal ca a tinut cont doar de ce a vrut el dar nu numai el.
    Apropo, ai vazut cam ce inseamna sa plagiezi la romani, nimica toata.

As zice ca tocami aici e diferenta, pe tema plagiatului s-a discutat luni de zile la tv si inca se discuta iar de scrisoarea asta nu pomeneste nimeni. Cine poate proba ceva de acolo? Fara probe, risti sa-ti iei amenzi, condamnari.

O sapatura de cateva minute m-a dus pe pagina celui care a redactat scrisdoarea. http://www.valermarian.ro/activitate...atii-politice/
    Uite o alta scrisoare, se pare inainte sa fie exlus din partid, redactata de aceeasi persoana. Personal, individul nu-mi inspira incredere.
    Poti sa mai citesti si altele acolo. Acelasi stil, dar unele se bat cap in cap.

Scrisoare deschisă

Domnule Președinte Victor Ponta,

Cu respectul și loialitatea pe care vi le port ncă, avnd n vedere că de o vreme nu-mi mai răspundeți la telefon și mă evitați la ntrunirile de partid, vă transmit prin această scrisoare deschisă cteva constatări mpărtășite de mai mulți camarazi de partid, pe care vă rog să le receptați și interpretați constructiv, acum cnd vă aflați pe culmile puterii și gloriei politice :
    Constituția Romniei și Codul Electoral au ajuns pe mna unor repetenți și a unor juriști fabricați la fără frecvență sau de la distanță n facultăți obscure de drept.
    Reforma administrativ-teritorială a țării a ajuns pe mna unui căpitan de județ.
    Partidul este pe cale să ajungă pe mna junilor turciți de la Rin Grand Hotel.
    Fostul președinte Ion Iliescu este marginalizat, ignorat și chiar persiflat, fostul președinte Adrian Năstase a fost abandonat, iar fostul președinte Mircea Geoană este ostracizat.
    Au fost lăsați deoparte și alți oameni de valoare care au servit partidul, precum Ecaterina Andronescu, Ioan Mircea Pașcu, Alexandru Athanasiu, Vasile Pușcaș, Viorel Hrebenciuc, Miron Mitrea ș.a.
    Au fost uitați și neglijați oameni simbol ai rezistenței antibăsiste, precum jurnalistul Ovidiu Ohanesian, locotenentul MApN Gheorghe Alexandru, colonelul SIE Ionel Dragomir, angajatul TVR Adrian Sobaru, ș.a.
    Au fost nsă repuse n drepturi slugi ale regimului Băsescu ca generalii Gabriel Oprea (vicepremier), Anghel Andreescu Ologu (prim-adjunct al ministrului de interne) și Ilie Botoș (la Cancelaria Primului Ministru).
    Liderii UDMR au mai nou mai mare crezare la București dect reprezentanții romnilor din Transilvania. n guvernul USL și n agențiile guvernamentale există mai mulți reprezentanți ai UDMR dect ai romnilor din Transilvania, care nu sunt reprezentați corespunzător nici n principalele comisii parlamentare, inclusiv n Comisia pentru revizuirea Constituției și n Comisia pentru Codul Electoral.
    Am fost alături de dumneavoastră n bătăliile cu principalii lachei ai inamicului și pericolului social și național Traian Băsescu : fostul șef al Fiscului, Sorin Blejnar, fostul ministru al Administrației și Internelor, Traian Igaș, fostul ministru al Dezvoltării Regionale și al Turismului, Elena Udrea, ș.a.
    Personal și singular am continuat lupta mpotriva pretorienilor lui Băsescu : șeful SPP, generalul Alexandru Burian, șeful STS, generalul Marcel Opriș, președinții ANI, Cătălin Macovei și Horia Georgescu, președintele Curții Constituționale, Augustin Zegrean, procurorul general al Romniei, Laura Codruța Koveși, procurorul șef al DNA, Daniel Morar și primul adjunct al directorului SRI, generalul Florian Coldea ( șeful de facto al principalului serviciu secret al țării, n fruntea căruia este numit nașul dumneavoastră George Maior).
    Regret că v-am supărat pentru devoalarea generalului Coldea (cinele cel mai rău și mai credincios al lui Băsescu), pentru care nașul Maior v-a cerut capul meu politic. ( Pretendentul și apoi pretendenta pe care i-ați preferat și i-ați ncurajat la Satu Mare au mărturisit totul).
    Am decis să vă scriu pentru că nu mai am nimic de cștigat sau de pierdut n această lume, din care vreau să plec precum am intrat : cu capul sus !

Cu mult respect și cu puțină amărăciune, ncă al dumneavoastră loial

Senator Valer Marian
    Președintele Organizației Județene Satu Mare a PSD
    Membru al Comitetului Executiv Național al PSD

P.S. Ca fost procuror care am participat după Revoluție la anchetarea unor lachei sau pretorieni ai lui Ceaușescu, inclusiv la anchetarea fiului său Nicu (alintat Prințișorul), vă recomand din suflet să nu vă lăsați amăgit de vrăjile și mrejele puterii și gloriei efemere. Fără nțelepciune și bună credință, puterea nu valorează nimic. Aștept un răspuns urgent și nțelept din partea Dvs. n rest, sunt pregătit pentru orice luptă.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •