Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Casatoria cu cetatean american

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

deci zici tu că fără I-130 aprobat poți face AOS și statusul tău e legal câtă vreme ești în pending?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    31.08.2013
    Locație
    NY
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca pe mine ma intrebai, da, asta zic. Trimite "AOS application" care include I-130, 131, 485, 765 si nu mai stiu daca sunt si alte formulare. Asta a facut avocatul nostru. In cateva sapt am primit NOA pt fiecare formular, biometrics appointment si cardul ala care iti da (temporar) dreptul sa lucrezi si calatoresti. Apoi am primit GC. Toata distractia a durat vreo 3 luni (Aprilie-Iulie)
    Se numeste "concurrent filing" si multi fac asta deoarece chiar USCIS spun pe site-ul lor ca ai dreptul.
    Orice avocat stie asta (sau ar trebui sa stie). Pana si eu o stiu si nu sunt avocat.

Data înscrierii
    04.09.2013
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Domnule Dan, va suparati daca am sa va contactez in viitorul apropiat?
    Ultima modificare făcută de pal.elena; 19.09.2013 la 13:33.
    Beunăziua.Pentru cei interesati, recomand ceva util ...

Data înscrierii
    02.09.2013
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Laura_lmv Vezi post
    Te referi ca sotul meu trebuie sa aplice petitia i-130,nu? Si daca depasesc cele 6 luni nu pot iesi din us cateva zile si sa ma intorc? Mersi
    Buna, tocmai am terminat procesul de ajustare de statut, este un proces aparent dificil.
    Nu stiu daca este indicat sa apelezi la un avocat, deoarece nu ai nici o garantie.
    Cazul meu a fost mai aparte si in acelasi timp putin riscant, insa am decis sa citesc foarte
    multe info pe tema asta, si ne-am decis sa trecem prin tot procesul singuri.
    Daca ai nevoie de mai multe informatii despre cum sa completezi form I 130 te rog
    sa ma contactezi, si cu cea mai mare placere te ajut cu sfaturi sau detalii.
    Mentionez ca sunt noua pe acest forum, si nu am intentii de a induce lumea in eroare.
    Pur si simplu mi-am propus sa ajut anumite persoane cu anumite raspunsuri,
    despre procesul de ajustare de statut, deoarece este aparent dificil, dar doar aparent.
    Zi faina!

Data înscrierii
    21.02.2017
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua ..as vrea sa va intreb ceva...credeti sau a ti auzit ca au fost probleme la interviu pt GC daca sa iesit din SUA (fiind legal) inaintea primirii acestuia? Va multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Yza Vezi post
    Buna ziua ..as vrea sa va intreb ceva...credeti sau a ti auzit ca au fost probleme la interviu pt GC daca sa iesit din SUA (fiind legal) inaintea primirii acestuia? Va multumesc
    ținând cont de topicul unde e postată întebarea, răspunsul e da.
    plecat de-acasă.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •