Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Facultatea de criminalistica in US

Data înscrierii
    01.07.2013
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Facultatea de criminalistica in US

Sunt noua pe aici si nu prea stiu ce si cum dar din cate am vazut nu prea s-a postat nimic in legatura cu asta si asi dori cateva informatii.Am terminat clasa a 11-a si asi dori ca la sfarsitul liceului sa merg la o facultate in acest domeniu(Forensic Science) si asi avea cateva intrebari cum ar fi:se cere altceva fata de alte universitati,financial aid sau bursa,care sunt materiile de baza,ce examene se dau,care facultati ati putea sa mi le recomandati...(sunt prea multe intrebari deci o sa ma limitez la astea).Asi fi foarte recunoscatoare daca ati putea sa imi spune-ti din proprie experienta pentru ca mi se pare cel mai ok asa...avand in vedere ca ai trecut deja prin asta...chiar daca ati ales alta specializare.
    Ultima modificare făcută de andyandreea; 01.07.2013 la 10:47.

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de andyandreea Vezi post
    Sunt noua pe aici si nu prea stiu ce si cum dar din cate am vazut nu prea s-a postat nimic in legatura cu asta si a-si dori cateva informatii.Am terminat clasa a 11-a si a-si dori ca la sfarsitul liceului sa merg la o facultate in acest domeniu(Forensic Science) si a-si avea cateva intrebari cum ar fi:se cere altceva fata de alte universitati,financial aid sau bursa,care sunt materiile de baza,ce examene se dau,care facultati a-ti putea sa mi le recomandati...(sunt prea multe intrebari deci o sa ma limitez la astea).A-si fi foarte recunoscatoare daca a-ti putea sa imi spune-ti din proprie experienta pentru ca mi se pare cel mai ok asa...avand in vedere ca ai trecut deja prin asta...chiar daca a-ti ales alta specializare.
    Draga mea, in primul rind sper spre binele tau ca vei pune accent pe gramatica din US pentru ca la cea din RO mai e de lucru. Spun asta spre binele tau cu tot dragul si cu toate intentiile bune. Si aici la noi se fac multe dezacorduri in Limba Engleza si la ordinea zilei insa este apreciata o persoana care stie sa lege corect cuvintele.
    Sper sa nu ma intelegi gresit, e doar o remarca si sper sa te puna pe ginduri.
    Bafta multa Andreea si te rog lucreaza la "a-ti" ales, "a-si" avea, "a-si" dori
    Din cite stiu eu, e important sa dai testul de Limba oficiala daca doresti sa continui studiile in alta tara.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •