Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga aceasta lupta?

Votanți
6. Nu poți vota în acest sondaj
  • Bute castiga chinuit, la puncte

2 33,33%
  • Bute il pune sa miroase podeaua pe Froch

4 66,67%
  • Meciul se va termina egal, ca asa vor arbitrii

0 0%
  • Froch castiga la puncte

0 0%
  • Froch castiga prin KO

0 0%
Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 46

Subiect: Lucian Bute vs. Carl Froch - Cine credeti ca va castiga?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    7.503
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de Lex Vezi post
    E trist ce s-a intamplat in noaptea asta in Anglia... Mergem inainte, capul sus LUCIAN, sunt sigur ca romanii il vor sustine in continuare, mai ales acum si sper sa nu facem ca de obicei si sa incepem sa il injuram pe LUCIAN ca nu a facut si blablabla...
    ...trist poate e pt romanii care au crezut ca Bute e invincibil si bate tot ce-i sta in cale ...blablabla-ul abia acum incepe dupa un singur esec!

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Trist nu e ca a pierdut, ci cum a pierdut. Absolut nimeni nu cred ca s-a asteptat la un asemenea deznodamant. Sper sa-si ia revansa la Montreal.
    ...am fost invitati la o petrecere de onomastica ...iar gazda a "pus-o repede" de conectia cu canalul fantoma EPIX ...asa ca am urmarit meciul chiar daca imi luasem loptopul in caz ca....
    ...io n-am vazut nici un meci cu Flochi dar am remarcat ca Bute a fost "pierdut" cam pe la inceput ...adicatelea cand a dat capul pe spate la niste lovituri repetate ...asa ca, cam toti ne-am dat sema de un inevitabil KO
    ...revansa la Montreal ramane de discutat ...inca nu putem anticipa ce decizii se vor lua!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.393
    Putere Rep
    23

Implicit

E trist si intr-un caz si in celalalt. Asta e... Pacat! Ar fi fost bine macar de rezista in picioare pana la sfarsit, sa se fi decis la puncte. Dar asa... fara echivoc. Respect lui Froch!

Ce e frustrant, e faptul ca da apa la moara unor anumiti looseri. Macar tu Luciane, ai fost si sper ca vei ramane un gentleman, asa cum te stie lumea pe aici, la Montreal. Capul sus si iti doresc mai mult noroc data viitoare. Oricum, la Montreal esti asteptat cu drag, chiar si fara centura aia.
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    4.542
    Putere Rep
    33

Implicit

ati patit ca mine, credeam ca Arthur Abraham o sa sparga maxilarele la toti din super six, daca ma uitam mai atent la meciul Froch Kessler nu imi mai faceam iluzii copilaresti..

ps. concluzia; organizatorii de la super six au mai mult habar de box ca si mine..nu mai fiti asa de deziluzionati si cei mai mari au pierdut cate un meci,lucru normal in sport..norocul nostru este ca avem destui sportivi de valoare si deci nu o sa ne plictisim..eu ma pregatesc sufleteste pentru meciul Daniel Ghita vs. Paul Slowinski..
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 27.05.2012 la 04:56.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.300
    Putere Rep
    17

Implicit

Sorin a pus degetul pe rana, trist nu e ca a pierdut, asta e sportul, ci cum a pierdut, fara nici un drept de apel. Parca nu prea-mi vine sa cred ca asta e diferenta de valoare, ca ar fi trist, mai degraba cred ca Bute si-a jucat prost cartea, a stat la bataie. adica i-a facut jocul lui Froch si a tras consecintele.
    Eu sper ca la revansa isi va reconsidera drastic strategia pt a-si lua inapoi centura. Oricum, o victorie nu va fi suficienta, trebuie sa-l execute pe Froch la fel de fara drept de apel cum a patit-o el.

Data înscrierii
    17.04.2010
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

''Nu mă aşteptam la o asemenea replică din partea lui Froch. Am incercat să-l atrag în plasă, să-l las să mă bage în corzi şi să-l surprind cu stânga, însă nu mi-a ieşit planul. Froch a fost foarte puternic si a venit peste mine, fiind împins şi de un public fanatic. Nu ştiu exact ce o să urmeze, dar nu pot vorbi încă despre meciul revanşă. Am nevoie de o perioada de refacere, apoi, impreuna cu antrenorul să analizăm până la cel mai mic detaliu acest meci şi să începem din nou pregătirea. Este greu de spus în acest moment daca va avea loc revanşa sau nu. Sunt sigur că am capacitatea sa revin, pentru ca nu sunt distrus după aceasta infrangere. Am pierdut şi la amatori meciuri, apoi am revenit, iar la profesionişti asta a fost prima înfrângere. Pot reveni la fel cum au făcut-o şi alţi mari campioni'', a declarat Bute, la Nottingham, în cadrul unei conferinţe susţinută după meciul cu Froch.

Cred ca e cea mai proasta varianta de tactica pe care puteai sa o ai intr-un meci cu Froch...

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    25

Implicit

Poate ca Bute a avut o zi proasta.
    The uncertainty of knowledge:

http://www.youtube.com/watch?v=YltEym9H0x4

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.793
    Putere Rep
    10

Implicit

Lipsa totala de replica a lui Bute, stilul "copac" in sensul ca nu se misca deloc in ring, asa cum facuse in celelalte meciuri, un meci in plus (daca batea acum nu mai exista meciul de la Montreal), bursa pariurilor (s-a pariat masiv pe Bute), ma face sa ma gandesc si la amanunte....neortodoxe despre acest meci. Nici nu stiu daca vreau sa am dreptate sau nu.

Deocamdata, Froch e primul adversar cu adevarat tare pentru Bute, a fost cam ca o trecere din divizia B in divizia A la fotbal. Acum Bute stie clar daca are sau nu sanse intr-un meci revansa care este asigurat prin contract si va alege daca sa o accepte, sa-si aleaga niste adversari mai mici pentru "incalzire", sau sa se retraga cu un palmares inca bun.

Aaa, uitasem. S-a gandit cineva pana acum ca Bute ar trebui sa urce neaparat in categorie. Sa slabesti 4 kg cu 2 zile inainte de meci si 2 kg in penultima zi de meci, pentru a face cantarul, e un efort supraomenesc, care nu-ti lasa mari sanse sa-ti revii fizic in doar o zi.

Indiferent de ce hotarari de viitor va lua, toata stima si admiratia pentru Bute, pentru cat a facut pana aici.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    1.943
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Lipsa totala de replica a lui Bute, stilul "copac" in sensul ca nu se misca deloc in ring, asa cum facuse in celelalte meciuri, un meci in plus (daca batea acum nu mai exista meciul de la Montreal), bursa pariurilor (s-a pariat masiv pe Bute), ma face sa ma gandesc si la amanunte....neortodoxe despre acest meci. Nici nu stiu daca vreau sa am dreptate sau nu.
    Nu esti singurul caruia i-au trecut asemenea ganduri prin cap. Jocurile de culise nu sunt pentru noi, telespectatorii.
    Indiferent care este situatia reala, sper ca Lucian sa redevina campion.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.793
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Nu esti singurul caruia i-au trecut asemenea ganduri prin cap. Jocurile de culise nu sunt pentru noi, telespectatorii.
    Indiferent care este situatia reala, sper ca Lucian sa redevina campion.
    Mi-as dori (chiar daca nu as fi deloc de acord cu ideea) sa cred ca Lucian doar i-a "imprumutat" centura lui Froch pana la meciul de la Montreal, cand si-o va lua inapoi. Daca Froch pierdea acest meci, era cam terminat, ca-si anuntase retragerea, asa si-a relansat cariera, Lucian va redeveni campion (dar cu multe zerouri in plus in cont), iar faptul ca zeroul de la palmares s-a transformat in 1, la rubrica infrangeri, nu e o tragedie, pana si Pacquaio 3 infrangeri si 2 egaluri.

Nu aruncati cu rosii, acestea sunt doar ipoteze prin care incercam sa explicam modul brutal in care a pierdut campionul nostru. Nu-l judec si nu-l acuz in nici un fel, pentru ca nu eu am luat pumnii aia, ci el, si stiu ca nu i-a fost usor. Hai Bute, ia-ti centura inapoi si gaseste strategia potrivita pentru meciul revansa, fa-ne sa uitam acest meci!

Data înscrierii
    17.04.2010
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

O miniconferinta de presa

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte