Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: imi poate spune cineva cum verific un angajator in Canada ?

Data înscrierii
    04.04.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit imi poate spune cineva cum verific un angajator in Canada ?

Am primit o oferta pe internet pentru munca in Canada, am aplicat si am primit un employment contract letter, mi se cere sa platesc o suma prin LR www.libertyreserve.com (pentru CAQ - Quebec acceptant certificate), mi se pare un pic cam dubios, ma poate lamuri cineva care este procedura de urmat pentru a fi angajata ? Am cerut ajutorul ambasadei sa-mi poata da informatii, dar cum sunt functionarele noastre "acre" ca lamaia, mi s-a raspuns sec ca nu treaba lor !!! informatii pe net sunt ambigue si niciuna nu m-a lamurit...
    Va rog, poate ma ajuta cineva cu o informatie, as dori sa verific angajatorul, daca exista macar...
    Multumesc anticipat pentru raspuns

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Teapa cu "T" mare.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

violeta, eu traiesc in Canada (Quebec) de foarte multi ani. Poti sa ne dai amanunte despre jobul pentru care ai aplicat? Pot sa ma interesez in amanunt si poate te pot lamuri. In orice caz, asa la o prima vedere, este clar "une arnaque". Arnaque, in limba franceza inseamna excrocherie...
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •