Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: incercarea moarte n are...sfaturi in legatura cu casatoria in AU

Data înscrierii
    22.08.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit incercarea moarte n are...sfaturi in legatura cu casatoria in AU

buna..am incercat sa tot gasesc prin discutii pe forum despre ce m ar interesa personal,si din pacate cam aceleasi chestii peste tot,nu sunt sigura ca si tema mea ca sa nu repet vreo poveste..dar,totusi ma rog sa ma ilumineze careva cat de curand posibil...prietenul meu e plecat de aproape 3 luni in melbourne,fiind cipriot a plecat cu o viza de vacanta,si a reusit ulterior sa ii fie aprobata viza de student,prin urmare are si dreptul la munca part time...stiu ca e dificil pentru mine ca romanca sa beneficiez de viza de munca,dar intrebarea e daca ma voi putea marita in australia cu iubitul cipriot?(eu plecand doar cu viza de vacanta)si.. odata maritata,daca pot prelua intr un fel ca sotie a sa,drepturile vizei sale de student,pt a putea lucra si eu tot part time?sper ca m am exprimat destul de corect pentru a fii inteleasa si ajutata cu cateva sfaturi in legatura cu aceste planuri..ma repet,mai exact,pot face nunta in australia cu un cipriot,el avand viza de student? si...pot beneficia de aceiasi viza daca sunt maritata cu el?....v as fii recunoscatoare daca ma puteti ajuta careva...cu siguranta sunt cazuri similare,sunt nou venita pe forum,cu placere as ajuta la randul meu...sa ne auzim cu bine!!

Data înscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Salut.Mare smecherie nu faci maritandu-te cu un student -visa.Daca ai (aveti) planuri sa ramaneti definitiv in Au prin aceasta "metoda" au incercat si altii.Este f complicat din student visa sa obtii permanent resident.Mai multe raspunsuri poti afla singura pe site-ul oficial sau avea daca intri pe www.emigrareaustralia.com unde exista un colectiv de entuziasti inimosi pentru emigrarea in Au care te pot ajuta cu mai multe info.

Bafta

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •