Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 13 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 128

Subiect: Europa League / Liga Europa 2012-2013 – discutii, info meciuri live, trageri la sorti

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Ajax vs. Steaua si Inter vs. CFR - 14 februarie 2013

Azi, Steaua joaca in deplasare la Ajax. Sanse minime pentru un scor bun dupa parerea mea, dupa rezultatele din amicale. Tot azi, Inter - CFR Cluj, tot cu sanse mici pentru ai nostri.

Editat:
    Ajax 2-0 Steaua
    Inter 2-0 CFR

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Azi, meciurile retur. Nu se asteapta mari surprize nici de la Steaua, nici de la CFR : )

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Thumbs up Wow, minunea s-a produs, primavara europeana inca nu s-a terminat :)

CFR 0-3 Inter (oops, rusinica, 0-5 scor general!!!)
    Steaua 2-0 (4-2 la lovituri de la 11m) - Ajax

Steaua nu s-a facut de rusine si a repetat minunea de acum 8 ani cu Valencia, egaland scorul general (2-2) in minutul 76 si ducand meciul in prelungiri. Dupa terminarea prelungirilor scorul inca era de 2-0 pentru Steaua, care in final a castigat cu 4-2 la lovituri de la 11 m si va intalni Chelsea in optimi.

Extraordinar meci!! Felicitari Steaua!!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Steaua vs. Chelsea - 7 martie 2013, ora 20:00

Azi, la ora 20:00, ora Romaniei.

Hai Steaua, inca o surpriza!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

Steaua poate sa bata acasa pe Chelsea,nu este nevoie de vraji sau minuni..trebuie sa fie hotarati si concentrati pe tot parcursul meciului..

"Toată lumea pare mulţumită cu un 0-0, însă Chelsea este asemenea unui leu adormit, care o dată trezit, poate schimba radical soarta unei partide, motiv pentru care Steaua va trebui să joace diseară la fel cum a făcut-i şi în meciul cu Ajax, ca şi cum ar fi condusă cu 2-0, pentru a avea vreo şansă. Chelsea are un meci mult mai important în această perioadă, cel cu Manchester, de duminică, din Cupa Angliei, astfel că este posibil ca leul londonez să aibă atenţia îndreptată în altă parte decât la meciul din această seară."

http://www.romanialibera.ro/actualit...00-295447.html

ma tot uit sa vad cine a scris articolul asta si nu-i gasesc numele..ce tampit,astia sunt jucatori profesionisti care sunt platitzi sa castige fiecare meci..

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Steaua poate sa bata acasa pe Chelsea,nu este nevoie de vraji sau minuni..trebuie sa fie hotarati si concentrati pe tot parcursul meciului..

ma tot uit sa vad cine a scris articolul asta si nu-i gasesc numele..ce tampit,astia sunt jucatori profesionisti care sunt platitzi sa castige fiecare meci..
    Victor Gavril ..scrie sub poza.
    Cred ca un mare dezavantaj e faptul ca joaca turul acasa. Sansele erau mai bune daca jucau meciul retur acasa. Steaua trebuie sa castige chiar la 2 goluri daca vrea sa spere, altfel la Londra e greu sa obtina un rezultat bun. A aratat ca joaca fotbal si nu e imposibil dar sa nu ne facem multe iluzii ca sa n-avem deziluzii.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Victor Gavril ..scrie sub poza.
    Cred ca un mare dezavantaj e faptul ca joaca turul acasa. Sansele erau mai bune daca jucau meciul retur acasa. Steaua trebuie sa castige chiar la 2 goluri daca vrea sa spere, altfel la Londra e greu sa obtina un rezultat bun. A aratat ca joaca fotbal si nu e imposibil dar sa nu ne facem multe iluzii ca sa n-avem deziluzii.
    ideal ar fi sa castige 2-0,deci Chelsea sa nu dea nici un gol..

nu vezi ca prietenul Gavril scrie ca toata lumea ar fi multumita cu un 0-0.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...Jiji! ...vorbind de arbitraj si de penalty! ...fault a fost dar ala de centru nu l-a vazut, noroc cu ala de la linia de spate ca l-a vazut si i-a dat rapid o "sarma" aluia de centru.
    ...oricum Steaua a jucat f bine si meritau victoria cu toate ca sansele nu au fost prea clare la poarta lui Cech.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Steaua nu a stralucit, dar a castigat meritat dupa parerea mea. Chelsea a jucat slab, iar daca ar juca la fel la Londra ar fi sanse sa "ciupim" un egal, desi e foarte putin probabil, dar cum mingea e rotunda, orice e posibil. Calificarea se joaca.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

O sa ziceti ca-s carcotas ..sper sa ma insel ca tot le-am nimerit de le-am omorat in ultima vreme ..dar desi lumea e foarte optimista, eu cred ca Steaua nu are sanse nici 25% la calificare. Am mai trait momente din astea. Ei venisera la 0-0 si in rest ce o pica. Ba pe final chiar si cu 1-0 pareau multumiti. Asta ar trebui sa-i tina noaptea treji pe stelisti. La Londra nu cred sa mai fie aceeasi pomana si relaxare din partea englezilor si o data ce au vazut ca Stelutza e capoasa, vor pune osul serios. Un avantaj de un gol se anuleaza usor si apoi o are pe Steaua in buzunar pe terenul lor. Era bine daca le mai dadeau un gol aici dar parca le-a fost rusine de ei. Foarte slaba Chelsea, ai fi zis ca e Petrolul Ploiesti nu campioana Europei. Dovada ca desi nici Steaua nu a rupt gura (dar a muncit), a castigat cu 2 suturi pe poarta si 55% posesie. Totusi, o victorie mare!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 2 din 13 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •