Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 33 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 325

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2012-2013

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit American National Hockey League (NHL) – 2012-2013

Acesta este al 4-lea topic similar. Desi titlul include "2012-2013", suntem deja in 2013 si ceea ce trebuia sa inceapa in septebrie 2012, nu a inceput inca desi e 3 ianuarie. Sincer, imi luasem grija ca voi mai vedea hochei pana ce ar incepe editia 2013-2014, dar dupa toate scandalurile dintre NHL si proprietarii de cluburi pe de o parte si asociatia jucatorilor pe de alta parte, se intrevede pe ultima suta de metri o luminita la capatul tunelului.

Problema "lock out"-ului ar trebui rezolvata urgent, pentru ca primele meciuri din cele 48 (in loc de 82 ca in sezoanele normale) sa aiba loc pe 19 ianuarie. Sa speram ca le vine mintea la cap ambelor parti, pentru ca pana acum nu am pierdut doar noi, ca suporteri ale echipelor favorite care ne dorim nespus sa vedem niste meciuri, dar si cele doua parti care au dus la aceasta situatie nedorita.

Sunt de asemeni sanse ca sa nu se ajunga la nici o intelegere si sa se anuleze intregul sezon, dar totusi sper ca nu voi deschide degeaba acest topic, iar daca asta va fi situatia, asta este.

In cateva zile ar trebui sa se aleaga o vreme. Sa vedem care va fi deznodamantul. Mi-e tare dor de un meci de hochei.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

In primul rand La multi ani! pe 2013 (prima mea postare pe anul asta)

...io mi-am luat deja adio de la sezonul asta ...cu toate ca mi-as dori sa inceapa ...si macar sa vedem restul de meciuri.

...asta am primit de la campionii mei ca sa ma tina activ in lipsa meciurilor reale

...
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...io mi-am luat deja adio de la sezonul asta ...cu toate ca mi-as dori sa inceapa ...si macar sa vedem restul de meciuri.
    zau? si de ce ma rog ti-ai luat adio de la sezonul asta? unde-i optimismul? de pe 19 ianuarie cred ca ne urcam pe case si indreptam antenele spre NHL

tocmai am aflat ca in primul meci de pe 19 ianuarie: LA Kings - Chicago Blackhawks . Sa vedem care pe care, da prima sansa o aveti voi, ca (inca) aveti cupa si e la voi acasa.
    Ultima modificare făcută de sorin; 10.01.2013 la 06:25. Motiv: adaugat info despre prima etapa

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    zau? si de ce ma rog ti-ai luat adio de la sezonul asta? unde-i optimismul? de pe 19 ianuarie cred ca ne urcam pe case si indreptam antenele spre NHL

tocmai am aflat ca in primul meci de pe 19 ianuarie: LA Kings - Chicago Blackhawks . Sa vedem care pe care, da prima sansa o aveti voi, ca (inca) aveti cupa si e la voi acasa.
    ...maestre! bag'seama ca ti-a cam revenit glasul si esti tare entuziasmat

...cred ca o sa te cam urci degeaba pe casa sa-ti indrepti antena! ...m-am uitat sumar la schedule si am constatat cu stupoare ca marea majoritate a meciurilor nu se vor transmite la TV
    (sper totusi sa ma insel, daca sti tu ceva de treaba asta da-mi si mie de stire)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

...cred ca o sa te cam urci degeaba pe casa sa-ti indrepti antena! ...
    ........................
    (sper totusi sa ma insel, daca sti tu ceva de treaba asta da-mi si mie de stire)
    Dude, meciul de maine e pe NBC. Nu cred ca nu prinzi asa ceva. Nu uita, e la amiaza la tine. Dau un mesaj dupa ce va batem.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Dude, meciul de maine e pe NBC. Nu cred ca nu prinzi asa ceva. Nu uita, e la amiaza la tine. Dau un mesaj dupa ce va batem.
    ...dude, nu ma refeream la meciul de azi ci cam la toata "encilada" ...baga un ochi pe schedule la toate echipele si marcheaza cand tre sa te urci pe casa!
    ...tre sa te contrazic! ...mai ie un picut si azi o sa luati na-na la popou!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Dau un mesaj dupa ce va batem.
    Knock, knock. Oops.
    LA Kings 2-5 Chicago Blackhawks
    Am promis ca dau cu mesaju', m-am tinut de cuvant.
    ...baga un ochi pe schedule la toate echipele si marcheaza cand tre sa te urci pe casa!
    M-am uitat si nu am nici o problema sa-mi vad meciurile.
    ...tre sa te contrazic! ...mai ie un picut si azi o sa luati na-na la popou!
    Na ca ati luat-o voi na-na la popou, sa nu va tihneasca ridicarea banerului

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

2 din 2 pentru "soimii" mei, ambele partide castigate in deplasare.

Phoenix Coyotes 4 - 6 Chicago Blackhawks.

Vad ca "birmanezu'" e suparat rau, ca nu mai da pe aici.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.173
    Putere Rep
    32

Implicit

M-am uitat si nu am nici o problema sa-mi vad meciurile.
    Cred ca Pisoiu' se referea la meciurile LA-ului. Pai dupa cat au furat anul trecut ..e de bun simt sa nu-i mai dea la televizor..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Vad ca "birmanezu'" e suparat rau, ca nu mai da pe aici.
    Felicitari maestre! ...ai tai au jucat intr-adevar mult mai bine si au castigat meritat!
    ...n-am urmarit ce schimbari s-au facut la echipe, cert este ca nici noi n-am jucat cu formatia completa.

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Cred ca Pisoiu' se referea la meciurile LA-ului. Pai dupa cat au furat anul trecut ..e de bun simt sa nu-i mai dea la televizor..
    ...pe parcurs au update programul meciurilor si transmisiile la TV. Initial m-am uitat la schedule de la sport pe yahoo si nu am vazut mare branza de meciuri televizate dar acum au completat si dau toate meciurile pe diferite canale, sau cel putin majoritatea

Pagina 1 din 33 12311 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •