Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 25

Subiect: Loteria Vizelor DV-2014 Instructiuni / Diversity Visa (DV-2014) Lottery Instructions

Data înscrierii
    23.03.2012
    Posturi
    23
    Putere Rep
    0

Post Loteria Vizelor, Green Card.

E posibil oare ca romanii sa intre in WV din 2014?
    Ultima modificare făcută de Suhari; 09.06.2013 la 13:48.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Suhari Vezi post
    Chiar caut o domnisoara care a fost aleasa pentru DV lottery, propunere avantajoasa.
    astfel de discutii care implica astfel de casatorii de convenienta sunt ilegale si nu se accepta pe acest forum. daca aveti ceva de discutat in acest sens, faceti-o in mod privat, pentru a nu risca sa fiti suspendati definitiv.

Data înscrierii
    24.02.2010
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

any news for 2015 ? :D

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

începe peste o săptămână...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    05.01.2014
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Imi puteti spune, va rog, intr-un mod mai explicit, cum trebuie sa procedez in cazul in care implinesc varsta de 21 de ani dupa ce am fost selectata? Va multumesc!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nici cum. atâta vreme cât tu ești aplicantul principal nu are importanță.

dacă ești dependent, e altă chestie.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    dacă ești dependent, e altă chestie.
    De ce nu-i spui si mai departe ce se intampla?

Daca parintii tai au depus application si intre timp tu ai implinit 21 de ani, ei primesc viza iar ti nu, dar nu esti refuzat.
    Parintii tai vin aici si dupa o vreme iti fac si tie actele care merge foarte repede de obicei, nu cunosc cazuri recente.
    E destul de bizar procedura dar se intampla de multe ori. Am cunoscut un caz cand tatal a ajuns aici chemat de fratele dar pana sa ajunga a fost deja batrin, dupa ce avea drept, a facut actele fiicei maritate care a durat peste 10 ani intre timp tatal a murit aici si ea cu copiii ei minori si divortata a primit fara probleme sedere permanenta.

Data înscrierii
    05.01.2014
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

http://www.travel.state.gov/visa/imm...info_3743.html

"Applicants whose 21st birthday is before the appointment date should immediately contact the U.S. Embassy/Consulate General where the interview will occur to request an earlier appointment. Failure to receive a visa before the applicant's 21st birthday may make the applicant ineligible for an immigrant visa at this time."

Atat timp cat parintii nu au fost programati inca pentru interviu, in mod logic nu au pe cine sa anunte de aceasta schimbare, intrucat textul de mai sus se refera la instiintarea Ambasadei unde va avea loc interviul, nu? Si in cazul acesta nu ramane decat sa procedeze cum ati spus dumneavoastra.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    De ce nu-i spui si mai departe ce se intampla?
    pentru că spre deosebire de tine eu știu despre ce vorbesc, nu bat câmpii cu grație ca să adun mesaje. ca în exemplul de mai jos...

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Daca parintii tai au depus application si intre timp tu ai implinit 21 de ani, ei primesc viza iar ti nu, dar nu esti refuzat.
    Parintii tai vin aici si dupa o vreme iti fac si tie actele care merge foarte repede de obicei, nu cunosc cazuri recente.
    E destul de bizar procedura dar se intampla de multe ori. Am cunoscut un caz cand tatal a ajuns aici chemat de fratele dar pana sa ajunga a fost deja batrin, dupa ce avea drept, a facut actele fiicei maritate care a durat peste 10 ani intre timp tatal a murit aici si ea cu copiii ei minori si divortata a primit fara probleme sedere permanenta.
    Citat Postat în original de adina.b Vezi post
    http://www.travel.state.gov/visa/imm...info_3743.html

"Applicants whose 21st birthday is before the appointment date should immediately contact the U.S. Embassy/Consulate General where the interview will occur to request an earlier appointment. Failure to receive a visa before the applicant's 21st birthday may make the applicant ineligible for an immigrant visa at this time."

Atat timp cat parintii nu au fost programati inca pentru interviu, in mod logic nu au pe cine sa anunte de aceasta schimbare, intrucat textul de mai sus se refera la instiintarea Ambasadei unde va avea loc interviul, nu? Si in cazul acesta nu ramane decat sa procedeze cum ati spus dumneavoastra.
    hotărăște-te: ai fost selectată au ba?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    05.01.2014
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

E chiar necesara atitudinea asta de fiecare data? Chiar crezi ca am nevoie de forumul asta ca sa mi se vorbeasca asa? Am nevoie de lamuriri; daca nu te simti suficient de rabdator incat sa dai detaliile necesare ori sa discuti frumos, te rog nu o mai face, ori corecteaza pe fiecare cat mai subtil posibil.
    Da, a fost selectat tatal meu, eu m-am ocupat de toate documentele si de aceea eu intreb aici. Pe pagina din care am aflat ca e selectat nu e altceva decat link-ul care ma redirectioneaza catre urmatorii pasi. Nu arata nimic despre niciun interviu, asa cum ai spus tu si asa cum te-am si intrebat pe privat, unde am vazut ca sunt scumpe cuvintele.
    Am citit ce trebuie sa fac la fiecare pas, am pus citatul de mai sus pt ca asta spune la un moment dat si era o intrebare logica, daca ai citi-o cum trebuie. Simplul fapt ca a fost selectat nu a insemnat si o programare imediata, in cazul asta probabil as fi avut toate detaliile din start. E chiar asa greu?

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •