Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 24 din 24

Subiect: formulare DS-230 si DSP-122

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

dacă apuc vreodată să recuperez hardiscu' îţi arăt cum cresc japonezele. p'onoarea mea!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    05.07.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Completarea formularelor dsp-122 si ds-230

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    Buna ziua!
    Am bucuria sa gasesc pe acest forum bogate si folositoare informatii pentru completarea formularelor DSP-122 si DS-230.
    Totusi am rugamintea sa imi raspundeti la urmatoarele 3 intrebari:
    1. linkul http://www.mediafire.com/?qc7pb7mn19...twpbbotw0f5sh9 catre formularele DSP-122 si DS-230 in care se gasesc cele doua fisiere cu formularele editate astfel incat sa poti trece in coltul din dreapta sus CN poate fi folosit ca atare pentru completarea acestor formulare, sau trebuie musai sa le completezi folosind linkul oficial http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf (DSP-122)?
    Va intreb fiindca folosind acest link oficial nu poti trece CN in dreapta sus electronic, ci numai de mana, dupa printarea documentului!

2. CE NUME IMI VOI TRECE PE DSP-122 avand in vedere ca intre timp (dupa ce am aplicat pentru DV) m-am casatorit? Voi completa DSP-122 cu numele de dinainte sau cu cel de dupa casatorie?

3. In formularele gasite urmarind linkul http://www.mediafire.com/?qc7pb7mn19...twpbbotw0f5sh9 totusi nu pot trece "N/A"in toate casutele, mai exact nu merge in acele locuri in care trebuie trecute datele, de ex. from (mm-yy), to (mm-yy) la punctul 6b, dar in formularele date ca model de catre aramis_13 am vazut ca s-a reusit completarea cu "N/A"inclusiv a acestor campuri.
    Pot lasa spatiu gol in acele campuri care nu permit inserarea "N/A" cum sunt tabelele cu date, sau completez de mana dupa printarea documentelor acolo unde nu mi-a fost permisa scrierea electronica?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

O zi binecuvantata!
    Shalom
    Ultima modificare făcută de shalom; 05.07.2013 la 08:09.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

1. folosești care formular vrei. cele de la mediafire sunt tot cele de la USCIS, editate ca să permită scrierea tuturor informațiilor
    2. numele actual
    3. nu știu ce formulare încerci tu să complectezi, dar alea de pe mediafire permit trecerea N/A în toale rândurile de la coloanele de date de la 6a și 7c
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    05.07.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc pentru raspunsuri!

Am downloadad din nou formularele de la mediafire, si acum pot trece N/A in toate randurile de la coloanele de date.

Mai am o intrebare:
    In formularul DS-230 Part I, la pct. 2 voi trece intreg numele de dinaintea casatoriei, adica NUMELE DE FAMILIE / PRENUMELE / NUMELE MIJLOCIU, sau numai NUMELE DE FAMILIE detinut anterior?
    "Maiden name" se refera la numele de familie de domnisoara, deci logic ar fi sa trec numai NUMELE DE FAMILIE ANTERIOR, insa vreau sa fiu sigura ca asa este corect!

Multumesc anticipat!
    Shalom
    Ultima modificare făcută de shalom; 15.07.2013 la 08:38.
    "I am leaving you with a gift--peace of mind and heart.
    And the peace I give is a gift the world cannot give.
    So don't be troubled or afraid
    ."
    (John 14:27)

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •