Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 219

Subiect: Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Dar in statul Florida constitutia spune ca nu au dreptul comunistii sa intre in statul nostru, plus ca cei fara rezidenta legala in US, nu au dreptul sa cumpere o casa sau o masina aici.
    Mai Romica, pune-ti mai baiete o palarie-n cap ca se incing creierii la soare. Tu ai auzit de Fourth Amendment to the United States Constitution? Este amendamentul care garanteaza dreptul la proprietate a oricarei persoane. O arata Florida pe harta in forma de penis, da tot de USA apartine si tot legile ei trebuiesc respectate. Nimeni nu ma poate opri pe mine sa-mi vand casa sau masina la orice nationalitate vreau. Pune tu la vanzare rabla de masina cu care mandru te pazasi in driveway si ai sa vezi ca poti sa o vinzi la primul maxican care iti apare in cale.

"Foreign nationals can freely buy U.S. real estate for their own personal use as a residence, either in their own names or through corporations or other entities, without having to report to any government agency."

http://naplesrealtyattorney.com/index-3.php?q=11
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

...
    Din pacate numai in California exista un judet care intradevar aplica o asemenea lege.
    Intradevar legea e mai radicala, dar eu sint multumit ca exista, decit sa nu existe si sa ajung ca si crimea cu o gramada de rusi linga mine.
    romi, Putin nu respecta nici legile din Florida. Sunt sigur care are servicii secrete care controleaza internetul. Tot ce se spune împotriva lui e contorizat, iar când contul de critici depaseste limita gogomaniei normale (10 Putini/mp) autorul e rapit, dus într-un lagar in Siberia si obligat sa citeasca Razboi si pace în original.
    tonita=toni42

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Tony,
    Multumesc ca mi-ai adus aminte de razboiul ala care l-am citit ca baietas. Dar nu cred ca m-am speriat de razbunarea lui Putin, si nu cred ca o sa fac in pantaloni de frica.. Sa vedem daca el nu e omorit de ceva bogatas care pierde o avere pe piata ruseasca momentan.

Soricelu-le,
    Constitutia a fost scrisa pentru cetatenii americani, si constitutia din Florida a fost revizitata prin 1938, deci peste 50 de ani mai tirziu.
    Imi place cum altii cred ca democratia americana e facuta si pentru ei, si daca ei nu locuiesc aici sau si daca nu sint americani. Cred ca Putin ar face pipi pe el daca cineva i-ar zice ca are drepturi in SUA.
    Nu am citit nicaieri inca, ca eu trebuie sa accept un musulman homosexual sa se mute linga mine si sa aibe dreptul sa rapeasca baieti tineri cum fac in Iraq.. Daca il dau in judecata in Florida, pot cere la Florida Supreme Court sa respecte constitutia si sa.l dea afara din Florida. Si asta nu ar fi discriminare, ca el nu e cetatean american.
    Democratia trebuie cistigata de cetateni, si nici o data de straini. Astept sa vina altii sa se lupte aici pentru drepturile mele.

Deci discutia asta e mai interesanta ca discutia de rusi criminali ?
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    21

Implicit

Soricelu-le,
    Constitutia a fost scrisa pentru cetatenii americani, si constitutia din Florida a fost revizitata prin 1938, deci peste 50 de ani mai tirziu.
    Imi place cum altii cred ca democratia americana e facuta si pentru ei, si daca ei nu locuiesc aici sau si daca nu sint americani. Cred ca Putin ar face pipi pe el daca cineva i-ar zice ca are drepturi in SUA.
    Romica, se vede traba ca tie ori nu ti-a placut scoala, ori ai dromit la clasele de Social Studies. "The US Constitution is superior and paramount law" meaning that supersedes any state law or constitution. Cand ai timp si pe ne-baute, googuleste termenul si poate ca ai sa intelegi despre ce este vorba. Orice persoana care pune piciorul pe teritoriul USA beneficiaza de drepturi constitutionale, indiferent de nationalitate. Un turist arestat in Miami, are aceleasi drepturi constitutionale ca si tine, (e. g. Miranda Rights, Search and Seizure, attorney privileges, etc) Ia spune matalutza, de ce avem noi inchisoare la Guantanamo Bay in Cuba? Pentru ca odata ce o persoana ajunsa pe teritorul USA, are drepturi, iar in Cuba nu are nici unul. Ai auzit de Sunny Isles Beach, FL or Russian Rivera? Mii de ceteteni rusi isi petrec iernile la tine-n comuna; adica nu chiar la tine, in vile de $milioane.

"Rich Russians have a particular attraction to the largest Miami mansions and condos. The weather is a welcome escape from Moscow winters."
    http://www.cnbc.com/id/49899197/Why_...ian_Riviera039

Nu am citit nicaieri inca, ca eu trebuie sa accept un musulman homosexual sa se mute linga mine si sa aibe dreptul sa rapeasca baieti tineri cum fac in Iraq.. Daca il dau in judecata in Florida, pot cere la Florida Supreme Court sa respecte constitutia si sa.l dea afara din Florida. Si asta nu ar fi discriminare, ca el nu e cetatean american. Democratia trebuie cistigata de cetateni, si nici o data de straini. Astept sa vina altii sa se lupte aici pentru drepturile mele. Deci discutia asta e mai interesanta ca discutia de rusi criminali ?
    Tu ai baut pe ne-mancate? Daca cineva rapeste pe altcineva, indiferent de nationalitate, religie sau cetatenie, comite o crima; se numeste Kidnapping sau False Imprisonment, este federal offense si se pedepseste cu multi ani de puscarie.

Tu sa nu crezi ca eu imi pierd timpul aici ptr beneficiul tau, dar nu as vrea ca altii care citeasca aiurelile tale sa ramana cu impresii eronate. Dezinformatia este un lucru periculos, mai ales cand vine de cei care pretind ca stiu ce vorbesc!
    Ultima modificare făcută de ModestMouse; 03.03.2014 la 18:25. Motiv: to correct typo
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Soricel legal,
    Da, la seisure (arest) oficerii americani or sa aibe motiv serios sau warrant, nu ca in romania sau rusia.
    Dar la search, statul Arizona vrea sa dovedesti tu ca esti legal in SUA, daca arati ca un spaniol si te opreste cind conduci prost.
    Si in Florida, daca populatia face lege locala sau de stat, avem dreptul sa verificam daca mirosi a securist sau comunist.
    Daca punem legea la votare populara, si trece cu peste 50%, legea devine valabila daca nu contrazice constitutia de stat sau federala.
    Sa vad asa ceva in rusia sau romania, si imi fac eu cruce.
    Acte normale in Turcia sau Irak, pot fi ilegale aici, si de alea vorbeam mai sus.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Romania e gata de atac in caz ca...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Rubla si valoarea stockurilor rusesti scade, si deci cineva pierde bani buni acolo.
    Eu zic sa punem pariu daca Putin mai are curaj sa ocupe Ucraina, sau daca el este eliminat de ceva rus care are mai mult de pierdut daca Putin tot face pe nebunul.

Eu zic ca Putin iasa la casa de batrini, si tace din gura pina moare. Nu cred ca mai are suportul sa-si faca de cap, in special dupa ce multi rusi si ucrainieni sint blocati de la a merge in west.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

Desi ideile ti-s obosite peste masura, la final nu stiu cum reusesti sa pari vesnic tanar, ca tangoul lui Lenin. Am facut un efort suplimentar ca sa inteleg ceva din varza asta calita.
    Trebuia sa pui si tu, acolo, in loc de prefata ceva de genul "scuzati pt delirul ce va urma !"

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Bate vintul foarte tare pe aici, ca nu inteleg ce-ti lipseste sa intelegi ce zic.
    Tu esti ala in barcuta, pierdut in toate vinturile ? Ca Lenin a murit de mult, si nu cred ca era bun la dans. La crime, era bun.
    Eu sint boabele de piper in varza calita, si piperul rezista sute de ani. Numai sa nu-l musti, ca o sa plingi.
    Cred ca o sa scoatem rusii ilegali afara din Florida, ca sint prea multi intre Hollywood si Miami.

Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •