Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: vreau sa inchiriez apartament cu 2 camere,frankfurt sau imprejurimi

Data înscrierii
    12.04.2012
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit vreau sa inchiriez apartament cu 2 camere,frankfurt sau imprejurimi

am nevoie sa inchiriez un apartament cu 2 camere pt mine si copilul meu in frankfurt sau imprejurimi.
    multumesc
    alina

Data înscrierii
    15.04.2012
    Locație
    Essen
    Posturi
    59
    Putere Rep
    8

Implicit

cauta pe www.immonet.de sau scout24...Cam naspa daca nu ai mai avut cu chirie,ca fug de romani ca de dracu...Normal itzi trebuiesc cateva acte ca sa inchiriezi legal, ca si eu caut pentru un prieten din Spania,si numai refuzuri chiar daca plateste omul in avans pe 6 luni.

Citat Postat în original de d_alina200479 Vezi post
    am nevoie sa inchiriez un apartament cu 2 camere pt mine si copilul meu in frankfurt sau imprejurimi.
    multumesc
    alina

Data înscrierii
    12.04.2012
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

ufff,pe site-uri am gasit,eu sint in romania deocamdata si nu stiu cum sa procedez ca sa inchiriez,cind vin sa vin la sigur.
    asta-i problema,ca nu pot sa vin cu copilul si sa nu am unde sa stau pina gasesc ceva.

Data înscrierii
    15.04.2012
    Locație
    Essen
    Posturi
    59
    Putere Rep
    8

Implicit

Ca sa vii la sigur ,ar fi bine sa ai pe cineva aici sa te tina o perioada scurta pana inchiriezi...Asa mai greu,deoarece ti-am mai zis si mai sus trebuiesc cateva acte,care sigur nu le ai...Cum ar fi: factura la lumina platita pe utimele 3 luni,doavada ca muncesti si ca ai sa platesti chiria,anmeldung,etc...Bine sunt cazuri cand din disperare sa inchirieze ,ca sunt cam multe case goale,vor in avans pe minim 2 luni plus kautiune,sa ai noroc sa nu ii mai dai si la makler ceva. Preturile la chirii variaza in functie de oras si de zona din oras...dar incep de la 300 pana la 500 pentru 2 camere in care este inclus NB, tu mai platesti pe langa curentul,cablu,tv,internet, si gazul daca ai asa ceva.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •