Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122
Rezultate 211 la 219 din 219

Subiect: Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Pentru astia care au prea mult bun simt, sa vorbeasca prostii de Putin si de rusi, uite aici e ultima legatura care arata cum fura Putin si alti prieteni ai lui de la populatia ruseasca care o duce prost si e in recesie.

http://www.bbc.com/news/world-europe-35918845

Lista prietenilor din copilarie a lui Putin
    https://panamapapers.icij.org/the_power_players/

Lista prietenilor de acuma a lui Putin
    https://panamapapers.icij.org/the_power_players/
    Trebuie sa copi aici ca nu stiu daca link-ul de deasupra merge corect ca arata ca celalalt.

"As young men in the late 1970s, Sergey Roldugin and Vladimir Putin became very close, “almost like brothers,” according to Roldugin. Putin went on to join the KGB and is now president of Russia. Roldugin gained fame as a world-class cellist, eventually becoming director of the St. Petersburg State Rimsky-Korsakov Conservatoire and Artistic Director of the St. Petersburg House of Music. Throughout their lives, the two have remained close. Roldugin had a role in introducing Putin to his future wife Lyudmila. He is also the godfather of Putin’s oldest daughter, Mariya.

Inside the Mossack Fonseca data Companies received advantageous loans
    Sergey Roldugin was an owner of three offshore companies: Sonnette Overseas, International Media Overseas and Raytar Limited. St. Petersburg-based Bank Rossiya, which the U.S government described as Russia’s “personal bank for senior officials,” created the first two. The Rossiya executive in charge of setting up Sonnette described Roldugin as being “assigned” to the company.. In March 2008, Sonnette Overseas and four other offshore-companies gained major influence over Kamaz , Russia's largest truckmaker, for almost a year. International Media Overseas owned Med Media Network, which in turn controlled 12.5% of Vi, Russia’s largest television advertising buyer, formerly known as Video International. Another Bank Rossiya-created company assigned International Media Overseas the rights to a $200 million loan for $1. "

Daca cumva astia cu prea mult simt lucreaza pentru una din companiile astea sau au bani bagati in bancile rusesti, eu cred ca ei ar trebui sa-si bage capul in nisip, ca vine populatia ruseasca curind sa-i traga pe teapa
    Ultima modificare făcută de romi_in_florida; 03.04.2016 la 23:08.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

un clip interesant pentru cei care ies in strada, sa demonstreze impotriva guvernului excroc condus de Putin.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Chiar am vazut acuma la CNN o stire ca rusii mai au 32 de bilioane in pusculita lor, din cauza pretului de ulei si de criza economica.
    Pina la sfirsitul anului se calculeaza ca au sa ramina cu 15 bilioane, deci pina la paste au sa trebuiasca sa fure din banii de pensie a muncitorilor.
    E o placere sa aud ce prost o duc rusii aia care le stiu pe toate, si sint foarte aroganti cu altii in lume. Ce o sa faca populatia, sa mai dea cu aplaude cind Putin zice ca ei trebuie sa moara de foame pentru tara mama.
    http://money.cnn.com/2016/09/16/news...p-toplead-intl

Sa vedem cum mai ajuta ei pe Sirieni, China, N Korea, Iran, si in special cum mai platesc pentru Crimea si armata din Ucraine.

Si ca sa vezi, americanii gresesc si omoara citiva Sirieni militari a lui Assad, cu bombardament "gresit". Parca americanii folosesc smart bombs, nu bombe idioate ca rusii, care tot timpul omoara populatia din greseala.

Ce ma face toate astea sa rid !!! Abia astept sa vad de paste, care cristos mai invie ? A lor sau a mamei lor ?

Cred ca o sa putem cumpara pamint ieftin acolo in rusia, sau cumparam tot pamintul ieftin. Dar ce facem cu populatia aia proasta pe acolo, ca nu sint buni numai la vodka.
    Poate Trump mai are nevoie de inca o sotie pentru haremul lui.
    Ultima modificare făcută de romi_in_florida; 18.09.2016 la 22:38. Motiv: link la stirea de la CNN

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Putin zice ca rusia nu vrea sa se bata cu altii, ca ei sint pasnici.
    Parca Ucrainienii viseaza ca au fost ocupati !!!
    Si Putin mai are de zis ca procesul legal impotriva primirei de mita, nu trebuie sa fie facuta ca un circ la ziaruri.
    Hotii de acolo numai ca zic ca nu sint vinovati, si cu asta basta.
    Si rusii au curaj sa astepte ceva bucaturi de cozonac de la Trump, sa aibe si ei o viata mai buna. De ce sint ei asa de prosti sa creada ca Trump poate schimba blocarile economice fara ca sa aibe aprobarea de la congres si de la senat aici in SUA ?

http://www.bbc.com/news/world-europe-38167590

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Iar incep demonstratiile, si politia arersteaza demonstrantii.
    http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39393351

Pina la urma, populatia o sa inceapa sa traga in politisti, si atunci o sa inceapa revolta nationala.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Iar incep demonstratiile, si politia arersteaza demonstrantii.
    http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39393351

Pina la urma, populatia o sa inceapa sa traga in politisti, si atunci o sa inceapa revolta nationala.

Da, o sa deschida foc incrucisat de partzuri cu iz de vodca.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Chiar am vazut acuma la CNN o stire ca rusii mai au 32 de bilioane in pusculita lor, din cauza pretului de ulei si de criza economica.
    Pina la sfirsitul anului se calculeaza ca au sa ramina cu 15 bilioane, deci pina la paste au sa trebuiasca sa fure din banii de pensie a muncitorilor.
    E o placere sa aud ce prost o duc rusii aia care le stiu pe toate, si sint foarte aroganti cu altii in lume. Ce o sa faca populatia, sa mai dea cu aplaude cind Putin zice ca ei trebuie sa moara de foame pentru tara mama.
    http://money.cnn.com/2016/09/16/news...p-toplead-intl

Sa vedem cum mai ajuta ei pe Sirieni, China, N Korea, Iran, si in special cum mai platesc pentru Crimea si armata din Ucraine.

Si ca sa vezi, americanii gresesc si omoara citiva Sirieni militari a lui Assad, cu bombardament "gresit". Parca americanii folosesc smart bombs, nu bombe idioate ca rusii, care tot timpul omoara populatia din greseala.

Ce ma face toate astea sa rid !!! Abia astept sa vad de paste, care cristos mai invie ? A lor sau a mamei lor ?

Cred ca o sa putem cumpara pamint ieftin acolo in rusia, sau cumparam tot pamintul ieftin. Dar ce facem cu populatia aia proasta pe acolo, ca nu sint buni numai la vodka.
    Poate Trump mai are nevoie de inca o sotie pentru haremul lui
    .
    nu mai am nevoie de psihoterapeut. de cate ori citesc mesajul asta simt cum imi revin puterile si optimismul. s-a terminat cu frica si gindurile negre.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Da, fac rusii demonstratii in vreo citeva zeci de orase. Si sint peste 800 de demonstratori civilizati care sint arestati.
    http://www.bbc.com/news/world-europe-39398305

Sa vedem daca incep rusii sa puna mina pe pusti, sa omoare citiva politisti si citiva de la guvern.

Sogunel si Fidel,
    Aici se zice ca daca ai DNA prost, inseamna ca ai sansa mare sa fi si tu prost. Si daca esti si crescut prost, vei fi ca sigur prost.
    Deci daca maica-ta e o vaca, si daca taica-tau e un bou, tu ai sansa buna sa fi asa ceva, sau poate ceva transgender intre ele.
    Si daca esti si prost crescut, o sa devi un bou idiot mai mult ca sigur.

Sa vedem daca o sa existe in rusia si demonstratii ca sa-l ajute pe putin sa stea la putere.
    Daca nu, si tot ramin mii de oameni care zic ca putin si guvernul lor sint criminali, inseamna ca trebuie ca e adevarat ce zice atitia.
    Deci daca ai foarte multi care zic ca esti un bou, sansa e foarte mare ca esti un bou. Gramada de oameni de obicei nu greseste.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.357
    Putere Rep
    34

Implicit

mă nene, da' ce s-au mai răsculat rușii ăștia împotriva lu Vova...
    plecat de-acasă.

Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •