Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Froch vs. Bute reloaded (reancarcat) - 30 martie 2013, Montreal

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Froch vs. Bute reloaded (reancarcat) - 30 martie 2013, Montreal

S-ar parea ca s-a stabilit data meciului revansa dintre Froch si Bute. In cursul acestui an, Bute si-a pierdut centura mondiala IBF, intr-un meci in care Froch pur si simplu l-a "demolat" pe Bute, facandu-l KO in repriza a 5-a. Ca s-au batut pe bune, sau a fost aranjament pentru mafia pariurilor, numai ei stiu. Poate vom avea ocazia sa aflam raspunsul pe 30 martie 2013. Daca pierde din nou, lui Bute ii va fi foarte greu sa mai revina la varful piramidei.

Intrebarile care se pun in acest moment sunt daca Bute va fi pregatit pentru acest meci, dupa ce l-a batut greu pe Grachev, multi experti avand indoieli in privita valorii campionului nostru, si daca lui Bute ii este frica de Froch si va boxa crispat si fara o tactica adecvata, cum a facut in meciul anterior.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Mizerabil a boxat Bute cu Gracev, o decizie cu chiu, cu vai in favoarea sa, si asta in conditiile in care Gracev e un neica nimeni.
    Acelasi stil tampit cu dreapta jos, cand el nici bun incasator nu e, la fel de deficitar la miscare, nu pune forta in lovituri, iar a sfarsit pavoazat ca dracu', vai de lume...In plus, se vede ca boxeaza cu frica, insa frica de cine, de Gracev ? Pai, cu Froch ce-o sa faca atunci ?! Parca n-a tras invataminte de nici o culoare.
    Daca asa se prezinta in meciul cu Froch, o sa-l pulverizeze ala. Insa eu raman la parerea ca va face cumva, nu stiu cum, sa se eschiveze de la revansa. M-as bucura sa ma insel.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Viitorul nu arata bine pentru Bute

Froch l-a "demolat" pe Yusaf Mack, facandu-l KO in repriza a 3-a si pastrandu-si astfel centura IBF. Adevarul e ca Mack e un jucator de duzina (a pierdut la Johnson si Librade pe care Bute i-a batut), nefiind macar in "top 10", dar "pofta" de ciomageala dovedita de Froch il pune probabil pe ganduri pe Bute, care nu a fost convingator decat in ultima repriza in meciul cu Grachev, castigat la puncte.

Inca raman la convingerea ca meciul in care Bute a fost spulberat de Froch a fost un aranjament al mafiei pariurilor, dar daca nu e asa si
    meciul a fost pe bune, nu-l vad deloc bine pe Lucica al nostru. Concluzia mea este ca daca Bute il va Bate pe Froch, asta imi va intari convingerea ca meciul anterior a fost de tip "cooperativa", adica fiecare castiga la el acasa, isi iau banutii si bonusurile de la pariuri, dar daca Froch castiga din nou, atunci e clar, e mai bun decat Bute.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Si eu am crezut la inceput ca Bute a fost sfatuit gresit, pt a pierde meciul cu Froch, insa acum nu mai sunt asa de convins, mai ales dupa meciul cu Gracev.
    Vad ca nu pricepe ca daca pana aici au fost acceptabile greselile lui, ei bine, de aici incolo nu mai sunt. Trebuie sa evolueze daca vrea sa se ridice la alt nivel, cu arsenalul si obisnuintele de acum nu se poate.
    Froch nu este de nebatut, nu are miscare grozava, este relativ lent, nici prea multa minte n-are, e bolovanos, insa e puternic, hotarat, foarte bun incasator, loveste mult si puternic. Daca Bute vrea sa-l bata, trebuie sa tina cont de lucrurile astea, in caz contrar, o sa-si cam ia somn. Insa am impresia ca Bute i-a cam luat frica si asta este foarte, foarte rau. Din nou, sper sa ma insel.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Naspa, Bute a ajuns de rasul comentatorilor, dupa ultimul meci al lui Froch:
    "Oare Bute mai vrea revanşa?", a exclamat comentatorul de la Sky Sports, completat de un altul: "Sunt sigur că el nu vrea, dar vor cei din staff-ul său".

Trebuie sa se gandeasca foarte bine daca vrea revansa si-si termina cariera, sau urca in categorie, uita de umilinta cu Froch si isi reconstruieste cariera. Dupa cat de nesigur si parca fricos l-am vazut in meciul cu Grachev, nu stiu daca poate sa-si sterga de pe creier problema psiholgica legata de acel meci. In plus, ar trebui sa incerce un nou antrenor. Cand l-am vazut ca iar se baga in corzi in meciul cu Grachev, ma tot intrebam cat mai dureaza pana pupa podeaua.

Tu ce zici Shogule, crezi ca Bute mai vrea meciul asta?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Tu ce zici Shogule, crezi ca Bute mai vrea meciul asta?
    Sorinele, eu cred ca se teme de meciul cu Froch, cred ca vrea sa faca cumva sa evite sa mai boxeze cu englezul. Am senzatia ca nici cine stie ce pregatire nu face pentru meciul cu Froch, altfel n-ar fi fost ca o frunza-n vant in meciul cu Gracev. Nu vad deloc in atitudinea lui determinarea si cheful de lupta necesare pt a castiga meciul cu un om care l-a batut mar, pentru a demonstra ca el e mai bun.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Insa am impresia ca Bute i-a cam luat frica si asta este foarte, foarte rau. Din nou, sper sa ma insel.
    Sa traiesti Shogule. Poate fi si un avantaj .. cand dai de frica, dai sa nu se mai ridice. Depinde cum se prezinta la ora meciului. Daca se prezinta la fel ca data trecuta, nu il bate nici pe lesbianul de Justin Bieber.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Sa traiesti Shogule. Poate fi si un avantaj .. cand dai de frica, dai sa nu se mai ridice. Depinde cum se prezinta la ora meciului. Daca se prezinta la fel ca data trecuta, nu il bate nici pe lesbianul de Justin Bieber.
    pe lesbian era bine sa-l fi pastrat ca dessert,asta pentru cazul in care mai ramanea ceva din maxilare..decat sa-si piarda timpul cu vise copilaresti trebuia sa-i intrebe pe baietii mai slabuti din super six de sanatate, Taylor,Dirrell,Arthur Abraham..daca ai vazut meciul Froch Kessler sau Froch Ward,cred ca intelegi ce vreau sa spun..

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post

Salutare VanDerGigi ! Poate fi un avantaj, insa numai la o bataie pe strada, in ring nu prea functioneaza, acolo conteaza doar calitatile luptatorului, antrenamentul, mintea limpede, strategia bine pusa la punct. Norocul ala, atata cat e el, ii zambeste tot celui bine pregatit.

Fidele, bine ca ai amintit de meciul Ward-Froch, ala da meci, se poate spune ca nici nu l-a atins (serios) Froch pe Ward, dar pe cealalta parte nici Ward n-a putut sa-l darame pe englezoi, a ramas pe picioare dupa toti pumnii pe care i-a incasat.
    N-are ce sa provoace Bute pe nimeni din super six, ca-l fac zdrente toti, mai ales acum.

Eu iubesc sporturile de contact, si eu ma trag de-acolo, insa nimic nu e mai urat decat un luptator fricos, iar impresia mea de acum este ca Bute este un luptator pe care a pus stapanire frica. Astept ca evolutia lui sa ma contrazica.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Vad ca v-ati pierdut de tot increderea in el. Nu prea il vedeti coborand de pe munte la primavara foarte bine pregatit gata sa stearga pe jos cu Froch..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •