Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: o fi mai bine sau mai rau pentru steaua?

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Ba da, eu sunt bucuros ca tzaranul ala ajuns in bani prin "inginerii financiare" a ajuns dupa gratii, ma linisteste la ego, imi mai atenueaza din frustrari, ca in fine, unul din cei mai ticalosi romani din spatiul public este pus acolo unde-i e locul. Si nu cred ce spui, ca fiecare plateste mai devreme sau mai tarziu pentru pacatele facute in viata, nu cred pentru simplu motiv ca nu cred in religie. Religia e doar interpretare noastra a oamenilor, in fatza misterelor vietii si ale mortii, si cum este zamislita de mintea omeneasca, bineinteles ca e imperfecta.
    Becali e un penal si in domeniul fotbalului, atat el cat si varul lui Giovani. Da, sunt vinovati, pentru ca prin politica lor, au adus in fotbalul romanesc nonvaloarea, neseriozitatea, smecheria, hotia... Stai, ca inca nu e terminat procesul impotriva lor pentru coruptia din fotbal, inca se mai judeca.
    Singura data cand Steaua conta cu adevarat in fotbal a fost pe timpul comunistilor, in a doua jumatate a deceniului VIII... pe timpul cand antrenor era Emrich Ienei.
    Ce este acuma Steaua si a fost pe timpul lui Becali.... o caricatura gretoasa, buna copie a gunoiului ala de Becali, patronul ei.
    Si la fel ca Steaua si tot fotbalul romanesc.

PS. Astept cu nerabdare ca acest Becali Gigi sa fie judecat si pentru potlogariile din fotbalul romanesc. Procesul e pe rol. Ia spune-mi, cum era cand umbla cu valiza cu bani mai acum cativa ani sa mituiasca o echipa care juca impotriva unor adversari ai Stelei? Ce fel de atitudine e asta pentru un patron al unui club romanesc de fotbal? Aici e problema, peshtele de la cap sa impute, spune o vorba din batrani.
    Ultima modificare făcută de christianT; 21.05.2013 la 18:07.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    PS. Astept cu nerabdare ca acest Becali Gigi sa fie judecat si pentru potlogariile din fotbalul romanesc. Procesul e pe rol. Ia spune-mi, cum era cand umbla cu valiza cu bani mai acum cativa ani sa mituiasca o echipa care juca impotriva unor adversari ai Stelei? Ce fel de atitudine e asta pentru un patron al unui club romanesc de fotbal? Aici e problema, peshtele de la cap sa impute, spune o vorba din batrani.
    ...sunt pe picior de plecare deci nu o sa pot sa comentez prea mult!
    ...este adevarat ca "peshtele de la cap se impute" dar tre sa mai iei in consideratie ca Becali in mandria lui de "cioban parvenit" nu are prea mult discernamant in a lua decizii financiare legale! ...adicatelea "io am bani! fac ce vreau cu ei si puterea e in mainile mele"
    ...partea crasa de marlanie vine acum din partea celor angajati de el! ...care la randul lor au luat mare avantaj la "prostie" ...care si ei au vizat un "ciolan" baban de ros, astia vizand partea "nedezvoltata normal" a creierului lui nea Jiji!
    ...pana la urma eu cred ca totul "E O MANIPULARE POLITICA" ...speculata intens de media din RO!

p.s. Cristi! ..."jumuleste-ma" la NHL ...nu-ti mai fierbe inutil OO-le la "cazu' Becali" decat daca ai in continuare presiune in "pipi"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Becali e un penal si in domeniul fotbalului, atat el cat si varul lui Giovani. Da, sunt vinovati, pentru ca prin politica lor, au adus in fotbalul romanesc nonvaloarea, neseriozitatea, smecheria, hotia... Stai, ca inca nu e terminat procesul impotriva lor pentru coruptia din fotbal, inca se mai judeca.

Aici e problema, ai perfecta dreptate.

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...pana la urma eu cred ca totul "E O MANIPULARE POLITICA" ...speculata intens de media din RO!
    Ma faci sa rad, deci Gigi e nevinovat in afacerea cu terenurile, la fel si generalii aia. Aaaaa, era sa uit nu cumva e tot mana lui Basescu?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Shogule, Steaua la ora actuala nu mai are nevoie de finantator. A avut pe vremea cand a luat-o Gigi de la Paunescu si multi ani dupa, dar in momentul actual Steaua se tine singura si chiar face profit mare pentru Becali. Gigi n-a mai bagat bani demult, singurul lui merit e ca nu a bagat profitul in buzunar si a fugit ca alti shacali, ci a reinvestit. Tot ce are nevoie Steaua acum e de un conducator de business capabil (nu bogat) cum din pacate nu exista in fotbalul romanesc. Finantare exista, ia acum vreo 30 de milioane din CL, ia si din drepturile TV, are la dispozitie acum stadion de 50 de mii de locuri deci bani multi din bilete. Daca nu vinde jucatori poate repeta istoria si la anul, deci iarasi venituri. Iar daca vinde, cumpara alti tineri la fel de buni si ramane si profit. Ma repet, Steaua si Dinamo au capacitatea de a se finanta singure daca sunt cunduse cum trebuie. Bineinteles la nivel de lungul nasului nu de echipe barosane din Europa.
    Pisoi, jucatorii nu sunt altceva decat produsul societatii in care sunt crescuti. De Gigi nu cred ca e cazul sa va spun eu ca in America nu mai vedea lumina zilei probabil niciodata la cate magarii stiute si mai ales nestiute a facut. Nu e cazul sa i se planga de mila.
    Desigur daca ne gandim ca Huidu a omorat 3 oameni si rade bine mersi cu gura pana la urechi in libertate.. dar asta e Romania!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Aici e problema, ai perfecta dreptate.
    Ma faci sa rad, deci Gigi e nevinovat in afacerea cu terenurile, la fel si generalii aia. Aaaaa, era sa uit nu cumva e tot mana lui Basescu?
    ...ce altceva avem de facut la circul speculat de media? ...ca alte detalii adevarate nu stiu/stim!
    ...apai io ca un "pisoi care gandeste (oarecum) logic" am dedus ca chipurile nu sunt motivatii in decizia judiciara si nici pe ce baza a fost condamnat "oierul din Carpati" ...daca io gresesc sau nu, ai tot dreptul din lume sa razi cat vrei si mai ales cat de flexibile iti sunt maxilarele!

p.s. ...e un "circ" total care de zi cu zi starneste "ras" nu numai tie dar si ...altora!
    p.s.2 ...asta e metiatizat la RO TV! ...ca "saracu" jiji a mancat fasole si ca i-a fost refuzat un "plasma TV" in noua resedinta ...ca era pra mare! ...asta e de ras liviuto!

...p.s.3 ...hai! ca m-am aprins! ...aici era vorba de disutii relate de marea echipa "steaua"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...ce altceva avem de facut la circul speculat de media? ...ca alte detalii adevarate nu stiu/stim!
    ...apai io ca un "pisoi care gandeste (oarecum) logic" am dedus ca chipurile nu sunt motivatii in decizia judiciara si nici pe ce baza a fost condamnat "oierul din Carpati" ...daca io gresesc sau nu, ai tot dreptul din lume sa razi cat vrei si mai ales cat de flexibile iti sunt maxilarele..:
    Ba Pisoi dupa ce ca toata Romania ii plange de mila, ma dor ochii sa te citesc.. Pai ma daca era "ordonat" sa intre la puscarie, intra direct de acum cateva luni cand a luat numai cu suspendare. Ah, ca nu a (mai) fost protejat ca n-a mai facut spritzo-terapii cu Basescu, mi se pare normal. In sfarsit a fost si chioru' cinstit sa nu intervina.

Nu sunt motivatii in decizia juridica? Pisoiule tu ti-ai uitat creieru' la birou in seara asta?
    In fine, am inteles ca posturile tv din Ro isi schimba numele in Gigi 1, Gigi 2, Gigi 3, Gigi HD, Gigi Live, GigiEtnic, GigiDiscovery, GigiFood. Nu citesti numa' decat ce a mancat gigi, cum se simte gigi, cand doarme gigi. Cred ca de abia acuma e bine sa ne dam seama cat de retarzi suntem.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

cu o floare nu se face primavara, nu se schimba nimic in societatea romanesca daca Gigi intra la puscarie.circula o multime de clipuri pe net unde ne arata de ce este capabil ciobanul.. este normal ca o persoana publica sa injure ca un birjar si sa scape nepedepsit ? din ce material sunt reporterii in Romania de se lasa injurati fara sa reactioneze.?

dupa parerea mea trebuie schimbate legile.in Elvetia daca injuri public te alegi cu 90 de zile de puscarie.in Germania de la 1 la 2 ani si amenda.membrii guvernului sa justifice public averile.cine nu poate,6-7 ani de puscarie.

binenteles ca astea sunt vise copilaresti,pentru-ca sleahta de interlopi care a ajuns la conducerea tarii nu are interes sa isi taie craca de sub picioare..Gigi a ajuns un fel de erou national,un haiduc modern, exemplu pentru generatiile viitoare.

Data înscrierii
    22.05.2013
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    dupa parerea mea trebuie schimbate legile.in Elvetia daca injuri public te alegi cu 90 de zile de puscarie.in Germania de la 1 la 2 ani si amenda.membrii guvernului sa justifice public averile.cine nu poate,6-7 ani de puscarie.
    Aici nu e vorba numai de legi, ci mai mult de cei/cele care ar trebui sa le puna in aplicare. Degeaba unele legi sunt bune daca judecatorii sunt putrezi (a se citi corupti) pana in maduva oaselor...
    Zambeste! Maine poate fi (mult) mai rau...

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

http://24s.ro/niciun-stelist-convoca...rinidadtobago/

oare de ce nu ii cheama pe stelisti? sper sa nu subaprecieze echipa din trinidadtobago,pentru-ca de dezamagiri suntem satui..

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    oare de ce nu ii cheama pe stelisti?
    poate ca jiji si-o fi terminat ratia de telefoane date din puscarie pe luna asta : )

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •