Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Caut frate in Avrig

Data înscrierii
    11.10.2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Caut frate in Avrig

Buna! Caut un frate, nascut in Jud. Sibiu, comuna Avrig in 1977 in perioada 3-10 iulie. Este o certitudine faptul ca baiatul a fost schimbat la nastere cel mai probabil de o mama de etnie roma care de asemenea nascuse un baiat si era internata in acelasi salon.De asemena este posibil ca asistentele sa fi schimbat copilul din greseala. Deci daca cineva cunoaste un caz care sa se potriveasca cu aceste date as fi foarte recunoscatoare daca m-ar putea ajuta. Dupa trasaturile familiei noastre fratele pe care il caut ar fi cam asa: par saten, ochi caprui sau verzi, inaltime medie, greutate slab catre normal, ten alb si grupa sanguina B3 sau A2. Suntem 4 frati si 3 dintre noi avem aceleasi trasaturi si grupa de sange A2 sau B3. Al patrulea frate al nostru pe care il iubim si il consideram frate natural (chiar daca si el stie ca este imposibil sa fie fratele nostru natural), are grupa de sange 01, ochi negri, par negru, ten inchis, este obez si toate trasaturile fetei si corpului sunt opuse fata de ale noastre. Sper din tot sufletul ca cineva sa ma poata ajuta! Multumesc!
    Ultima modificare făcută de Avrig 1977; 23.05.2013 la 19:50.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

am citit de câteva ori bune acest mesaj şi parcă „nu-mi vine să cred urechilor”, cum se poate întâmpla aşa ceva. Mă refer la schimbarea la naştere dar şi la faptul că fratele căutat are acum vârsta de 36 de ani, încă de la naştere sau cel puţin în primii ani de viaţă mama forumistului care a postat acest anunţ, dacă a mai fost în viaţă trebuia să-şi dea seama că nu-i copilul ei, prin urmare căutările trebuiau începute acum mult amar de timp.

La ce folos acum căutarea şi regăsirea fratelui furat de mama rromă, după părerea mea? Şi dacă l-a substituit ca să-l vândă pentru adopţie în altă ţară să zicem, la 36 de ani „băiatul” o viaţă trăită deja, poate familia sa, copii... la ce l-ar încălzi sau cum l-ar ajuta pe el să afle o astfel de tragedie a vieţii lui?!

am făcut acest comentariu deoarece forumistul „Avrig 1977” a postat acest anunţ pe un portal românesc din diaspora, dacă am greşit, am greşit şi-mi cer scuzele de rigoare.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •