Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 40

Subiect: loteria 2014

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Smile loteria 2014

Un salut tuturor. Dupa doua zile de cautari pe forumuri , precizez ca am instiintarea ca am fost extras pt 2014, incerc sa inteleg cum trebuie sa procedez cu cele 2 formulareDSP / DS. Precizez ca suntem in 4 , eu sotia si doi copii de 4 si 7 ani. Problema mea este in completarea formularelor pt. copii. Orice sfat este bine venit. Multumesc .

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

care e problema?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut, am vazut postat de tine un formular completat.eu nu stiu pt. copii ce ar trebui completat vazand ca sunt rubrici pt.adulti

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Ca sa fiu mai bine inteles pt. DSP 122 nu este nici o problema. Nici pt. DS 230 cat ma priveste dar incep problemela la completare pt. sotie si copii.De exemplu pt. sotie la nr.14 Spouse's Maiden or family name trebuie sa trec numele meu ? la 31a si 31b trebuie sa ma trec si eu si copii ? sunt multe de cerut dar va multumesc pt. rabdare

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

la 14 numele tău.

la 31a şi b pe toată lumea (şi la soţie şi la copii) funcţie de cum plecaţi, odată sau pe rând.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc pt. raspuns, incerc sa completez totul.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de adi73bv Vezi post
    De exemplu pt. sotie la nr.14 Spouse's Maiden or family name trebuie sa trec numele meu ?
    Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    la 14 numele tău.
    aramis_13, cred ca e un pic de confuzie aici. pentru sotia lui, la "Spouse's Maiden Name" nu ar trebui sa fie numele dinainte de casatorie, sau numele de fata cum se mai spune? Nu am un formular la care sa ma uit acum, doar intreb si eu.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

păi a zis omu' că la formularul pentru el nu are probleme, doar pentru soţie şi copii...

dacă e vorba de formularul lui, e bine oricum, pentru că se cere numele de fată sau cel de familie. sunt ţări unde soţia îşi păstrează patronimicul după căsătorie sau prin alte locuri soţul ia numele soţiei. atunci când se cere special numele de fată al soţiei/mamei pe formular apare doar maiden name.
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 03.05.2013 la 17:07.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.158
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de adi73bv Vezi post
    Un salut tuturor. Dupa doua zile de cautari pe forumuri , precizez ca am instiintarea ca am fost extras pt 2014, incerc sa inteleg cum trebuie sa procedez cu cele 2 formulareDSP / DS. Precizez ca suntem in 4 , eu sotia si doi copii de 4 si 7 ani. Problema mea este in completarea formularelor pt. copii. Orice sfat este bine venit. Multumesc .
    In primul rand, lasa-ma sa te intreb ..esti pregatit sa traiesti visul???
    Pune link-uri de unde se pot downloada formularele direct pt ca 1, mi-e foarte sila de uscis si 2 , mi-e lene sa caut. Si ti le completez si ti le trimit daca imi dai si o adresa de e-mail.
    Dupa aceea doar schimbi informatiile fictive completate de mine cu ale tale personale si am sa includ si notite negru pe alb ce trebuie sa faci la ce punct daca e cazul si-mi dau seama ca e posibil sa-ti dea inca dureri de cap.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi