Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga aceasta lupta?

Votanți
6. Nu poți vota în acest sondaj
  • Bute castiga chinuit, la puncte

2 33,33%
  • Bute il pune sa miroase podeaua pe Froch

4 66,67%
  • Meciul se va termina egal, ca asa vor arbitrii

0 0%
  • Froch castiga la puncte

0 0%
  • Froch castiga prin KO

0 0%
Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate 41 la 46 din 46

Subiect: Lucian Bute vs. Carl Froch - Cine credeti ca va castiga?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Lucian Bute este un sportiv de exceptie si este al nostru,reactiile voastre sunt normale,ca doar nu o sa ne bucuram ca a pierdut..dar de aici si pina la a crede toate basmele sau a inventa diferite scenarii care sa-l scoata pe Lucian mai bun ca Froch denota lipsa de impatialitate,luciditate sau ce-o fi....care a fost sportiv de performanta stie ca cel mai important este sa iti cunosti limitele si ca oricand poti avea o zi proasta in care nimic nu iti reuseste ..un meci pierdut nu inseamna sfarsitul carierei,daca Lucian se crede capabil sa il bata pe Froch ,va face tot posibilul ca revansa sa aiba loc..

ce am observat eu,care nu ma pricep cine stie ce la sportul asta,ca Lucian nu face parte din boxerii care pot sa incaseze lovituri puternice,ma gandesc aici la meciurile lui Arthur Abraham din super six..unde Froch,Andre Ward l-au folosit ca sac de antrenament si el a suportat tortura 12 reprize recunoscand in final ca a fost mai slab..daca ati fost atenti la sfarsitul primei reprize cand Lucian se indrepta spre coltul lui,se putea observa ca primele lovituri au lasat urme deoarece era cam nesigur pe picioare..

va mai pun un clip cu Kessler care a fost de fapt favoritul meu din super six,meciul a fost intrerupt pentru rana deschisa a lui kessler nu pentru-ca ar fi fost KO...cate reprize credeti ca ar rezista Lucian cu Ward..?

Pai tocmai ca incercam sa nu ne lasam prada speculatiilor, dar daca boxul pt noi nu inseamna doar doi gagii care-si cara pumni, nu putem sa nu observam niste chestiuni cel putin bizare, precum cele detaliate nitel mai sus. La nivelul ala o zi proasta nu inseamna sa performezi ca picat dintr-un Antonov fara parasuta, ci doar ceva mai slab, aproape insensizabil pt un necunoscator, asta inseamna valoarea. Pt ca da, un meci pierdut la stilul ala chiar poate insemna sfarsitul carierei.

E stiut faptul ca Bute nu e un bun incasator dar asta nu e neaparat o tragedie, chit ca i-ar fi de mare ajutor daca ar fi, la fel cum nici sa n-ai cine stie ce lovituri nu e neaparat o tragedie (chit ca, din nou, ti-ar fi de mare ajutor) si Ward e cel mai bun exemplu! In sporturile de contact arareori e in varf cel mai puternic, cel mai bun incasator sau cel mai rapid, ci mai degraba cel care isi cunoaste foarte bine atuurile si lipsurile si le foloseste cu cea mai mare inteligenta.

Faptul ca Bute a fost zdrobit de loviturile lui Froch nu inseamna decat ca si-a gandit prost strategia, nu ca ar fi Froch cine stie ce boxer, ca nu e, e lent, rudimentar, lipsit de imaginatie. Faptul ca Bute de-abia i-a rezistat lui Froch 5 reprize nu inseamna ca lui Ward nu i-ar rezista nici una, pe simplul motiv ca Ward nu are lovituri, nu are cu ce sa te dea jos, dar el stie asta si boxeaza in consecinta, atent, judicios, metodic, el puncteaza(chiar daca slab), tu nu. Priviti meciul lui Ward cu Froch si o sa pricepeti ce trebuia si putea sa faca Bute.

Sorine, uite ce zice cineva din staff-ul lui Bute, exact despre nutritie gresita, ce vorbeam noi: http://ro.stiri.yahoo.com/scenariu-s...0701--spt.html , si aici despre posibilitatea ca staff-ul sa fi trantit meciul: http://www.sport.ro/box/meciul-bute-...u-arestat.html .
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 30.05.2012 la 01:16.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

s-a vorbit mult de tactica gresita a lui Bute,faptul ca s-a lasat ingesuit in coltz.. ma intreb,dupa ce ai incasat cateva lovituri devastatoare daca mai esti in masura sa urmezi vre-o tactica..?
    m-am bucurat sa vad ca Daniel Ghita a castigat fara probleme in turneul de la Madrid,este o placere sa urmaresti meciurile lui ...am asteptat cu nerabdare sa-l vad pe Badr Hari ,poate gresesc dar de data asta am avut impresia ca ii lipseste explozia in lovituri si parca a slabit..sper ca primul lui meci de box sa fie inainte de pensionarea fratilor Klitscko..

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Sorine, uite ce zice cineva din staff-ul lui Bute, exact despre nutritie gresita, ce vorbeam noi: http://ro.stiri.yahoo.com/scenariu-s...0701--spt.html , si aici despre posibilitatea ca staff-ul sa fi trantit meciul: http://www.sport.ro/box/meciul-bute-...u-arestat.html .
    s-a vorbit mult de tactica gresita a lui Bute,faptul ca s-a lasat ingesuit in coltz.. ma intreb,dupa ce ai incasat cateva lovituri devastatoare daca mai esti in masura sa urmezi vre-o tactica..?
    Nu Fidele, daca incasezi cateva "lopeti" din alea, nu mai esti in masura sa urmezi prea multe tactici, dar nu excludem posibilitatile unui aranjament, chiar fara stirea lui Bute. El stie bine ce s-a intamplat, in functie de cum s-a simtit in ring, dar probabil singura posibilitate de a afla adevarul ar fi sa-si gaseasca alt promotor intai. Meciul urmator cu Froch va fi pe bune, ca-s toti cu ochii pe ei si atunci se va vedea daca Froch e intr-adevar asa de bun.

Ceva a fost necurat la meciul asta. Deocamdata suntem doar la capitolul speculatii, dar ceva a fost.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Bute are o idee frumoasa, sa se dispute revansa pe Arena Nationala, ar fi frumos si pun pariu ca s-ar umple stadionul ala, inclusiv pe gazon, de jur imprejurul ringului...
    Aia ar fi o gala cu adevarat frumoasa, mai ales daca ar mai si invinge. Acuma, nu m-ar mira deloc daca indivizii aia de la Interbox nu vor fi de acord cu ideea.
    Ma gandesc ca Bute cu cat va derula filmul si va diseca mai atent cele intamplate, cu atat va fi mai hotarat sa arate ca nu acela este el si va lupta pt o revansa la Bucuresti.

m-am bucurat sa vad ca Daniel Ghita a castigat fara probleme in turneul de la Madrid,este o placere sa urmaresti meciurile lui ...am asteptat cu nerabdare sa-l vad pe Badr Hari ,poate gresesc dar de data asta am avut impresia ca ii lipseste explozia in lovituri si parca a slabit..sper ca primul lui meci de box sa fie inainte de pensionarea fratilor Klitscko..
    Super luptator Ghita, era valoros inca de acum 8-9 ani cand era inca la SPP si se antrena in tara, insa de cand se antreneaza in Olanda, care e mama kick-boxului in Europa, a progresat enorm, a mai pus masa musculara, si-a rafinat mult tehnica, tactica. De altfel, a si iesit campion mondial. Am impresia ca ar vrea sa faca trecerea la UFC, unde il tot cheama Alistar Overeem care a cam maturat cu cei de pe-acolo, spulberand astfel si mitul ca luptatorii din K1 nu fac fata in UFC. De fapt a maturat asa de zdravan cu ei, ca au trebuit sa "descopere" ca-i dopat...Numai el, restul, dragalasii, nici n-au auzit de steroizi...:-D

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Se pare ca revansa va avea loc in decembrie. Din pacate se pare ca va avea loc la Montreal, normal si frumos ar fi fost sa aiba loc la Bucuresti, dar asta e, din nou suntem cacaciosi si bagam greu mana in buzunar, chit ca e vorba de un eveniment cu asa o incarcatura, care cu siguranta ca ar fi adus si profit...Pacat.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Se pare ca revansa va avea loc in decembrie.
    am vazut si eu ceva zvonuri prin ziare, sper sa se adevereasca. voi deschide un topic nou cand avem mai multe informatii.

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •