Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Sa se legalizeze Marijuana ?

Votanți
303. Nu poți vota în acest sondaj
  • sint contra

97 32,01%
  • imi este indiferent

30 9,90%
  • sint pentru

176 58,09%
Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 85

Subiect: marijuana legala?

Guest

Implicit

Vad ca se dezbate mult in Canada si chiar in unele State daca sa se legalizeze Marijuana sau nu.Dupa cum stim in Olanda este de mult legala.Ce parere aveti si cu ce v-ar deranja sau afecta daca ar fi legala?!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit

Marijuana este ca si prostitutia. Legala sau ilegala se va practica intotdeauna, numai ca in loc ca sumele uriase care se vehiculeaza vor intra ori in bugetul tzarii respective, ori in buzunarele dealerilor

Data înscrierii
    26.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    115
    Putere Rep
    16

Implicit

MArihuana este un drog.Si ca orice drog are nenumarate efecte adverse.Nu vi s-ar parea ciudat sa vedeti pe starda copii care fumeaza marihuana,sau sa veniti acasa si sa vedeti copilul in acea stare de euforie creeata de marihuana?
    Sorin spunea ca marijuana va exista in continuare.Este adevarat.nu te poti opune.Dar la fel de adevarat este ca si restul drogurilor vor exista in continuare.Sa le legalizam pe toate?

Data înscrierii
    07.11.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Marijuana face parte din categoria drogurilor "usoare". Adica nu este pe acelasi nivel cu cocaina, heroina, etc. E adevarat ca e un drog si e adevarat ca are si efecte adverse. Dar se pare ca nu provoaca dependenta si este folosita cateodata in scopuri medicale(din pacate nu stiu nici un exemplu [img]smileys/smiley1.gif[/img]). Iar cat priveste partea cu copii care fumeaza... pai la o adica acelasi lucru se poate spune si despre tigarile normale... ca sunt destui adolescenti care fumeaza... Iar aici trebuie sa intervina parintii prin educatie. Eu (poate sunt o exceptie [img]smileys/smiley36.gif[/img]) nu am fost niciodata tentat sa fumez. Nici un fel de tigari. Si asta nu ca mi-ar fi interzis ai mei la varsta cand existau acele tentatii... Chiar dimpotriva, am fost pus sa aleg singur si sa iau decizia. Si am luat-o pe cea buna (zic eu, sper sa nu supar pe toti fumatorii de pe forum...)

Si ca sa inchei acest post lung, eu sunt pentru legalizare. Se stie ca o placere interzisa este mai tentanta... asa ca legalizarea ar aduce mai multe beneficii dupa parerea mea.

Data înscrierii
    09.09.2004
    Locație
    Cote D’Ivoire
    Posturi
    797
    Putere Rep
    16

Implicit

Legalizarea drogurilor usoare inseamna totodata si un control partial asupra acestora . Deci un lucru bun . Odata cu acest control asupra distributiei dispar si unele fenomene legate de violenta. Este clar ca de disparut definitiv nu vor disparea niciodata , asa ca dintre doua lucruri rele ar trebui sa alegem pe cel mai putin rau .
    Cand prezentul va fi trecut visele vor fi realitate

Guest

Implicit

Intrebarea pusa era daca ne-ar deranja sau afecta legalizarea plantei Cannabis Sativa, rudaapropiatacu hemp, in romaneste cinepa din care se fac funii. Pentru mine personal raspunsul esteNU laambele intrebari.De deranjat nu ma deranjeaza consumul de pot mai mult decat ma deranjeaza fumatul de tutun sau consumul de alcohol. Milioane de oameni sint afectati de cancer(si alte boli)provocate de fumat sialcohol si nu aud pe nimeni sa sugereze ca ar trebui sa fie facute ilegale.In California folosirea acestei planteeste dejalagalizata in scopuri medicale, pentru ca arecalitati sedative si folsitoarebolnavilor cu AIDS. De altfel, un extract din cannabis numit Miradol sepoate cumpara de la pharmacie cu reteta.Nu am auzitpe nimeni sa seopuna la Miradol?! Ma indoiesc ca si alte stateau sa urmeze exemplul californieidin cauza hipocriziei care exsista in america. Ca si Ralux, multi se ingrijoreaza de efectul nociv asupra copiilor si folosesc acesta scuza pentru a bloca legalizarea. Ca parinte, credcadatoria prinicipala deeducatie si supraveghere a copiilor imi revine mie personal si nu a societati. Asa ca sa nu ne mai ingrijoram de copiii altora si saavem grija mai multa de ai nostri.

Data înscrierii
    20.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    350
    Putere Rep
    16

Implicit

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">O matusa a colegei mele de birou are cancer. Chimoterapia o termina, atat fizic cat si psihic. Ii provoaca greturi impiedicand-o astfel sa manance, iar mancarea e singura care ii mai poate ajuta corpul slabit sa lupte impotriva tuturor virusilor si bacteriilor care acum o ataca din plin fiinca tratamentul ii distruge toateleucocitele. Marijuana ii da pofta de mancare si astfel o ajuta la intarirea sistemului imunitar. Problema e ca acolo unde sta ea, marijuana este ilegala .... ce stupizenie .... sa-i interzici unui muribund sa-si imbunatateasca calitatea ultimelor zile pe aceasta lume ....</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Guest

Implicit

In Olanda se pot cumpara prajituri facute cu marijuana legal[img]smileys/smiley2.gif[/img]

<H1>Brownie Mary is arrested for giving brownies to suffering patients.</H1>

<TABLE cellSpacing=10 align=left>
    <T>
    <TR>
    <TD align=middle>Rusty Dornin, 8/4/92
    </TD></TR>
    <TR>
    <TD align=middle>
    </TD></TR>
    <TR>
    <TD align=middle></TD></TR></T></TABLE>
    Pot Granny

Seventy year old Mary Raften makes brownies to ease the pain of cancer and AIDS patients, marijuana brownies that is. Known as "Brownie Mary" she received a standing ovation this week at a San Francisco hearing about legalizing the use of marijuana for the terminally ill.

(Mary)"We desperately need medical marijuana in the city, we need it in this country, and it is going to happen now."

But Raften's compassion may spell incarceration. She was arrested last month on charges of distribution and sales of marijuana. This week she was in court, and she is ready to keep fighting.

(Mary)"I'll go to jail for my cause, you bet I will."

This is not Mary's first brush with the law. In 1981 she was arrested for selling marijuana brownies.
    AIDS patient John Wilson smokes pot to relive his pain, he says Mary eases pain for people like him.

Guest

Implicit

marihuana va fii legala in state in 10 ani..pina atunci se va
    "legaliza" usor usor..in uk sau pus pe dat amenzi cind te prind cu
    ea..ei zic ca nu are rosta sa te pui pe droguri usoare , cind heroina
    face ravagii..americanii o sa prinda ideea

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    32

Implicit

Sunt de acord cu cube, rossa si smegma.

Votez pentru legalizarea acestui drog.

Nu de altase dau bani grei pentru porcaria de iarba mexicana cand in Vancouver , Canada se produce iarba de o asa buna calitate [img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. SADERE LEGALA!!!!
    De donerazvan în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.02.2007, 05:04
  2. sadere legala!!!!
    De donerazvan în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 25.02.2007, 14:10
  3. Sedere legala
    De virgilica în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 06.09.2006, 16:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •