Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Salut Diaspora!! Ma puteti ajuta cu un sfat? NZ

Data înscrierii
    03.08.2012
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Salut Diaspora!! Ma puteti ajuta cu un sfat? NZ

Situatia politica si economica din Romania, cu profund regret va spun, a ajuns intr-un stadiu fara intoarcere. Acest lucru ma determina ca dupa 22 de ani de speranta de la revolutie, sa-mi parasec definitiv tara.
    Doresc sa emigrez in Noua Zeelanda cu sotia si cei doi copii.
    Eu am 41 de ani si sunt calificat ca tehnician elecric cu o vechime de 22 de ani la metroul din Bucuresti, am calificare de electrcian, instalator sanitar, tamplar, amenajari interioare-zugrav, tehnician antena prin cablu.
    Sotia are 38 de ani si calificata casier cu o vechime de 20 de ani la metroul din Bucuresti.
    Doi copii: baiat 14 ani, clasa a opta si fata 5 ani jumate la gradinita.
    Vreau un sfat, cum pot ajunge cel mai repede in NZ? daca sunt anumite portite, etc..
    va multumesc anticipat!

Data înscrierii
    01.10.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna seara. Deoarece sunt si eu in cautarea cat mai multor informatii privind Noua Zeelanda as dori sa va ofer dvs. D-l Laurentiu un pont( asta , daca , intre timp nu ati reusit sa plecati ) . Din ce am citit despre locurile de munca din Noua Zeelanda tin sa va anunt ca dvs ati avea fff mari sanse sa plecati acolo cu contract de munca pentru ca ei sunt in cautare de oameni care sunt calificati sa lucre la metrou.Va voi tine la curent daca mai aflu ceva. BAFTA

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •