Bun gasit dragi romani oriunde ati fi si de oriunde ati fi!

Am pus pe picioare acum ceva vreme un blog in care am incercat sa zugravesc o alta fata a Vaii Jiului, "sapanad" in arhivele orasului si incercand sa adun cat se poate de multe informatii despre aceasta zona si oameni care o locuiesc. Din start vreau sa precizez faptul ca este un blog non-profit si non-politic, care nu urmareste nimic altceva (trafic ridicat sau alte forme de castiguri materiale) decat aducerea la lumina a unor informatii de interes pentru cei care vor sa isi cunoasca originile si sunt mandri de ele. Pe aceasta cale, rog administratia acestui site sa imi permita promovarea lui in cadrul acestui topic ce l'am deschis din dorinta de a il face public tuturor celor plecati de acasa.

Adresa blogului este: www.valeajiului.blogspot.ro

Sper ca nu am incalcat cu nimic regulamentul si in acelasi timp nu va fi luat ca reclama pentru ca asa cum am precizat este un blog ce nu isi doreste nici un castig material ci poate doar aducerea mai aproape a unor oameni saraciti de originile lor cand au ales sa plece din tara asta in cautarea unui trai mai bun.

Blog'ul este deschis tuturor. Oricine isi doreste sa contribuie cu articole sau sugestii este oricand binevenit! Pentru a scrie un articol pe blog va rog sa urmati instructiunile din sectiunea: "Vreau sa scriu si eu un articol pe acest blog!" De asemenea astept orice sugestie a voastra fie aici fie pe email si voi incerca sa dau curs tuturor!

In final doresc sa multumesc anticipat adiministratiei acestui site pentru ingaduinta si celor care il vor vizita sau se vor implica!

Toate cele bune si Dumnezeu sa va ajute oriunde ati fi!