Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 51

Subiect: Viza K1 [6]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

oops, banuiam eu. au zis unii ce au zis, dar de la voi plecase prima jignire. bafta multa oriunde v-ati afla!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de lulu23 Vezi post
    da am plecat de ce am fi postat aici unde te face unu si altu muritoare de foame ..
    Faptul ca ati plecat nu cred ca v-a afecta prea mult pe membrii care au ramas, ci mai degraba pe voi sau pe altele/altii ca voi care au nevoie de sfaturi si informatii asa cum ati avut si voi nevoie.

Paradoxal, chiar daca ati hotarat sa nu mai postati p-aici nu cred ca va afecta prea tare orgoliul vostru daca ati fi incheiat conturile cu acest Forum ...multumind macar gazdei Sorin ca va dat posibilitatea sa discutati fie intre voi fie cu cele care sunt deja aici si sa aflati informatii si sfaturi importante in cazul fiecaruia in parte.

Bafta si casnicie de piatra la toate care ati participat la acest topic.

p.s. ...chiar daca decizia voastra sau majoritatii dintre voi este finala ...sunteti bine venite oricand si sau sa reveniti macar cu vesti bune.
    p.s.2 ...ca un veteran al acestui forum imi permit sa va dau un ultim sfat fie ca-l apreciati fie ca-l luati ca ofensa ...chiar daca pentru unlele dintre voi asteptarea vizei este inca pending, toate veti ajunge in US mai devreme sau mai tarziu si va sfatuiesc sa lasati orgoliul copilaresc, sa va maturizati si sa va accomodati cat mai repede cu mentalitatea de aici.
    p.s.3 ...Lulu23, am raspuns la quote-ul tau dar nu neaparat m-am adresat tie personal ci la toate care ati participat la acest topic.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

concluzia; nu ne-am schimbat,romanului nu ai voie sa ii spui ce sa faca pentru-ca este superior din toate punctele de vedere.vine pe lume intepat in cur.

Data înscrierii
    12.04.2013
    Locație
    Tg-Jiu
    Posturi
    37
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca ati citi mai atent comentariile anterioare ati vedea ca am incercat sa dam raspunsuri la alte fete (sa ajutam ) chiar daca am avut acea disputa ...Au fost raspunsuri strict la subiect.
    Voi ne-ati acuzat ca batem campii aici si ca ne-am abatut de la subiect exprimandu-ne sentimentele. Acum ce sa postam ...daca nu mai are nimeni intrebari ??
    Vreti sa vedeti iar "Yay.. felicitari pt No2" sau alte subiecte de genu?
    Tot respectul pentru Sorin ...si daca o sa mai vina fete noi care o sa aiba nelamuriri ...eu una o sa incerc sa ajut .

BTW ...Multumim pt sfat Pisoi ! and Mr. Fidel a avea putin orgoliu ..nu inseamna ca esti intepat in cur !!
    Have a nice day

Data înscrierii
    19.05.2013
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

buna, sunt noua aici si am si eu o intrebare pentru cine ma poate ajuta.pritenul meu a depus actele pt viza k1, doar ca eu momentan locuiesc in spania.are vre-o importanta ca nu stau in romania, ar fi vre-o problema?dca are cineva o idee astept un raspuns..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nu are importanţă pentru faza asta a procesului. va avea însă atunci când vei ajunge să aplici efectiv pentru viză.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    29.05.2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Va rog mult, sa imi spuneti ce documente trebuie sa trimit logodnicului meu pentru dosarul petitiei, ce documente trebuie sa completez si sa semnez, copiile trebuiesc traduse si legalizate?
    Pentru copilul meu in varsta de 16 ani, imi trebuie semnatura de la tatal lui pentru a intra in USA? Mentionez ca am divortat in 2005, iar prin hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila copilul mi-a fost incredintat mie.
    Va multumesc anticipat !

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Cred ca aici vei gasi raspunsul la prima intrebare: http://forum.romanian-portal.com/sho...4-Ghid-viza-K1
    Doar sa verifici link-urile daca s-a mai schimbat ceva.

La a doua intrebare, eu stiu ca ai nevoie de acordul tatalui.

Data înscrierii
    29.05.2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Iti multumesc frumos Livia !

Data înscrierii
    05.07.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

salut
    sunt noua pe acest forum,am citit in mare mai toate postarile insa am si eu niste nelamuriri.
    ma poate ajuta si pe mine va rog cu niste raspunsuri.am primit noa1 la inceputul lui februarie, si prietenul meu tocmai a primit un mail k documentele noastre au fost transferate la oficiul local asta fiind undeva in texas.iar pana in acest moment documentele noastre au fost in vermount.
    prietenul meu a tot dat telefoane insa nu a primit nici un raspuns concret .
    a mai fost cineva in siatuatie asta??

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •