Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 21 din 22 PrimulPrimul ... 1119202122 UltimulUltimul
Rezultate 201 la 210 din 219

Subiect: Rusii incep demonstratii impotriva guvernului excroc - condus de Putin

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.323
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Si alte variante, care difera un pic.

BBC
    Syria: The story of the conflict
    daca traiesc in Germania nu inseamna ca trebuie sa cred tot ce scriu ziarele care sprjina politica guvernului. la voi peste ocean,observ ca va lasati prostiti de buna voie si in ani chiar credeti toate balivernele. mai bine zis ,voi credeti in ce va avantajeaza.

"2006-2011 Prior to the onset of the Syrian war, the U.S. stirs up opposition to Syrian government (Assad). An April 18, 2011 article reads “Newly released WikiLeaks cables reveal that the US State Department has been secretly financing Syrian opposition groups and other opposition projects for at least five years, The Washington Post reports.”

March 2011 Daraa violence launches Syrian war. “The Daraa ‘protest movement’ on March 17-18 had all the appearances of a staged event involving covert support to Islamic terrorists by Mossad and/or Western intelligence.” “In Daraa, roof top snipers were targeting both police and demonstrators.” [Notice that this technique also occurred in the Kiev, Ukraine violence.] See also here.
    August 18, 2011 Obama says Assad must go. “President Obama and European leaders called Thursday for Syrian President Bashar al-Assad to resign, after months of his violent crackdown on protesters. The rhetorical escalation was backed by new U.S. sanctions designed to undermine Assad’s ability to finance his military operation.”
    August 1, 2012Obama authorizes secret support for Syrian rebels”. “The full extent of clandestine support that agencies like the CIA might be providing also is unclear.”
    October 2, 2013The CIA is expanding a clandestine effort to train opposition fighters in Syria amid concern that moderate, U.S.-backed militias are rapidly losing ground in the country’s civil war, U.S. officials said.” “The pace of the CIA program amounts to a trickle into the ranks of opposition fighters, who total about 100,000. U.S. intelligence officials said that as many as 20,000 of those are considered ‘extremists’ with militant Islamist agendas.”
    “Those hard-line factions have drained momentum and support from moderate rebel groups. The most prominent Islamist groups, the Islamic State of Iraq and Syria (ISIS) and Jabhat al-Nusra, include fighters who have extensive experience from the war in Iraq, have ties to al-Qaeda and have carried out high-profile strikes against Assad’s government.”
    April 23, 2014 “The U.S. is providing more arms and training to the moderate rebels in Syria, under a growing secret program run by the CIA in Jordan.” “Skeptics doubt the U.S. effort will help much, given the weakened state of the opposition and the inroads made by al-Qaida fighters. The moderate fighters being supported currently have relatively little influence on the ground.”

http://www.globalresearch.ca/timelin...-syria/5479875
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 25.02.2016 la 02:24.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    daca traiesc in Germania nu inseamna ca trebuie sa cred tot ce scriu ziarele care sprjina politica guvernului. la voi peste ocean,observ ca va lasati prostiti de buna voie si in ani chiar credeti toate balivernele. mai bine zis ,voi credeti in ce va avantajeaza
    Tocmai de aceea am dat un exemplu neutru, dintr-un ziar care nu e american. Eu nu cred in propaganda sovietica, pe care o mananca multi pe paine la micul dejun. Inca ceva, tu crezi tot ce-ti serveste coana Merkel? Esti multumit de ce ti-a bagat in tara, fara sa te intrebe si ca acum baga emigrant ilegali pe gatul altor tari, inclusive Romania? Eu, unul, nu-s multumit de multe chestii pe care le face Obama.
    Ultima modificare făcută de sorin; 25.02.2016 la 07:38.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.323
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Tocmai de aceea am dat un exemplu neutru, dintr-un ziar care nu e american. Eu nu cred in propaganda sovietica, pe care o mananca multi pe paine la micul dejun. Inca ceva, tu crezi tot ce-ti serveste coana Merkel? Esti multumit de ce ti-a bagat in tara, fara sa te intrebe si ca acum baga emigrant ilegali pe gatul altor tari, inclusive Romania? Eu, unul, nu-s multumit de multe chestii pe care le face Obama.
    nici nu avea voie sa ma intrebe,pentru-ca nu ea decide soarta Europei.Angela este o marioneta care este dirijata de la Casa Alba. interesul Americii este anihilarea Uniunii Europene ca putere economica si a Rusiei ca putere militara. daca ai citit articolul pe care ti l-am pus,ai putut vedea ca SUA a planificat totul din 2005 si ca Hillary Clinton impreuna cu CIA au avut un rol important in actiuni subversive care au dus la revolutia din 2011 din Sirya.

m-ai facut curios si am cautat pe net sa vad cati refugiati este gata sa preia Romania...pina acum am inteles ca vor fi cam 1700. iti inteleg nemultumirea,dar te rog sa nu mai amintesti nimanui problema asta.tin mult la imaginea tarii noastre peste hotare si nu as vrea sa se creeze impresia ca suntem o natiune unde barbatii vin pe lume fara coaie.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Sorin,

Poti sa muti discutiile astea care nu sint la subiect de rusi, la alta lada de gunoi ?
    Si in special cei care vor ca america sa faca ceva alifie pentru poponeata lor.
    Deja americanii au preparatia H pentru problemele astea unde ii maninca fundul, sau ii maninca limba.
    Si pentru cei care iubesc rusii si musulmanii, americanii au bomba H, sa-i trimita in aia masii sa-si gaseasca dumnezeul lor in iad.

Altfel conversatia de aici este despre viata proasta din rusia, si cind se trezesc rusii si incep sa ceara democratia (Adica cind e Putin executat la gard).
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Cam ai dreptate Romica, voi muta ce nu e on-topic.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.245
    Putere Rep
    33

Implicit

Are pe naiba dreptate nea Romica. Dar adevarul e ca a cam facut sah-mat aici Fidelu' si tre' mutat la gunoi sa nu ramana in anale.

Nea Romica niste desene animate rusesti care place mie, ie on topic? Rusii astia prosti pana si la desene au progresat.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Bre Jiji, topicu' e cu rusi, nu cu americani. In plus, le mut si pe ale mele. Voi muta doar daca vor mai fi postari off-topic de acum incolo.
    Ultima modificare făcută de sorin; 26.02.2016 la 19:57.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    14

Implicit

Ma si te-ntreb, daca topicul era cu americani, cat ai fi rezistat la atatea flegme agramate in fata ?!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de s_wind Vezi post
    Ma si te-ntreb, daca topicul era cu americani, cat ai fi rezistat la atatea flegme agramate in fata ?!
    Ma si te-ntreb si eu, deocamdata e libertate de exprimare (in limitele bunului simt) pe acest forum. Ca unora le plac rusii si putin, cu toate ca au bunici carora le-au putrezit oasele prin Siberia si ca au "supt" rusnacii zeci de ani petrolul si hrana romanilor, asta e problema lor.
    Ultima modificare făcută de sorin; 28.02.2016 la 09:29.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    14

Implicit

Daca limita bunului simt inseamna ca orice pixel deformat sa-si poata varsa veninul, ura pt o natiune in public, inseamna ca vorbim aici despre complimente neo_romantice fardate cu sclipici de libera exprimare. In a doua jumatate a ultimei frazei te-ai pierdut (am stat sa numar decadele), evident,si, desi sunt sigur ca stii cum stau lucrurile, la intrebare tot n-ai raspuns. Nu c-ar mai conta, topicul putea fi si despre mayasi, site-ul tau, alegerea ta.

Pagina 21 din 22 PrimulPrimul ... 1119202122 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •