Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 22 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 219

Subiect: Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Cool Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Posibil ca si rusii se trezesc, ca vad citiva care au curaj sa se revolte impotriva criminalului Putin si guvernul lui securist !!!
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18405306

Represia ilegala, si asuprirea politica incepe in rusia, si asta nu va fi acceptata in viata de azi cind democratia este ceruta de majoritatea populatiei.
    Numai securistii au curaj sa ceara lege stricta impotriva libertatilor normale ale populatiei. Si securistii se zbat ca si Assad in Siria, sa puna drepturile oamenilor inapoi in sticla, dar nu mai merge minciuna si criminalitatea din inainte, pentru ca avem o lume mai desteapta, care poate afla adevarul prin internet si telefon peste tot pamintul.

Acuma, totul incepe sa fie foarte interesant, si sa vedem unde se mai ascund securistii daca Siria si Rusia cade... In Iran si Cuba si N. Corea nu este destul loc pentru toti excrocii .
    Ha, ha, ha. Ce placere e sa vad stirile astea.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Rusii incep sa faca galagie de sistemul legal al lor. Daca esti acuzat ca ai facut ceva ilegal, ai 99% sansa sa fi gasit vinovat. Si politia ia mita, sa te acuze, si judecatorii iau mita sa fi gasit ne-vinovat.
    Ce sistem prost este, si acuma le este frica ca pierd toti afaceristii de acolo, ca nimeni nu vrea sa faca afaceri in rusia, unde oricine poate sa plateasca politia sa te acuze ilegal, si sa ajungi la puscarie.
    Si normal ca economia nu poate rezista in asa fel de clima. Dar parca asa este si in celelalte tari conduse de fostii securisti !!! Ce sa ne miram.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-18706597

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Iarasi rusii demonstreaza impotriva guvernului imputit, a lui Putin.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19610805
    Cu toate ca Putin a facut o lege impotriva demonstratiilor ne-aprobate de guvernul lui imputit.

Incepe sa miroase la fel ca dictatura lui Assad in Siria, unde poporul nu mai poate sa ignoreze excrocii si criminalii la putere.
    Sa ii ajutam si noi pe rusii astia care au curaj sa demonstreze. Poate au nevoie de ceva incurajare, daca nu si de ceva arme sa se apere de guvernul lor.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Rusii incep sa se organizeze impotriva lui Putin.
    Si ei au inceput sa aplice votarea democratica, pentru ca sa-si aleaga conducatorii lor mai intii, in felul democratic.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20014535

E o lectie buna pentru toti, care vor sa invete ceva.

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Inca o demonstratie impotriva lui putin.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20739006

Si oponentii sint retinuti, si lasati liber mai tirziu, fara nici o acuzare legala.
    Ce frumos este cind KGB fac legile asa cum le convine la moment.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

Romi mama, ideile/cuvintele tale imi trezesc la viata si-mi bucura toate simturile ne_literare, privesc alterarea sintaxei prin ochii lui "who cares", esti insasi Statuia Libertatii in fundu' gol, ridicata la rang de pixel universal ! Daca n-as citi si atata ura printre cuvintele tale, as spune ca esti superb, mirific, minunat de ticnit. Complimenti !

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Vintule,

Imi pare bine ca intelegi ca eu stau la caldura in fundul gol.
    Dar din pacate urasc rusii, si securistii care au servit comunistii aia, in special pe mincinosul de Putin.
    Si daca nu iti place de ura mea, aia e treaba ta ca nu ma supara credintele tale cind numai faci praf.
    Cind credintele tale strica viata mea sau a altora care vor sa traiasca in democratie, si fericiti, atunci ma superi.
    De aia avem aici subiectul de politica si de guverne de tot fel, sa discutam care sint prosti, care sint idioti, sau care sint buni de ceva.
    Sper ca tara aia a ta plina de mafioti, si fosti criminali din ww1/2, sa te lase sa vorbesti cum vrei si cum poti.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

Nici daca trageai cu Kalashnikov-ul nu ma simteam atat de gaurit, bade, daca torn 5 litri de apa in mine, devin stropitoare ! Cu rasismul si ura aia va trebui tot tu sa te descurci, nu-mi apartin.
    Mai e ceva de zis ? Ma-ntreb fiindca nu suporti sa ti se spuna nimic, fie in gluma ori mai serios. Si realizez ca ma plictisesc demult ideile astea inguste, perpetuand obiceiuri tampite, egoiste si seci, fardate din belsug, numai bine ca sa apara ca si valori planetare.
    Viata si oamenii aceia arata altfel, oricate culori s-ar sufla peste ea/ei, dincolo de Stalin ori Putin, departe de scurt-circuitele sinapselor tale, anyway.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Sint multe zicatoare romanesti glumete, dar din pacate arata nivelul de inteligenta locala.
    Kalasnicov e interesant ca si o arma, dar aici eu as folosi un AR-15.
    Dar in statul Florida constitutia spune ca nu au dreptul comunistii sa intre in statul nostru, plus ca cei fara rezidenta legala in US, nu au dreptul sa cumpere o casa sau o masina aici.
    Asta numai asa ca sa nu ma trezesc cu Putin ca vecin, si sa trebuiasca sa-mi cheltuiesc banii pe gloante, si sa-i bag furtunul in fund sa-l folosesc ca o stropitoare.
    Din pacate numai in California exista un judet care intradevar aplica o asemenea lege.
    Intradevar legea e mai radicala, dar eu sint multumit ca exista, decit sa nu existe si sa ajung ca si crimea cu o gramada de rusi linga mine.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    ... sa nu ma trezesc cu Putin ca vecin, si sa trebuiasca sa-mi cheltuiesc banii pe gloante, si sa-i bag furtunul in fund sa-l folosesc ca o stropitoare.
    Nu cred ca vei cheltui prea mult pe amunitie ca nu se folosesc pe acest forum gloante de acest calibru!!!

Pagina 1 din 22 12311 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •