Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Castigator loteria vizelor 2013 ,ajutor!!!!

Data înscrierii
    11.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit Castigator loteria vizelor 2013 ,ajutor!!!!

bun gasit,
    Am nevoie mare de ajutor si asta urgent. Am aplicat in 2011 la Dv si am fost selectati in mai 2012,abia acum citeva zile mai precis pe 16.06.2013 am aflat ca am CASTIGAT,de ce asa tarziu...nici nu mai vreau sa ma gindesc cit am gresit cind nu am insistat cu verificarile orcum acum numai conteaza.cind am aaflat am trimis e-mail la ambasada americana din bucuresti cu intrebarea ca inca mai am timp,acum vin intrebarile
    1.am trimis documentele dsp 122 si ds 230 la kcc cit timp astept pentru raspuns si care este modalitatea de a verifica raspunsul lor.
    2.deoarece timpul ramas oficial 30.09.2013 este mic zic eu sa incep macar daca o sa fie pozitiv sa adun tot ce trebuie ( documente ,analize si tot ce cer ei).
    multumesc anticipat mult pentru ajutor

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

1. nu primești răspuns de la nimeni (de regulă). cam peste o lună de când au ajuns actele la ei, verifici pe pagina de unde ai aflat că ai câștigat și o să găsești data la care a fost programat interviul.
    2. pentru că nu mai trebuiesc traduse actele, o săptămână e suficientă pentru pregătirea dosarului, dacă nu ai o situație aparte (de exemplu ești plecat din România și toate alea sunt în țară)
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    11.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc foarte mult pentru raspuns,tot ce ma preseaza acum este timpul ,sper ca 3 luni sa fie suficient sa obtin viza

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

în principiu e timp suficient. cum programările la interviu s-au cam terminat deja (august e la current), e posibil să ai șanse la interviu pe la jumătatea lunii august.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    11.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc mult inca o data pentru raspuns si mai ales pentru optimism.parca acum dupa ce mi-ai raspuns incep sa am mai multa incredere,deja de maine incep sa imi pun in ordine documentele,am vazut din comentarii ca nu trebuie tradus nimik,numai copii xerox.din experienta ta asa este? Mai sunt comentarii care spun ca ar fi bine ca certificatele de nastere,casatorie sa fie model nou european ,maine merg sa fac duplicate.ai idee daca un affdavit este suficient pentru 2prietenii care ma sprijina au o afacere cu casa de batrani va conta asta?imi cer scuze dacapun multe intrebari,dar vreau sa fim cit mai pregatiti
    Apropo numarul nostru este 2013 EU14xxx
    Multumesc mult de ajutor

Data înscrierii
    04.10.2013
    Locație
    The Matrix
    Posturi
    35
    Putere Rep
    0

Implicit

cum a fost?..ai rezolvat pina la urma?

Data înscrierii
    11.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

am rezolvat ,am ajuns in america si ne-am intors in romania,urmeaza sa plecam in aprilie ,am avut parte de multe ghinioane incepind cu :prietenii" si terminand cu actele mai precis green card gresit

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •