Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 25 din 25

Subiect: Loteria Vizelor DV-2014 Instructiuni / Diversity Visa (DV-2014) Lottery Instructions

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    pentru că spre deosebire de tine eu știu despre ce vorbesc, nu bat câmpii cu grație ca să adun mesaje.
    De unde adun mesaje??? Frazele astea de a bate campii si a sti ce vorbesc sint celui cu complexe de inferioritate care sufera de superioritate ... ca sa fiu blanda in exprimare.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de adina.b Vezi post
    Am citit ce trebuie sa fac la fiecare pas, am pus citatul de mai sus pt ca asta spune la un moment dat si era o intrebare logica, daca ai citi-o cum trebuie. Simplul fapt ca a fost selectat nu a insemnat si o programare imediata, in cazul asta probabil as fi avut toate detaliile din start.
    Dupa parerea mea, nu ar trebui sa ai nici o problema, dar e posibil sa depinda si de cat de mare e numarul vostru (rank number, 2014EU....). Cred ca are importanta si situatia ta civila, adica maritata sau nu.
    In documentul de mai jos (click pe link), gasesti urmatoarea fraza:
    "U.S. law protects children from “aging out” in certain circumstances. If your electronic DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she will be treated as though he/she were under 21 for visa-processing purposes."
    http://travel.state.gov/pdf/DV_2015_Instructions.pdf

Nu stiu daca ai citit cu atentie mai sus, dar exista si instructiuni in limba romana (vezi pagina 9):
    http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_...s_Romanian.pdf

Bafta!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    De unde adun mesaje??? ... ca sa fiu blanda in exprimare.
    vai de mine, da' m-am speriat rău de tot! se poate și mai decât atât?
    Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Frazele astea de a bate campii si a sti ce vorbesc sint celui cu complexe de inferioritate care sufera de superioritate
    am o veste proastă pentru tine: unii chiar sunt superiori altora...
    E chiar necesara atitudinea asta de fiecare data?
    nu-i vina mea că nu înțelegi cui m-am adresat... și dacă ai fi înțeles și ai fi avut habar despre ce vorbesc (în răspunsul către tanti O.) ai fi înțeles (poate) de ce e necesar un astfel de răspuns (presimt că o să explic de ce...)
    Chiar crezi ca am nevoie de forumul asta ca sa mi se vorbeasca asa? Am nevoie de lamuriri; daca nu te simti suficient de rabdator incat sa dai detaliile necesare ori sa discuti frumos, te rog nu o mai face, ori corecteaza pe fiecare cat mai subtil posibil.
    dacă nu ai nevoie de forum, de ce mai pui întrebări? ca să îți dau detalii trebuie să dai tu mai înainte detalii. eu nu pot să ghicesc care e situația ta și să îți răspund apoi la ce te interesează pe tine. eu ți-am răspuns exact la cea ce ai întrebat. poate nu ai citit...

Da, a fost selectat tatal meu,
    vezi ce simplu a fost? deci nu ai fost selectată, ești dependent. acum poți primi răspunsul la întrebare: ca dependent care a împlinit vârsta de 21 de ani înainte de interviu poți primi viza doar dacă ai devenit major (dpvd legal american) după data trimiterii aplicației pentru viză. adică formularul DS-230.
    ...asa cum te-am si intrebat pe privat, unde am vazut ca sunt scumpe cuvintele...
    cuvintele nu sunt scumpe (deși unii zic că informația costă). ai întrebat și ți-am răspuns. ce te așteptai? să îți trimit un mesaj de 10,000 de cuvinte în care să bat câmpii ca să îți spun ceea ce am spus în 24 de cuvinte (25 cu semnul de punctuație)?
    si era o intrebare logica, daca ai citi-o cum trebuie... E chiar asa greu?
    cum am spus mai sus, dacă tu întrebi cât costă mere și te gândești de fapt la prețul prune, eu ce pot să răspund?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

N-am chef de scandaluri pe aici, la inceput de an. Postarea de mesaje e gratuita pe acest forum. In functie de situatia in care va aflati, daca stiti raspunsurile, dati suficiente detalii, iar daca nu aveti chef de raspuns mai bine va abtineti decat sa va luati de par. Daca sunteti in cautare de raspunsuri, dati detalii complete in legatura cu ceea ce cautati si ganditi-va ca cei care raspund isi vor consuma din timpul lor pentru a va ajuta, asa ca nu e nevoie sa reprosati nimanui nimic. Cu putina bunavointa, toata lumea poate fi multumita.

Pentru mesaje off-topic, va invit pe topicul de "off-topic, aberatii".
    Multam!
    Ultima modificare făcută de sorin; 07.01.2014 la 09:55.

Data înscrierii
    05.01.2014
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc, multumesc!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi