Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 40 din 40

Subiect: loteria 2014

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

atunci e foarte posibil să aveți interviul anul ăsta, și varianta cu plecatul în august să pice. puteți să cereți amânarea interviului dar riscați să nu mai primiți viză. puteți să mergeți la interviu la data programată și dacă vi se aprobă vizele, atunci să apelați la bunăvoința ofițerului consular rugându-l să vă permită să reveniți în martie pentru aplicarea vizelor în pașaport. nu e obligat să o facă, dar poate vă înțelege.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna, am revenit, mai am o problema cu serviciul militar, care este denumirea in enleza la sublocotenet in rezerva ? si pt. pozele de trimis in plic ce format trebuie sa fie?
    Va multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

gradul ăsta nu prea are echivalent în SUA. pune second lieutenant.
    50x50 mm
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 14.05.2013 la 18:23. Motiv: de foame. păpat litere.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

eventual?:
    ensign = U.S. Navy and Coast Guard. the lowest commissioned officer, ranking next below a lieutenant, junior grade, and equal to a second lieutenant in the Army.

acum depinde daca ai facut armata la marina, sau uscat.

Data înscrierii
    09.05.2013
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    eventual?:
    ensign = U.S. Navy and Coast Guard. the lowest commissioned officer, ranking next below a lieutenant, junior grade, and equal to a second lieutenant in the Army.

acum depinde daca ai facut armata la marina, sau uscat.
    In cazul formularului DS 230 completat pentru un copil, la rubrica 31 A scriem N/A sau trecem parintii si sora (in situatia in care emigreaza impreuna). Avand in vedere trimiterile la rubricile 14 si 29 cred ca ar fi logic sa scriem N/A(intrucat nu este casatorit si nu are copii), insa nici nu poate merge singur in SUA, poate merge impreuna cu aplicantul principal(in cazul nostru mama) si/sau tatal si sora.
    Cine semneaza Formularul DS 230 completat pentru copil ? Minorul , aplicantul principal, oricare parinte sau impreuna minorul si unul dintre parinti ?
    Ultima modificare făcută de ijc; 16.05.2013 la 01:51.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna, stiu ca o iau putin inainte dar citind forumurile, despre vizita medicala, vroiam sa inteb daca aceasta se face si pt. copii, eu avand doi de 4 si 7 ani.
    va multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de ijc Vezi post
    In cazul formularului DS 230 completat pentru un copil, la rubrica 31 A scriem N/A sau trecem parintii si sora (in situatia in care emigreaza impreuna). Avand in vedere trimiterile la rubricile 14 si 29 cred ca ar fi logic sa scriem N/A(intrucat nu este casatorit si nu are copii), insa nici nu poate merge singur in SUA, poate merge impreuna cu aplicantul principal(in cazul nostru mama) si/sau tatal si sora.
    Cine semneaza Formularul DS 230 completat pentru copil ? Minorul , aplicantul principal, oricare parinte sau impreuna minorul si unul dintre parinti ?
    la 31a N/A iar de semnat semnează cine l-a complectat, minorul - dacă ştie engleză iar dacă nu ştie cel trecut la punctul 44.

Citat Postat în original de adi73bv Vezi post
    Buna, stiu ca o iau putin inainte dar citind forumurile, despre vizita medicala, vroiam sa inteb daca aceasta se face si pt. copii, eu avand doi de 4 si 7 ani.
    va multumesc
    da.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Am revenit din nou cu o ultima dilema. Asa cum am mai scris eu stau in Italia si ar trebui sa merg la Napoli, dar ar fi destul de greu cu actele si in special cu fisa de vaccinuri din romania, deci as dori sa stiu daca pot cere interviul la bucuresti ( asa as avea doar cazierul din IT) dar fara sa se uite americani ciudat ca stau la Roma si cer la Bucuresti. Ma puteti ajuta cu un raspuns ? Va multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

poți să pui interviul oriunde, atâta vreme cât poți ajunge legal acolo. în cazul tău e mai mult decât recomandat să alegi București-ul.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna, am revenit acum pe forum, eu am primit notificarea cu data la interviu ieri, si iar incepe febra intrebarilor. Cautand acum pe forum documentele necesare la interviu nu imi este clar un lucru legat de certificatele de nastere. Eu si sotia le avem pe cele clasice vechi din 1974 pt. mine, si as vrea sa intreb daca sunt valabile sau trebuie schimbate in modelul nou asa cum au copii mei. Va multumesc de ajutor

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •