Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga aceasta lupta?

Votanți
6. Nu poți vota în acest sondaj
  • Bute castiga chinuit, la puncte

2 33,33%
  • Bute il pune sa miroase podeaua pe Froch

4 66,67%
  • Meciul se va termina egal, ca asa vor arbitrii

0 0%
  • Froch castiga la puncte

0 0%
  • Froch castiga prin KO

0 0%
Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 46

Subiect: Lucian Bute vs. Carl Froch - Cine credeti ca va castiga?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Hai sa-mi dau si eu cu parerea pe aici, ca sa nu mai plangi, Sorine, ca nu e lumea interesata de box(mai ales ca mie chiar imi place).
    Am votat ca va castiga chinuit la puncte Bute, chit ca tare mi-ar place sa-l trimita la podea pe Froch, sa-i mai scoata ifosele din cap.
    Bute realizeaza foarte bine cat de important e meciul asta pt cariera lui, primul meci impotriva unui adversar cu-adevarat de calibru, asa ca ii trebuie o victorie, indiferent cum ar arata ea. De fapt, nici chiar o infrangere nu e dezastruoasa, atata vreme cat adversarul de-abia ar putea s-o smulga cu mare greutate.
    Pe de alta parte, Froch asta e tare, loveste foarte tare si mai e si bun incasator.
    De-abia astept meciul si fiindca obisnuiesc sa pun bani la pariuri, o sa pariez pe Lucian.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit voturi putine, dar 100% pro Bute :)

Shogunele, la buna revenire! Chiar ca nu inteleg aceasta lipsa de interes, chiar sa nu fim mai mult de 3-4 pe acest forum carora ne place boxul si suntem mandri sa avem un campion mondial neanvins inca la categoria lui? Hmm, s-ar parea ca discutiile cu pitipoance au mai mult succes.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...nu ma prea pricep io la box si nu prea urmaresc sirul evenimentelor
    ...nu as vrea sa par subiectiv cu "compatriotul" dar sincer Bute mi se pare un pugilist de exceptie, poate cel mai bun din toti pugilistii romani care s-au remarcat pe plan international.

sorine, de cand ai bagat topice cu meciurile lui Bute am capatat un mare interes si am urmarit si io meciurile lui si din cate am vazut, in toate a fost net superior cu exceptia unui singur meci ...asa ca am votat ca "al'laltul" o sa vada podeaua iar daca nu, eu zic ...ca Bute cu siguranta o sa castige chiar si la puncte.

...go Bute go!

p.s. daca "gala" incepe la 4PM pe coasta mea atunci inseamna ca Bute o sa boxeze pe la 6-7PM ...asa-i?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s. daca "gala" incepe la 4PM pe coasta mea atunci inseamna ca Bute o sa boxeze pe la 6-7PM ...asa-i?
    Nu, gala incepe pe la 21:00 ora Romaniei (2:00 pm ET, 1:00 pm CT sau 11:00 am PT), dar meciul lui Lucian e pe la 2:00 dimineata ora Romaniei, deci aproximativ 7:00 pm ET, 6:00 pm CT sau 4:00 am PT.
    Eu de aia dau tot timpul ora Romaniei, sa se orienteze oricine, oriunde s-ar afla.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Nu, gala incepe pe la 21:00 ora Romaniei (2:00 pm ET, 1:00 pm CT sau 11:00 am PT), dar meciul lui Lucian e pe la 2:00 dimineata ora Romaniei, deci aproximativ 7:00 pm ET, 6:00 pm CT sau 4:00 am PT.
    Eu de aia dau tot timpul ora Romaniei, sa se orienteze oricine, oriunde s-ar afla.

...sa nu ma iei la 11m ca citesc superficial ...dar nu am "citit" p-aici fu'n canal US care transmite meciul

...am cautat pe net si cica EPIX transmite meciul ...ce pumnii mei de canal e asta?
    ...cred ca nu-mi ramane decat solutia sa urmaresc meciul pe net de la Ro
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post

...am cautat pe net si cica EPIX transmite meciul ...ce pumnii mei de canal e asta?
    ...cred ca nu-mi ramane decat solutia sa urmaresc meciul pe net de la Ro
    In Ro il da pe Money Channel parca. O sa pun linkuri aici pe topic inainte de meci daca gasesc ceva “stream”-uri bune.

Data înscrierii
    17.04.2010
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

Am revenit si eu pe aici. Legat de meci sper ca Lucian sa ii inchida gura lui Carl. Lucian e peste el din toate punctele de vedere pentru mine... Meciu o sa se poate viziona si pe siteul celor de la Money Channel. HAI BUTE!!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Pentru cei care nu prind Money Channel din Romania, un link pentru sporturi live, unde e foarte probabil ca va fi dat si meciul lui Bute:
    http://www.wiziwig.tv/index.php?part=sports

Pentru cei din America d eNord, Bute vs Froch este si si la Epix Tv
    Pentru cei care aveti Dishnetwork, Epix e pe canalul 9533 sau 380 (costa $7/luna, nu e inclus in pachetele normale si se poate renunta oricand). Lumea spune ca meciul se va putea urmari si online pe http://www.epixhd.com/

Data înscrierii
    17.04.2010
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

E trist ce s-a intamplat in noaptea asta in Anglia... Mergem inainte, capul sus LUCIAN, sunt sigur ca romanii il vor sustine in continuare, mai ales acum si sper sa nu facem ca de obicei si sa incepem sa il injuram pe LUCIAN ca nu a facut si blablabla...

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Trist nu e ca a pierdut, ci cum a pierdut. Absolut nimeni nu cred ca s-a asteptat la un asemenea deznodamant. Sper sa-si ia revansa la Montreal.

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •