Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 64

Subiect: care e cea mai buna metoda de a ajunge in America

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.243
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Exista prietene si varianta canadiana a visului nord-american. Asta nu inseamna ca minimizez visul american din USA, departe de mine... dar cateodata e bine sa iei de la viata ceea ce-ti ofera mai repede. Cu emigrarea in USA e destul de complicat si tine si timp, nu ar fi mai bine pentru cei care viseaza la USA sa incerce si varianta canadiana? In final nivelurile de viata nu difera foarte mult, sunt mai multe ce le avem in comun decat ce ne separa.
    Canada e cel putin la fel de grozava ca si USA, Dar nu intelegi, visul, visul numai aici se traieste..;)
    Despre Canada.. daca le vine mai usor nu vad de ce nu. Posibilitatile sunt similare.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 15.04.2013 la 21:04.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Nu stiu daca asta e cea mai buna metoda de ajuns in America, da' macar e printre cele mai haioase :

http://www.antena3.ro/life-show/fun/...ul-211091.html
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Nu stiu daca asta e cea mai buna metoda de ajuns in America, da' macar e printre cele mai haioase :

BAI shogule! ...m-ai lasat perplex din 2 motive ....unu, ca urmaresti Ant3 si doi ca ai postat acest link! ...care e oarecum demential descris cu amanunte .... sunt convins ca si tu ai extrapola momentele descrise in clip mai mult decat a facut-o Badea!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.323
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post

..fazele din avion imi aduc aminte de un prieten care avea permanent tendinta sa indoaie legea dupa placul lui. ceva se revolta in el cand i se spunea ce trebuie sa faca.

Data înscrierii
    31.05.2013
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit iep

Citat Postat în original de Trocan Adrian Vezi post
    Buna Ziua.

Vi si eu cu o intrebare care cred ca este destul de des intalnita, vreau sa emigrez in SUA si asta nu neaparat ca aici in Ro nu ma descurc sau ca sunt fortat ci doar imi place foarte mult america si doresc sa ma mut acolo pentru ca intr-un viitora poate nu indepartat sa imi incep o afacere, dar din cate am reusit sa mai citesc eu pe net, momentan mi se pare imposibil. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu ceva detalii cum as putea sa ajung prin SUA. Initial ma gandesc sa gasesc de munce ceva acolo, dar din ce am cautat pe net....nu gasesc nimic, stiti cumva un site sau ceva agentie cu gasire locuri de munca,cele gasite de mine nu promit nimic. Eu ca si educatie am terminat liceul de muzica, nu am facultate deoarece am inceput o afacere aici in RO in domeniul reconditinari masini clasice, componente auto, domeniul auto-moto in mare parte.
    Ca si abilitati am mai multe, cum ar fi finisari interioare, sudura, proiectare 3D si mult mai multe, deci daca ar fi sa gasesc un job pe acolo, as avea aria mai mare de abilitati.

Orice info pe care mi-o putei da as fi foarte recunoscator..

Multumsc anticipat
    prietene, hai sa-ti descriu o metoda frauduloasa relativ simpla si accesibila pentru cei ca si tine de a te introduce in puscaria unde greu intrii si usor iesi(gen a terminat liceul si lucreaza in constructii sau nu au prea multe posibilitati financiare cum de altfel sunt si eu).
    1 iti trebuie un buget minim 8000 de dolari (in acesti bani include)
    buletin, pasaport valabil, un card de credit; nu tine banii la tine, aparat foto, rezervare hotel care vrei tu (Grand Hotel Acapulco, Emporio...... dar sunt ceva mai scumpe tu cauta ceva mai ieftin pe o perioada de minim 1 saptamana, intre timp mai vizitezi imprejurimile trebuie sa dovedesti autoritatilor mexicane ca esti doar in vizita in mexic si ai de gand sa te intorci.
    bilet de avion spre UK (belfast), bilet dus-intors Mexic Acapulco, pantaloni scurti, tricou, o palarie sa pari nene turist, daca exista suspiciuni ca esti imigrant spre Sua, te trimite in UK de unde ai venit. dupa ce ai pasit pe taram mexican, trebuie sa ajungi in nord, sunt mijloace de transport in comun, iti iei bilet spre Mexicali, ai 2.934 km ii parcurgi cam in 36 de ore, in zona din nord incearca sa te cazezi pe o perioada mai mica, evita lungile sederi datorita zonei extrem de periculoasa, nu intra in discutii cu cine ti se pare suspect, majoritatea tinerilor sunt in "clanuri, bande teroriste, retele bla bla...drogati." suspecteaaza zona la pas, urmareste punctele slabe, organele legii nu poate sa-ti faca nimica, ai dreptul la 90 de zile de sedere ca si turist, undeva, (mai exact iti spun pe privat) exista un hotel micut San Padre..... ceri sa vorbesti cu administratorul hotelului si ii spui ca esti european si ca vrei sa ajungi partea cealalta de gard. hotelul se afla la 10m de zidul Mexic-Sua. Mighel ala sau cum il cheama te va duce noaptea cand ii traficul mai putin intens intr-o zona mai putin securizata pe unde poti sarii zidul pt o suma modesta de 200 dolari, ATENTIE zidul are 5 m inaltime, nu trebuie sa'l atingi. are senzori si camere video. solutii sunt. dupa ce ai sarit si te-ai indepartat cat mai mult de gard. Esti in America. prima oprire incearca sa o faci in Los Angeles California. cu cat esti mai departe de granita cu att esti mai aproape de visul american, ) ezita sa mergi cu calauze, coioti prin desert, probabilitatea sa fii depistat ii de 90% + de asta iti risti viata, mai trebuie sa dai si vreo 5000 de dolari. trebuie sa ai boasele mari sa faci toata "excursia" asta. daca chiar vrem ORICE ii posibil. sper sa ne auzim de acolo din Sua, curand imi iau un sejur si eu in Mexic, scuzati-mi greselile ortografice, (NU AM LICEU)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de raileanu1991 Vezi post
    prietene, hai sa-ti descriu o metoda frauduloasa relativ simpla si accesibila pentru cei ca si tine de a te introduce in puscaria unde greu intrii si usor iesi(gen a terminat liceul si lucreaza in constructii sau nu au prea multe posibilitati financiare cum de altfel sunt si eu).
    buletin, pasaport valabil, un card de credit; nu tine banii la tine, aparat foto, rezervare hotel care vrei tu (Grand Hotel Acapulco, Emporio...... dar sunt ceva mai scumpe tu cauta ceva mai ieftin pe o perioada de minim 1 saptamana, intre timp mai vizitezi imprejurimile trebuie sa dovedesti autoritatilor mexicane ca esti doar in vizita in mexic si ai de gand sa te intorci.
    bilet de avion spre UK (belfast), bilet dus-intors Mexic Acapulco, pantaloni scurti, tricou, o palarie sa pari nene turist, daca exista suspiciuni ca esti imigrant spre Sua, te trimite in UK de unde ai venit. dupa ce ai pasit pe taram mexican, trebuie sa ajungi in nord, sunt mijloace de transport in comun, iti iei bilet spre Mexicali, ai 2.934 km ii parcurgi cam in 36 de ore, in zona din nord incearca sa te cazezi pe o perioada mai mica, evita lungile sederi datorita zonei extrem de periculoasa, nu intra in discutii cu cine ti se pare suspect, majoritatea tinerilor sunt in "clanuri, bande teroriste, retele bla bla...drogati." suspecteaaza zona la pas, urmareste punctele slabe, organele legii nu poate sa-ti faca nimica, ai dreptul la 90 de zile de sedere ca si turist, undeva, (mai exact iti spun pe privat) exista un hotel micut San Padre..... ceri sa vorbesti cu administratorul hotelului si ii spui ca esti european si ca vrei sa ajungi partea cealalta de gard. hotelul se afla la 10m de zidul Mexic-Sua. Mighel ala sau cum il cheama te va duce noaptea cand ii traficul mai putin intens intr-o zona mai putin securizata pe unde poti sarii zidul pt o suma modesta de 200 dolari, ATENTIE zidul are 5 m inaltime, nu trebuie sa'l atingi. are senzori si camere video. solutii sunt. dupa ce ai sarit si te-ai indepartat cat mai mult de gard. Esti in America. prima oprire incearca sa o faci in Los Angeles California. cu cat esti mai departe de granita cu att esti mai aproape de visul american, ) ezita sa mergi cu calauze, coioti prin desert, probabilitatea sa fii depistat ii de 90% + de asta iti risti viata, mai trebuie sa dai si vreo 5000 de dolari. trebuie sa ai boasele mari sa faci toata "excursia" asta. daca chiar vrem ORICE ii posibil. sper sa ne auzim de acolo din Sua, curand imi iau un sejur si eu in Mexic, scuzati-mi greselile ortografice, (NU AM LICEU)
    si asta numesti tu "vis american", sa intri si sa stai ilegal, fara drepturi si alte beneficii, si cu riscul de a fi tinta vie cand sari gardul?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Esti in America. prima oprire incearca sa o faci in Los Angeles California. cu cat esti mai departe de granita cu att esti mai aproape de visul american...
    ...sper sa ne auzim de acolo din Sua, curand imi iau un sejur si eu in Mexic, scuzati-mi greselile ortografice, (NU AM LICEU)
    ...si odata ajuns in LA ce faci? ...bati la usa primului aprozar intalnit si a doua zi te si prezinti la cules ilegal de capsuni?

...eu personal ti-as fi sters postarea pt ca e ilegal ce spui, dar pare o comicarie ce insiri tu acolo cu "visul american" si sper ca ti-ai asumat riscul sa fi luat in bascalie de altii!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.05.2013
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Pisoi, ai o alta alternativa ? sunt oameni disperati aici in Romanica noastra care vor dinadins sa ajunga in US pt o viata mai buna si poate nu au fost atat de norocosi ca si altii sa castige la loteria vizelor, am 22 de ani si am jucat de 4 ori la loterie, ce ar trebuii sa fac ? sa visez sa ma aleaga calculatorul (chiar daca castigi nu-ti asigura nimeni ca iti pune stampila pe pasaport)?. Multi nu stiu cum ar putea intra, nu ii ajutati cu raspunsuri gen: casatoreste-te cu un American, cauta un homosexual, investeste jumatate de milion de dolari, ii sfidati in nas. Personal eu v'as sterge comm voastre, sunteti cu nasul pe sus ca voi sunteti acolo si credeti ca altii nu pot ce voi ati putut. Si DA risti sa fii o tinta in timp ce sari gardutul, dar cum am zis si repet, trebuie sa ai tupeu. Aaa si odata ajuns in LA nu ii ineaparat sa bati la primul aprozar si a doua zii sa culegi capsuni. sunt en posibilitati. sa te vezi ajuns acolo ca nu mori pe strazi doar sa fii prea prost. sunt lacasuri de cult romanesti unde te poti caza pt cateva zile, comunitati de romani, banuiesc ca nu mergi cu palma in c** in America, exista netul, sunt anunturi, o iei de la 0 asta'i viata........si capsuni sa culegi, ii un inceput. de ce sa fiu luat la bascalie ? ca am detaliat in mare o metoda REALA care are posibilitatea oricare cetatean Roman de rand de a ajunge in America si te deranjeaza ? simplu': zi'le TU Pisoi metoda ta legala sa investeasca jumatate de milion in SUA sa vedem care risca sa fie mai mult luat la bascaliee ? mosu, lasa'ma cu legile........ asta-i lege sa te tarasti pe coate pt 200 de euuro pe luna ? costurile de trai sunt ca in oricare alta tara civilizata din UE chiar la fel de sscumpa cum ar fii USA, CANADA, nu vreau sa-ti insirr preturile la alimente, benzina, asigurari, facand o comparatie smd. cu asta am incheiat.

Data înscrierii
    18.05.2011
    Locație
    United States
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

raileanu,oricit ar fi de disperati acei oameni din romanica ei trebuie sa respecte legea imigratiei din tara unde vor sa ajunga.I-ati grija ca se poate ajunge oriunde si oricum,nu faci decit sa testezi vechiul proverb : ''Unde nu-i cap vai de picioare'' !

Data înscrierii
    18.05.2011
    Locație
    United States
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Aceste metode sint ILEGALE si nu fac decit sa arunce o urma de indoiala asupra seriozitatii acestui forum.Sper ca d-l administrator al forumului sa ia o decizie in acest sens !

Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •