Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 55

Subiect: Cura de slabire

Data înscrierii
    07.09.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    138
    Putere Rep
    13

Implicit

si eu vreau sa slabesc dar este tare greu...ma gandeam sa facem aici un club al fetelor care vor sa slabeasca si sa incercam sa o facem impreuna ce ziceti? cred ca daca am fi cateva fete cuciete care neam ajuta cu sfaturi si nu numai ar fi altceva. ar fi fumos sa spunem aici uite eu am mancat azit aia si aia am alergat atat si... ce credeti est eo idee buna?

Data înscrierii
    22.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    76
    Putere Rep
    13

Implicit

Pe mine ma tenteaza ideea, in 6 luni de cand sunt in State am pus pe mine 5 kg, deja imi vine sa ma urc pe pereti de nervi... dar e doar vina mea, am mancat tot felul de prostii la orice ora din zi si din noapte, normal ca a raspuns si organismul meu intr-un fel [img]smileys/smiley19.gif[/img] ...
    In fine, eu de azi am inceput o dieta disociata adica 1 zi mananc fructe si legume, 1 zi carne de pui sau vita, fiarta sau la gratar si 1 zi lactate, in cazul meu branza si iaurt [img]smileys/smiley1.gif[/img] si multe multe lichide (ceaiuri si/sau apa plata).
    Mi-am propus ca intr-o luna sa dau jos cele 5 kg si sper sa reusesc.
    Deci, daca vrei eu iti sunt alaturi si daca mai sunt si altii... [img]smileys/smiley31.gif[/img]
    For the world you may be one person but for one person you may be the world...

Data înscrierii
    07.09.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    138
    Putere Rep
    13

Implicit

nu stiu ce sa spun despr cura asta disociata am auzit ca merge dar eu nu stiu daca as putea sa o tin... eu o sa incep treaba cu numaratul caloriilor. o sa incerc sa nu depasesc 1500 de caloii pe zi si sa mai fac si ceva miscare de vreo 2-300. oricum cred ca sa slabesti 5 kg nu este mult, eu vreau sa slabesc vreo 20 si sper sa reusesc(daca reusesc imi fac cadou un tatuaj si niste pantofi misto rau).

deci daca vrei hai sa incepem...

eu astazi am 80 kg[img]smileys/smiley9.gif[/img]sa vedem ce se intampla in timp. oricum imi tin un jurnal asa pe un carnetel asa ca numi este greu sa o fac si aici.

...asa ca draga nicolle sa vedm de ce suntem in stare!!!

te sarut!!!

Guest

Implicit

Regimul disociat da rezultate dar nu intotdeauna...spun asta pentru ca acum 2 ani,acest regim a fost preferatul multor femei,in urma unei emisiuni transmise pe unul din canalele tv romanesti...eu l-am tinut,si in 4 luni am slabit aproape 20 de kg,dar ce mi s-a parut cel mai important in toata aceasta perioada,a fost faptul ca am renuntat la tigari...definitiv.In momentul in care am renuntat la regim,am continuat sa evit ,pe cat posibil,toate alimentele bogate in calorii si sa consum cat mai multe fructe si legume iar carnea sa o prepar cat mai dietetic.Daca organismul e dispus sa asimileze cat mai multe calorii,acest regim ,trebuie tinut aproape in permanenta...In perioada in care am tinut regimul,au mai fost cateva persoane care l-au tinut...una din ele a avut rezultate cu mult mai bune decat ale mele,dar din pacate ,in momentul in care a renuntat la regim,a revenit la vechile obiceiuri,si in scurt timp toate kg au revenit la loc,chiar cu cateva in plus...in schimb,alte doua persoane care au tinut acest regim nu au avut nici un rezultat...apoi au constatat ,in urma unui examen medical ,ca au probleme cu tiroida...

Va doresc succes!

Data înscrierii
    07.09.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    138
    Putere Rep
    13

Implicit

si eu am pb cu tiroida, 3 noduli pe tiroida insa la analize a iesit ca functioneaza normal. sper sa nu am pb din cauza asta!!!

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Oameni buni,regimul disociat este o tampenie,in primul rand pt ca promoveaza o alimentatie dezechilibrata,ceea ce nu este bine pt organism.Avem nevoie de nutrienti din toate categoriile-proteine,carbohidrati,grasimi,la fiecare masa.Singura problema este ca acestia nu trebuie consumati in nestire,ci in cantitati potrivite dupa metabolismul si necesarul energetic al fiecaruia.Nu mai cautati cure minune si nici tot felul de scurtaturi in procesul de slabire,ca nu exista.Singurul mod de a slabi sanatos si durabil este cel pe care l-am mai descris la "Fitness,nutritie si sport" si bineinteles multa miscare.Fiti disciplinati si nu va mintiti singuri si rezultatele vor aparea,fara nici un fel de dubiu.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    22.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    76
    Putere Rep
    13

Implicit

Nu-mi sariti in cap acum!!! [img]smileys/smiley17.gif[/img]
    M-am documentat si eu cat de cat inainte de a incepe o cura de slabire, si am ales-o pe asta ca am considerat ca e ceea ce mi se potriveste, imi plac legumele, carnea, lactatele. De fapt dieta normala este 3 zile legume si fructe, 3 carne si 3 lactate dar n-am nevoie sa slabesc cine stie ce, mi-am propus 5 kg intr-o luna [img]smileys/smiley1.gif[/img]. Si cu ocazia asta ma fortez sa beau si lichide ca in general nu consum mai mult de 0,5l pe zi [img]smileys/smiley18.gif[/img] iar acum mi-am propus 2l ceea ce am reusit azi [img]smileys/smiley20.gif[/img].
    Sa vedem ce-o fi de acum incolo, eu am vointa
    [img]smileys/smiley14.gif[/img] ... si m-am apucat si de gimnastica...
    De fumat eu nu fumez (m-am lasat la inceputul anului) dar am inceput sa mananc dulciuri de cand am ajuns in State si sa-mi fie foame la orice ora (e ceva in neregula aici ).
    Trebuie sa fac ceva!!!
    O cura de genul a tinut si sora mea si a slabit exact cat si-a propus si nu s-a mai ingrasat dar este atenta la ce mananca.
    M-a tentat si pe mine cea cu numaratul caloriilor dar am ales-o pe asta, mi se pare mai usor de tinut [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Pupici si sa n-ai pofta de mancare Adina!!!

Data înscrierii
    26.03.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna la toata lumea !
    A incercat cineva "The South Beach Diet" ?
    Eu am tinut-o anul trecut si mi s-a parut fantastica. Doar ca iti ia mult timp avand trei mese principale pe zi, dar a dat rezultate uimitoare si cred eu ca este destul de echilibrata.

Data înscrierii
    22.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    76
    Putere Rep
    13

Implicit

Rebelamaia, ce inseamna rezultate uimitoare pentru tine? Cat ai slabit si in cat timp?
    Adina, te-ai pus pe treaba de azi?
    Azi e ziua de carnita (de pui), o sa-mi fac copanele fierte si piept la gratar. Poate si niste mezeluri dar deocamdata n-am pofta de nimic, doar ce mi-am terminat cafeaua [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    07.09.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    138
    Putere Rep
    13

Implicit

da mam pus pe treaba. am mancat azi o friptura de vita si aciu pe la 6 o salata dar nam fost la gym azi caci ma doare un genunchi. batranetea deh...maine am orez si pui da tre sami cumpar cantar ca altfel cum sa numar caloriile? huh?

ma bag la somn cas franta va supn maine ce am facut

va sarut fetelor!

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cura de slabire.....
    De pvflor în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 20.01.2007, 14:02
  2. Cure de Slabire
    De greutateata în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 20.12.2006, 03:44