Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 41

Subiect: Studentie in California USA

Data înscrierii
    23.12.2012
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit Studentie in California USA

Salutare tuturor, si sarbatori fericite!
    Am 17 ani, si doresc ceva informatii despre California si Los Angeles, de la persoanele care locuiesc acolo.
    De cand am inceput eu sa ma intreb ce o sa fiu, am vrut actorie. Stiu ,cred ca au mai fost 1000+ de thread-uri pe tema asta, dar , la mine e un pic diferita situatia.
    O sa dau TOEFL si SAT 1 si SAT 2. Nota mea generala pana acum este , estimata si rotunjita intre 8,33 si 9,20:D
    Da, scopul meu si visul meu este sa fiu actor de dragul meseriei si nu a banilor. De aceea, la facultate, o sa merg pe cinematografie si efecte speciale. Am inteles de mult ca nu pot trai ca actor asa, gata, ajung in L.A, imi intind un covor rosu de la aeroport pana la apartamentul meu de 300 de mp, in mijlocul Beverly hills-ului , si gata, treaba facuta. Vreau sa merg la facultate acolo, imi i-au diplomele, si ma angajez la un studio, de preferat Universal, ABC, WB etc. Si sa lucrez pe calculator la efecte speciale, si in timpul liber ( daca o exista asa ceva ) sa invat sa fiu actor.

Intrebarile mele sunt :
    1. Am o gandire rationala cu privire la ce imi doresc?
    2. Este realizabil ce imi propun?
    3. Cum mai e viata pe acolo? Sunt oamenii xenofobi?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

mai întâi și mai înainte, bani ai? adicătelea un cont de ăla frumușel care are soldul din 8 cifre.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    23.12.2012
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    mai întâi și mai înainte, bani ai? adicătelea un cont de ăla frumușel care are soldul din 8 cifre.
    Nu, daca aveam sume din 8 cifre nu mai plecam din Romania.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

scuze, eroare typo. 6 cifre.

și cu ce ai de gând să plătești studiile? că de ospătari e plin los angeles-ul
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    23.12.2012
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

scuze, eroare typo. 6 cifre.

și cu ce ai de gând să plătești studiile? că de ospătari e plin los angeles-ul
    Cu bursa , avand in vedere venitul anual de $3600 si media anuala de 9 si ceva, nu vad de ce nu.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Bogdan,

Bursa ta de $300 pe luna, nu este de ajuns nici pentru mincare in California. Sa nu mai vorbim de transportatie, haine, cheltuieli de sanatate, sau chirie. Media ta anuala de 9, e buna, dar nu poti trai pe laurele alea spinoase.
    Nu ai cum sa rezisti nici 3 luni, pina mori de foame...
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    23.12.2012
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Bogdan,

Bursa ta de $300 pe luna, nu este de ajuns nici pentru mincare in California. Sa nu mai vorbim de transportatie, haine, cheltuieli de sanatate, sau chirie. Media ta anuala de 9, e buna, dar nu poti trai pe laurele alea spinoase.
    Nu ai cum sa rezisti nici 3 luni, pina mori de foame...
    Imi pare rau, nu m-am exprimat cum trebuie. Aici in Romania, ai mei au un venit anual de $3600-$3800. Bursa , din cate stiu eu este mai mult.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Bogdan1295 Vezi post
    Am inteles de mult ca nu pot trai ca actor asa, gata, ajung in L.A, imi intind un covor rosu de la aeroport pana la apartamentul meu de 300 de mp, in mijlocul Beverly hills-ului , si gata, treaba facuta.
    Citat Postat în original de Bogdan1295 Vezi post
    Cu bursa , avand in vedere venitul anual de $3600 si media anuala de 9 si ceva, nu vad de ce nu.
    astea două se bat cap în cap.

şi cred că mă opresc aici cu comentariile, că dacă nu o luăm la vale şi după aia iar îmi aud vorbe că-s acru, că zdrobesc visele copiilor şi aşa şi pe dincolo.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    23.12.2012
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

astea două se bat cap în cap.

şi cred că mă opresc aici cu comentariile, că dacă nu o luăm la vale şi după aia iar îmi aud vorbe că-s acru, că zdrobesc visele copiilor şi aşa şi pe dincolo.
    Nu inteleg ce se bate in cap. Am spus ca realizez ca nu o sa ajung in C.A si gata, o sa am bani , casa si masina. Probabil ca o sa muncesc enorm pentru asa ceva.
    Eu doar vreau sa aud pareri de la persoane care locuiesc acolo. Atat.

Sarbatori Fericite!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

vrei să vezi cum o să te descurci în SUA? fă următorul experiment: termină liceul, înscrie-te la Hyperion, trăieşte un an de zile în România pe picioarele tale (fără pic de ajutor de mămica sau tăticu') şi după aia poate ai o şansă în SUA. sau întreabă-l pe Peggy cum a ajuns el să aibă o carieră de succes în SUA.

plecat de-acasă.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •