Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 219

Subiect: Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

Rasfira-ma-n boabe si prefa-ma-n margaritare, in stanga tin secera, in dreapta cio..., sorry, voiam sa spun "fereasca sfantu' sa ti se dea sceptrul, c-ai fi in stare sa reinventezi ghilotina". Pe bune, ideile nu iti lipsesc !
    Ohh, imaginatia-ti buclucasa !... "nea" din barcuta nu-mi seamana, aia-i doar o reclama vodafone.ro cu colac de salvare pe langa PKM-ul cu care trag eu.
    Acu', as mai scrie, insa aici e o seara superba, taman cand in tara asta plina de mafiosi se scot iubitele la plimbare ....Cu Beretta la sold, evident !

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Nu are nimeni curaj sa discute viitorul lui Putin ?
    Daca incp sanctiunile economice impotriva rusilor, nu pot sa inteleg de ce nu ar fi demonstratii impotriva lui Putin chiar la Moscova.
    Numai daca rusii vor sa moara de foame cintind Hail Putin, poate Putin sa reziste la putere (putoare).

Sa asteptam pina luni, ca poate limbele voastre se vor desface ??? Hindsight is 20/20, daca mai aveti ceva vedere.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

E bine sa stii ca intre preocuparile tale exista si cea privind dioptriile mai mult ori mai putin (ptiu, drace, era sa scriu cu litera mare ! )politice ale celorlalti.
    Un dram de "bun simt" politic, nesubversiv si insinuos insa, cred ca se impune, chiar daca asta iti va rapi, momentan, placerea de-a juca rolul ghilotinei in piata.
    Pot fi de acord ori ba cu tine si cu nea Putin pe teme diverse, insa aici consider c-ai dat-o in bara rau de tot... dupa umila-mi parere, nu ai nici cea mai vaga idee despre ce se intampla in UA - afara de ceea ce-ti picura (perfect strecurat) CNN-ul, iar daca mai pui/condimentezi totul cu cateva grame de ura, acolo, iaca avem platoul numai bun de servit.
    Ar fi trebuit sa te preocupe legiferarea, cu acte in regula, a neonazismului in acea parte de lume, sub ochii si indrumarea "dezinteresatelor" democratii occidentale, asta ca si tema lejera, duminicala, desi stiu ca nu ai s-o faci, e mai usor sa crosetezi basme, imaginandu-si ca ceilalti au albeata pe ochi.
    Nu mai adaug nimic, iti las doar un mic cadou aici de pus in rama, sa-l porti mereu pe sub pleoape .... http://politicalfilm.wordpress.com/2...-ukraine-nazi/
    A 2-a foto e graitoare, sper sa recunosti personajele.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Da, un dram de simt politic te-ar ajuta bine.
    Momentan sa ne uitam care criminali rusesti au banii lor ascunsi aici in Florida, ca sa-i confiscam.
    Nu cred ca mai vine Putin la plaja pe aici, ca nu mai e lasat sa intre la noi ca face pipi in pantaloni.
    E un moment frumos sa vad restrictii la rusi, dar ar trebui sa extindem asta la toti criminalii din lume.
    Cine nu e de acord cu legea asta, poate sa cheme ei toti criminalii in casa lor, ca vad ca sint multi care ar chema KGB la ei in casa.

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    ... toti criminalii in casa lor,...
    asa e romi, nimeni nu-si doreste asta. Si eu cred ca Putin nu a devenit, dupa atâtia ani de putere deplina democrat... ce-o fi aia nu stiu, da' suna bine

Da' la drept vorbind, daca vin rusii cu tancurile amfibie peste ocean ca sa-si ia banii de pe conturile din patria ta, Florida ce faci?! Nu speli Putina?!

Citat Postat în original de s_wind Vezi post
    ...
    Io cred ca ura lui romi e doar abstracta. Pentru orientare avem nevoie de o distinctie clara. Eu(noi) cei buni pe de o parte si ei, dusmanii care trebuiesc exterminati cu ori ce pret pe de alta. Diferentierile presupun un efort prea mare, dureri de cap, dureri de spate. Chiar daca opinia mea e gresita, am coloana vertebrala si asta e important! Nu ma închin, nu ma înclin în fata dusmanului. Asta-i onoare!

Am informatii din surse sigure ca romi e baiat fain, chiar daca-l bati la table te invita la o braga sau o palinca. Si de ce sa nu facem un pic de politica, noi cei buni care salvam omenirea de ...isme;-)
    tonita=toni42

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Romi, nu mai merge Putin la plaja in Florida ..cred ca se otraveste, unde se mai bronzeaza el acuma?

Toni, Romica glumeste cu noi, el defapt sta cu benoclul pe plaja dupa submarine. Umbla vorba prin targ ca au rusii nucleare cat toata planeta la un loc, io zic sa nu-l shucarim pe Putin.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

Daca treci peste umbra lui Putin, Toni42, vei constata ca mesajele lui Romi, per total, emana o sila imperiala fata de tot ce-i made in Russian Federation. Nu judec omul Romi si mi se cam falfaie de tot ce crede el ca e bun sau mai rau pe acolo, insa cand simt cum inveleste cuvintele alea nitel deformate-n sharia urii (fie ea si abstracta, desi am ceva indoieli) fata de OAMENI, devin brusc carcotas si-mi vine sa-i ard una peste "pana". Cat despre orientare, well, nu ai nevoie decat de busola bunului simt primordial si de o suma de valori sadite in tine, iar opiniile gresite nu au nimic in comun cu inchinarea in fata dusmanului, enfin, cu onoarea, ci cu constiinta proprie, odata ce intelegi ce erori ai comis.
    Ii doresc dragului Romi sa se-ndragosteasca lulea de-o rusoaica cu un posterior precum infinitul, sa-l care cu ea in Sankt Petersburg, sa-l imbete de 3 ori/zi si sa-l puna sa joace la cazacioc pana o uita de table si braga. Ca bonus, va trebui sa si pupe icoana lui Putin inainte sa i se vare in asternut. Peace !

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Ha, ha, ha. Ce derbedei sinteti.

Gigi, da eu sint la plaja cu binoclu, dar nu ma uit dupa submarine. Barcute mai mici sint mai dragalase.
    S_vintule tu ai visuri cam proaste. Nu e nici o sansa sa ma vezi cu o rusoaica. Poate I'll vezi mai repede pe Putin refacut bronzat ca Martin Luther King, de ciuda ca nu mai e bine venit in Florida.
    Dar voi tot nu aveti curajul sa vorbiti de Putin, si daca se comporta ca si Hitler. Si mai vorbiti de busola bunului simt ?
    Ce mai asteptam, sa vedem China cum ia inapoi ce vor ei ?
    Ca de aia sintem natiunile unite, ca sintem asa de civilizati si asa de manierati ? Sa sintem niste fricosi, cu coada intre picioare ?

Sa vedem cum va fi, cind EU nu mai cumpara gaz de la rusi, ca eu cred ca Putin va dispare la casa de batrini.
    Si rusii nationalisti care sar in sus de bucurie, se vor lua de mina cu romanii comunisti care tot cred ca nu au distrus romania, si vor dansa.

Eu stau aici cu tablele si americanca mea, si vremea asta calda care vine curind aici.

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de s_wind Vezi post
    iar opiniile gresite nu au nimic in comun cu inchinarea in fata dusmanului, enfin, cu onoarea, ci cu constiinta proprie, odata ce intelegi ce erori ai comis...
    Asta ziceam si eu, dar l-am citat fara ghilimele....
    Bunul simt primordial... asta depinde foarte mult de vârsta la care a citit Romi "Razboi si pace" si daca biberonul era înmuiat in palinca, cureaua avea ghinturi, etc...ura nu-i decât frica primordiala. Pe prietenul Romi nu-l putem eradica asa cum ar vrea el sa-i curetze pe rusi si pe alti dusmani. Daca face prostii îl baga Obama sau medicu' la izolare. Daca spune prostii, îi dam peste degete sau bile verzi, fiecare cum crede de cuviinta.

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    ..Eu stau aici cu tablele si americanca mea, si vremea asta calda care vine curind aici.
    Vad ca te relaxezi, da' nu bate vântu prea tare?
    Ultima modificare făcută de tonita; 19.03.2014 la 05:23.
    tonita=toni42

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Faza cu sanctiuni economice incepe, ca acuma sint 40 de rusi afectati. Multi dintre ei sint fosti KGB prieteni, ca de aia ei sint buni la nimica.
    Acuma o sa doara la buzunar, pe ceva rus, si nu o sa le mai placa de Putin.
    Sa speram ca daca economia lor scade mai mult, sa inceapa intradevar ceva demonstratii impotriva lui Putin.

De data asta Putin si-a facut singur groapa, ca e prea capos.
    Tot nu avem curajosi pe aici sa discute subiectul , inainte de a se desfasura, ca dupa, toti se lauda cum ca ei stiau ce va fi.

Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •