Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Regina-Sasckachewan

Data înscrierii
    31.03.2013
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Regina-Sasckachewan

Buna ziua tuturor.Sint nou pe acest forum si va rog sa ma iertati daca sint pe un forum gresit,dar as avea nevoie de putin ajutor.Dupa 14 ani petrecuti in U.K. eu si sotia mea am hotarit sa ne mutam in Canada imppreuna cu cei doi copii.As dori ,daca sint romani stabiliti in Regina sa-mi ofere citeva sfaturi in legatura cu scolile pt copii,care sint zonele mai bune in oras sa caut chirie si despre viata de acolo in general.Peste 3 luni incep munca in Regina,vin cu contract de munca.Orice sfaturi sint binevenite.Multumesc pentru intelegere. O zi buna.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

nu cred că sunt prea mulţi români din Regina SK pe acest forum, eu sunt din Toronto. ai pus anunţul de ceva vreme, mă întrebam dacă aţi ajuns şi cum v-aţi integrat, ai venit tu înainte sau toată familia? pentru copii sunt de preferat şcolile catolice (dacă poţi face rost de certificate de botez catolice) în Canada dar şi cele publice sunt ok, la ambele depinde de zone, cel puţin în oraşele mari. ai zis că ai obţinut un contract de muncă, poate ai timp să ne spui şi nouă in ce domeniu, prin ce fimă şi cât de uşor sau de greu ai obţinut acest contract. a avut mare importanţă că ai lucrat în UK aceşti 14 ani?

despre zona în care te stabileşti nu trebuie să-ţi faci prea mari griji, te poţi muta oricând cu riscul pierderii plăţii ultimei chirii, dacă e la fel ca în Toronto dar important e să cunoşti tu, cel mai bine oraşul, numai tu poţi sune cel mai bine care este cea mai potrivită zonă pentru tine şi familia ta, în funcţie de posibilităţile si aşteptările tale.

mult succes şi sper să ne auzim în curând pe aici.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •