Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 40

Subiect: loteria 2014

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.243
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    Mi-a scapat ca iti gasise deja link-ul. In fine pana la urma nu am inteles ce ii mai trebuie.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 03.05.2013 la 23:13.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Mi-a scapat ca iti gasise deja link-ul. In fine pana la urma nu am inteles ce ii mai trebuie.
    Iti multumesc de ajutor, ideal ar fi cum ai zis tu formularele completate fictiv pt. sotie si copii daca ai putea. adressa mea de email este adi73bv@yah**.com. Multumesc inca o data

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

ca precizare este ca traiesc visul Italian de 10 ani fara mare branza deci inca un pas inainte nu ar fi rau.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.243
    Putere Rep
    33

Implicit

Ti-am trimis. Succes.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna, am revenit. Va multumesc la toti pt. sfaturi si asa am ajuns sa completez formularele. O idee a mea ar fi ( daca trec de interviu si iau viza !!! ) sa plec mai intai eu si apoi sa duc familia. Se poate ? si ce ar trebui facut ?
    P.S. Ma refer la punctul 31a si 31b care ar trebui completat pt. ceea ce vreau eu ?

Va multumesc la toti pt. sprijinul acordat

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

dacă tu eşti câştigătorul, da, poţi pleca tu înainte şi restul după aia. e recomandabil ca la 31 să complectezi doar punctul a, nu şi b. ce trebuie să faci e să le trimiţi o copie după ştampila ta de intrare şi să îi laşi soţiei o declaraţie pentru copil.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.05.2013
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0

Implicit

Iti multumesc , deci se poate . O alta interbare te rog, eu sunt in Italia si am trecut adresa de aici pt. ca de 8 ani avem rezidenta aici. pe confirmare am o voce Napoli unde este ambasada Americana , crezi ca pot aplica pt interviu la napoli sau este mai bine pe bucuresti ? multumesc

Data înscrierii
    06.05.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut mai intai !!! Suntem si noi castigatorii Loteriei si nu prea stim ce e de facut mai departe....am inceput sa completam formularele dar ne-ar prinde tare tare bine niste sfaturi despre urmatorii pasi ...multumim anticipat pentru ajutor !!!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de adi73bv Vezi post
    Iti multumesc , deci se poate . O alta interbare te rog, eu sunt in Italia si am trecut adresa de aici pt. ca de 8 ani avem rezidenta aici. pe confirmare am o voce Napoli unde este ambasada Americana , crezi ca pot aplica pt interviu la napoli sau este mai bine pe bucuresti ? multumesc
    mai bine la Bucureşti. în Italia v-a trebui să îţi traduci toate actele româneşti în engleză.

Citat Postat în original de ginnamaco Vezi post
    Salut mai intai !!! Suntem si noi castigatorii Loteriei si nu prea stim ce e de facut mai departe....am inceput sa completam formularele dar ne-ar prinde tare tare bine niste sfaturi despre urmatorii pasi ...multumim anticipat pentru ajutor !!!
    păi întreabă.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

tocmai am descoperit că USCIS a updatat şi formularul DSP-122 (de fapt au schimbat doar data de expirare). am înlocuit formularul cu cel nou.
    plecat de-acasă.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •