Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Froch vs. Bute reloaded (reancarcat) - 30 martie 2013, Montreal

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Vad ca v-ati pierdut de tot increderea in el. Nu prea il vedeti coborand de pe munte la primavara foarte bine pregatit gata sa stearga pe jos cu Froch..
    am devenit realisti,ce crezi ce vise mi-am facut eu cand l-am vazuut pe Artur Abraham in super six..? visul meu a fost distrus bucata cu bucata si am avut timp sa ma trezesc ..in meciul cu Dirrell l-am vazut castigator pe Abraham,asa se intampla cand refuzi sa vezi realitatea..

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    am devenit realisti,ce crezi ce vise mi-am facut eu cand l-am vazuut pe Artur Abraham in super six..? visul meu a fost distrus bucata cu bucata si am avut timp sa ma trezesc ..in meciul cu Dirrell l-am vazut castigator pe Abraham,asa se intampla cand refuzi sa vezi realitatea..
    Ce vroiam sa te intreb.. ce mai face Joachim Low ? Nici 4-4 (4-0) ala ca la teatru cu Suedia nu i-a pus cariera in primejdie? Cred ca trebuie sa se implice Angela ca sa-l schimbe pe ala.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Ce vroiam sa te intreb.. ce mai face Joachim Low ? Nici 4-4 (4-0) ala ca la teatru cu Suedia nu i-a pus cariera in primejdie? Cred ca trebuie sa se implice Angela ca sa-l schimbe pe ala.
    nimeni nu are voie sa se ia de Löw..omul asta este ca si secretarii de partid care au ajuns in functii importante dupa ce toata viata au periat smocul de par din coada vacii..tot ce spune el este sfant si i se iarta totul,pentru-ca la critica reactianeaza calm si elocvent..spre deosebire de predecesorii sai care la primul articol negativ din ziar si-au luat valiza si dusi au fost..
    la meciul cu Olanda a primit una peste botisor de la van Gaal,care a spus despre el ca nu este un antrenor legendar,pentru-ca de fapt pina acum nu a castigat nici un titlu..
    ar fi minunat sa-i dea un picior in fund cel tarziu la anu' in primavara,cu el eu nu vad nici o sansa sa castige nemtii vre-o cupa..

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Bute, in loc sa fie preocupat de meciul cu Froch de anul viitor, e mai preocupat de nunta... Asta spune mult despre prioritatile lui, despre unde ii sta lui capul.
    Pai, cand stii ca vine cel mai important meci din cariera ta, tie de nunta iti arde ?! Pai, frate, daca ma batea unul in halul in care l-a batut Froch, n-as fi avut odihna, n-as mai fi stiut nici de nunta, nici de mama, nici de tata, nici de nimic, m-as fi antrenat pana il faceam zdrente pe ala. Si daca tot m-ar fi batut,asta e, macar am facut tot posibilul.
    Neah, omul n-are nicio treaba cu revansa, raman la parerea mea ca va face cumva sa evite meciul. Sper din tot sufletul sa fiu eu profet mincinos.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Question

Shogule, nu fi asa radical. Nunta face si ea parte din planurile lui de viitor. Momentan, Froch tot il abureste (o fi inceput razboiul psihologic deja) ca vrea sa se bata cu Kessler, ca ala e meci important pentru el (si pe buna masura) si cu Bute cand s-o mai putea, daca acesta nu renunta.
    Colac peste pupaza, mai circula si zvonul ca Ward vrea sa-i acorde revansa lui Froch si e dispus chiar sa merga la Nottingham, ceea ce poate fi o fumigena, dar nu stim inca.

Bute cred ca se va apuca serios de antrenamente cand stie exact datele urmatorului meci, pana atunci, om e si el si da iama in sarmale ca si noi ceilalti. Cel mai important e nu cand isi programeaza nunta, sau cand se apuca de antrenamente, ci daca este sau va fi pregatit d.p.d.v. mental pentru meciul cu Froch, in caz ca acesta va avea loc, sau ii mai trebuie 1-2 meciuri de incalzire dupa acel neconvingator meci cu rusnacul.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Shogule, nu fi asa radical. Nunta face si ea parte din planurile lui de viitor. Momentan, Froch tot il abureste (o fi inceput razboiul psihologic deja) ca vrea sa se bata cu Kessler, ca ala e meci important pentru el (si pe buna masura) si cu Bute cand s-o mai putea, daca acesta nu renunta.
    Colac peste pupaza, mai circula si zvonul ca Ward vrea sa-i acorde revansa lui Froch si e dispus chiar sa merga la Nottingham, ceea ce poate fi o fumigena, dar nu stim inca.

Bute cred ca se va apuca serios de antrenamente cand stie exact datele urmatorului meci, pana atunci, om e si el si da iama in sarmale ca si noi ceilalti. Cel mai important e nu cand isi programeaza nunta, sau cand se apuca de antrenamente, ci daca este sau va fi pregatit d.p.d.v. mental pentru meciul cu Froch, in caz ca acesta va avea loc, sau ii mai trebuie 1-2 meciuri de incalzire dupa acel neconvingator meci cu rusnacul.

Nu ma deranjeaza ca nunta face parte din planurile lui de viitor, aia e treaba lui, ci faptul ca, in loc sa vorbeasca despre meci, el vorbeste despre nunta, nu se poate sa nu observi insemnatatea.
    Poate sa dea si iama in sarmale, e vremea lor si e omeneste, e doar un fapt divers si nu are nicio insemnatate.
    Eu cred ca Bute NU e pregatit mental pt meciul cu Froch si tocmai faptul ca prefera sa vorbeasca despre nunta si nu despre meci, demonstreaza asta.

PS Poate sa-i acorde Ward saptesprezece revanse lui Froch, ca-l bate de tot atatea ori de-l asculta cu urechea, la meciul precedent nici nu l-a atins Froch pe Ward.
    Ala e luptator, nu gluma, n-are timp de nunti, botezuri, parastase si alte sindrofii :-D
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 28.12.2012 la 02:23.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Il doare la basca pe Froch de Bute. S-ar parea ca urmatorul meci al acestuia va fi cu Adonis Stevenson, desi mai circula si unele zvonuri ca ar vrea sa amane si acest meci si sa se bata cu Mikkel Kessler.

Din pacate, Bute a intrat intr-un con de umbra si nu mai prezinta interes. Usor e sa pierzi totul, greu e sa revii la varf.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Pana la urma, meciul Bute vs. Froch mai are de asteptat, in caz ca va mai avea loc vreodata.
    S-ar parea ca a devenit oficiala lupta dintre Carl Froch si Mikkel Kessler, care se vor confrunta pe 25 Mai la Londra. Nici nu stiu daca sa zic ca e bine sau rau pentru Bute. Fostul campion mondial Diaconu, a devenit motostivuitorist in Canada, sper ca Bute inca va mai boxa, mai ales ca i se ofera o alta pista, datorita faptului ca Ward a pierdut centura WBC fiind accidentat si neavand posibilitatea sa si-o apere.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •